UNPLUGGED je série akustických koncertů velkých hudebních hvězd tehdejší populární scény, které byly vysílané stanicí MTV. Jako nejznámější příklad se dá uvést koncert Nirvany Unplugged In New York z roku 1993. (poz3n)

LexBarker

Jojo,série unplugged koncertů se skutečně vydařila.Je to opravdová prověrka schopností některých muzikantů.Nirvana,KISS a další nám předvedli,že to umí rozbalit i bez pomoci ac/dc...Když už je řeč o unplugged verzích,tak musím zmínit Hotel California od Eagles,to bylo asi to nejlepší co jsem kdy bez napětí slyšel,akorát to nebylo na MTV,ale na jejich koncertě z roku 1995. ()

giaruj

MTV Unplugged. Jasné. V mojom prípade vedú Nirvana, Cranberries a Oasis. Všetky tri skupiny boli navrchole slávy. Cobainov výkon počul či videl hádam každý. Dolores s kapelou predviedla dojímavý a silný exkurz prvými dvoma albumami a Oasis presvedčili, že to dokážu i bez Liama. Na druhej strane nemusím toľko vzydvihovaný koncert Erica Claptona... ()

NightPorter

Nirvána byla božská, Alice in Chains taky, u Oasis mě na**** Liam, kterej se na brášku pěkně vy**** a nechal ho v tom pěkně vykoupat s tím, že má chřipku, a pak si tam na balkónku vesele popotahuje z cíga a usrkáva z lahváče:-/ mohla to bejt taky božská věc. Page s Plantem klasika, která pohladí, i ty Cranberries mě jako malýho bavili. Dylan ovšem naprosto vůbec, Clapton taky nudil až hrůza, o jinejch exotech ani nemluvě. Kvůli těm výše zmíněnejm ale nezapomenutelnej zážitek. Když tenkrát tahal producent Kurta z šatny, ať sakra přidá ještě jednu, dostalo se mu upřímné odpovědi: "No. I cannot top that last song." Pravda, ta atmoška se tam v tu chvíli dala krájet. Nej song celýho tohodle seriálu. ()

Morien

Hudbu komentovat nebudu, ale musím říct, že mi vadí, jak to snímají - ty opakující se krouživé pohyby kamery plus neustálé prolínání záběrů (hovořím hlavně o těch koncertech z první poloviny 90. let, z těch pozdějších už jsem toho moc neviděla) mě při sledování docela dost rušily. ()

Janko_Vlyrd

Cez jeseň 2017 videná BluRay verzia a-ha – MTV Unplugged: Summer Solstice, live in Giske, Norway, minutáž: 115, ukážka. A-ha u mňa po tomto akustickom koncerte patria do top päťky hudobných skupín. Skvelý výber kultových songov, super ozvučenie a ostrý obraz. Hudobné nástroje presne také, aké sa od akustiky predpokladá, skvelá atmosféra s výhľadom priamo zo sály atď. Odporúčam a veľký dík MTV za tento projekt. ()