Vyšetřovatelé vyslýchají arogantního byznysmena obviněného ze znásilnění kolegyně. Nemají ale dostatek důkazů. (Netflix)

Víteček odpad!

Smutné, že si k falešnému obvinění tvůrci vybrali zrovna tenhle typ případu, u kterého se někteří muži snaží obecně tenhle narativ vymyšlených obvinění a zničených nevinných mužských životů tlačit, přestože to obecně neodpovídá realitě a statistiky spíš ukazují, že dochází k falešným obviněním méně, než u jiných typů zločinů. Ale tím si to nebudeme kazit, že? Aby působil příběh co nejsrdceryvněji, tak vyšetřovatelé jsou zde schválně vůči nebohé oběti zcela bezcitní a příběh tak má diváka ještě víc zasáhnut a posílit dojem, jak zlovolné harpyje ubližují nebohým slaďoučkým bezbranným chlapcům. Je to smutné, ale rozhodně to není náhoda, že si vybrali zrovna tenhle typ případu. Mělo to jasný úmysl, zpochybnit hlášení znásilnění, a ten se naneštěstí zřejmě povedl, jak ukazuje vysoké hodnocení zde i na IMDB. Jen to, jak se policie nestará, sotva už není co řešit, bylo zobrazeno dobře, pouze na blbém případu. Nechutný díl, ze kterého je mi špatně. Až příště dojde k nějakému obvinění ve skutečném světě, pravděpodobně si někdo z diváků na tenhle díl vzpomene a řekne si, kdo ví jak to bylo a že to bude jistě bouda. Autoři si pak můžou gratulovat k úspěšné epizodě, která ovlivnila přesně to, co ovlivnit zamýšlela. ()

Morb

Tak tohle byl dokonalej díl! Rollercoaster pocitů, kde sympatie přeskakujou z vyšetřujících přes oběť až na samotnýho podezřelýho. Díl zároveň poukzauje na hodně důležitou a často opomíjenou problematiku. Ve 40 minutách se nedá vytvořit nějakej hlubší motiv oněch kriminálních případů, ale o ten tu zase až tolik nejde. Jon Sníh naprosto exceluje už od první skvělý scény a závěr mi zůstane ještě dlouho v žaludku. ()

LEATHERFAC

Tenhle seriál má jednu zvláštnost (řekněme že slabinu), kterou jsem si definitivně uvědomil v tomto díle a to fakt, že větší sympatie u diváků (minimálně u mě)  vzbuzují často spíš obvinění, než vyšetřovatelé. ;)  Nevím jestli to je záměr tvůrců, či náhoda, ale na mě to tak prostě působí. BACHA SPOILER JAK BRNO!!! A konkrétně tady, celou dobu ho podezírají (respektive serou na presumpci neviny) jakoby to jistojistě udělal a ve chvíli kdy zjistí, že kunda je ta ženská, jen to ukončej a nazdar hodiny. Ani žádný sorry jako! Alex má v závěrečné řeči naprostou pravdu. Žijeme v době, kdy vás může kdokoliv obvinit z čehokoliv a všichni budou proti vám. Je to jako s pomluvou. A i když vás nakonec nemají možnost ani obvinit - stejně zůstanete pro všechny VINEN!  A když chce nějakou minimální satisfakci tak leda hovno - vyvést!  Oba vyšetřovatelé se mi tímhle dílem naprosto zhnusili a Tonyho přístum mě fakt zklamal. Jinak pan Sněžný to uhrál grandiozně, po Trůnech na něm neulpělo ani smítko prachu a najednou je tu někdo úplně jinej a tím mi Kit udělal velkou radost, protože bych nerad aby dopadl podobně jako jiná obět své slavné role Harry poser... To se ale Kitovi zdá se nestane. ()

Anderton

Spoločensko-filozoficko-psychologická polemika prostredníctvom prípadu obvinenia zo znásilnenia. Obžalovaný nie je žiaden sympaťák, je to arogantný maklér, ktorý nemá problém podvádzať priateľku a kvôli sexu nasľubovať povýšenie v práci. Ale to je morálna stránka, druhá vec je, že vyspať sa s niekým proste z nadržanosti a znásilniť niekoho je veľký rozdiel. Bohužiaľ veľký rozdiel medzi tým, ako vás vníma spoločnosť po tom, čo vás zbavia obvinenia, alebo vám dokážu vinu, už nie je. Na konci je teda nad čím premýšľať. ()

Trevor

VAROVANIE: MOJE KOMENTÁRE SÚ PRE VäČŠINU UŽÍVATEĽOV URÁŽLIVÉ!!! Môžu spôsobovať nevoľnosť, úzkostné stavy a depresiu!!! Skvelý prípad, v ktorom ženský kolektív vyšetrovateliek je presvedčený o vine muža. Pochopiteľne, biely muž má znásilňovanie deň vo svojom programe každý deň. Nádherne zobrazená situácia v ktorej si žena vymyslí znásilnenie (či dievča zneužívanie) ktoré nie sú v bežnom živote ničím výnimočné a spoločnosť je vždy viac naklonená ich verzii. Záverečná Alexova reč o tom ako mu MLADÁ SEBAVEDOMÁ ŽENA, ktorá bola ziskuchtivá zničila povesť medzi priateľmi a kolegami spolu s tým, ako ho policajti potom ako Alex na plné hrdlo povedal pravdu vyviedli z miestnosti boli skvelou bodkou za touto vydarenou epizódou...dúfam že ani tento komentár žiadneho z užívateľov tejto databázy neurazil, nespôsobil mu traumu a nebude musieť kvôli nemu navštíviť psychiatra... ()