Veřejné vyšetřování poškozuje image miliardáře, který sám vytvořil módní průmysl. Aby zachránil svou pověst, rozhodne se vrátit zpět pomocí vysoce medializované a extravagantní oslavy svých 60. narozenin na řeckém ostrově Mykonos. (mokelembembe)

Arsenal83

Nič extra, pretože celá komédia je postavená na ksichte Stevea Coogana, čo je naozaj humorná postavička, ale chýbalo vložiť niečo väčšie do príbehu. Celé mi to prišlo tak, že kým rozprával Coogan svoje repliky, tak so sa bavil jeho vizážou aj textom. Keď prišlo niečo iné, humor zmizol, ostal len estetický zážitok z Isly Fisher a trochu vyvarená dráma. ()

Vxxx

Kýčovitý film, který použil smyšlenou postavu a trochu nadsázky k ukázání reality. Příběh je dost roztěkaný, ale je to zajímavé a určitě mě to nenudilo. Herecky zvládnuté taky dost dobře, akorát humor funguje tak na 40 %. Ke kvalitní podívané to má ale daleko. 3* ()

Aljak

Dobrá satira nie je zlá. Ale táto miestami prechádza zbytočne až do príliš veľkého absurdna. Ale inak kostra príbehu nebola vôbec na zahodenie a v kombinácii s dômyselným britským humorom to malo vcelku vysoký potenciál na kvalitný filmový zážitok. Bohužiaľ, potenciál zostal nenaplnený a celé mi to prišlo také absurdné, až kvalita klesala kdesi pod hranice priemeru. Škoda, čakal som viac. 2* ()

VanTom

Hranici mezi lehkonohou satirou zbohatlického života módního magnáta a polopatickou kritikou vykořisťování levné pracovní síly (šiček) v zemích třetího světa film překračoval tím častěji, čím víc z kariéry tvrdého obchodníka (přesný Steve Coogan) odhaloval. Reportážní sledování, přímo zpovídání postaviček z jeho blízkosti či minulosti, popř. ochomýtajících se u příprav spektakulární oslavy narozenin, také vykazovalo mezery (zejména v soustředěnosti a "tahu"). Nepřimělo mě ho nenávidět, tudíž ("manipulativně zasloužený") konec nemůžu omluvit. ()

ink flo

Novej film Michaela Winterbottoma angažovaně na téma "při příští návštěvě H+M se propadnete hanbou." Taková komorní verze textilního Vlka z Wall Street + něco z altmanova Pret-A-Porter. Hlavní hrdina (Steve Coogan se zářivým umělým předkusem tu vypadá ještě o trochu víc nesympaticky, než normálně) se připravuje na obří oslavu svých 60tin na řeckém pobřeží (ano, budou tam i uprchlíci) v antickém stylu (ano, bude tam paralela k otroctví). Dobrý bylo, jak jedna z hrdinek popisovala spáchání zločinu jako několik separátních akcí, které na sebe sice navazovaly a vedly k jeho spáchání, ale jí to tak nepřipadalo a necítila vinu. Což se odkazovalo na to, když tam u soudu řešili, zda má konečnej prodejce zodpovědnost za to, v jakých podmínkách a za kolik peněz se to jeho oblečení šije. ()

Vlad

Mix mocumentary a dramy z prostredia vykoristovatelskeho modneho kapitalizmu v ktorom nedominuju sikovni self-made miliardari ale opovrhnutiahodni zlodejickovia a podvodnici. Osobne ma ta socialna obzaloba nejak neoslovila ale v kocke to je predsa len putavo vyrozpravane. Ako jednoduchy film na odreagovanie resp. starter diskusie urcite odporucaniahodne. ()

McGuffin

Greed je nesympatický chlapík, usměvavý, bohatý, umanutý, ješitný, rozvedený, znovu ženatý, náročný, v módní branži a s modelkami podnikající a na laciné práci stojíci, prostě taková ta běžná hromada nesympatií hodných důvodů. Žádný div, že ho skromné pohledné zahraniční děvče, kterou zaměstnává, v soucitu s lacinou pracovní zahraniční silou roztrhá na kusy lvem její rukou puštěným z klece. Fakt. Čímž přijde o svou práci, kupodivu ale přijme jinou ve stejném oboru, jen horší a hůř placenou, přesně takovou, kvůli které pustila z klece lva. Ti, kteří kupují levnou módu z levné pracovní síly, přežili. Režírující scenárista Michael Winterbottom se s pomstou hamižnému trefil publiku do černého, jeho mstitelka ale kvůli tomu musela minout a na rozdíl od něj dopadnout zle. P.S. To je zpráva o příběhu, ne o filmu z něj. MacGuffin Angus ()