Rodičia

Veľká Británia, (2020–2023), 15 h 5 min (Minutáž: 22–27 min)

Martin Freeman, Daisy Haggard, Jayda Eyles, Vihaan Patel, George Wakeman, Stella Gonet, Shvorne Marks, Anna Wilson-Jones, Alun Armstrong, Patrick Baladi (viac)

Starostlivý otec Paul (Martin Freeman) a jeho partnerka v zdolávaní rodičovstva Ally (Daisy Haggard) sa snažia zvládnuť prácu na plný úväzok, starnúcich rodičov, splácať hypotéku, riešiť manželské rozpory a vychovávať svoje deti, Luka a Avu… (HBO Max)

BaT_M

Hrozně suchej seriál se suchým britským humorem, kterej krom výjimek jako Top Gear/Grand Tour či Misfits úplně nemusím. Po čtyřech epizodách jsem to vzdal. Asi hold nejsem cílovka. Martin Freeman je sice tahoun seriálu, ale jen on bohužel nestačí. Ale jestli jste zoufalej rodič, co má rád britskej humor tak směle do toho, pravděpodobně se v tom najdete a bude vás to bavit. Za mě 30%. ()

Janega

Martin Freeman rieši bežné radosti i starosti so svojimi deťmi, no rieši ich dosť excentricky. Správne je tam niekoľkokrát poznamenané, že prístup rodičov sa mení generáciami, a to čo sa kedysi riešilo bitkou po zadku, dnes z toho robia ťažké psychologické dilemy. Niekedy to však tvorcovia seriálu tak preháňajú, že buď sami nemajú deti, a tak nevedia, ako to bežne chodí, alebo oni ako rodiča niekedy tak pošahane riešia problémy. 2. séria mi príde lepšia. ()

Rockerman

Nó po pravdě dávám tři hvězdy za Freemana a první půlku. Pak se to už začalo zadýchávat. Vadily mi ty neustálé omluvy, jen aby se náhodou někoho (hlavně žen) něco nedotklo. Na hony je tu cítit ta nesnesitelná korektnost, což v mém překladu znamená pokrytectví. Hodně vtipných hlášek, ale brzy to omrzí. ()

novoten

1. série - 80% - Bál jsem se, že půjde o sled tu suchých, tu očividných situací na téma "dítě křičí / pláče / mluví ve chvíli, kdy by nic z toho dělat nemělo". A přesně takoví Rodiče také jsou - ale naštěstí jen v pilotní epizodě. Tam se najde spousta momentů, které z premisy plynou tak nějak samy. Ratolesti jsou střídavě k politování i na zabití, máma je nad věcí, táta nad věcí není a na děti neustále huláká a nadává. A pak přijdou další díly, delší dějové linky, nečekaná zvážnění i poctivé dramatické chvíle i zvraty a z průměrného rozjezdu je v tu ránu sympatická a na první pohled rozeznatelná žánrovka. S přibývajícím časem pak Martin Freeman čím dál víc hraje sám sebe místo uzlíku nervů, což mu přidává na sympatičnosti a s hlavním hrdinou dokážu okamžitě souznít téměř bezvýhradně. Snad jen kolega Darren by mohl propříště zůstat v práci a nezapojovat se, protože působí, jak když přišel z jiného seriálu. 2. série - 85% - Díky pozměněné dynamice ještě nápaditější, (melo)dramatičtější a zkrátka lepší. Základem zůstává samozřejmě více toho samého, ale snad díky většímu prostoru pro rodiče obou hlavních hrdinů (hlavně Alun Armstrong jako Jim) jsem si druhý rok užil ještě o něco víc. Stejně jako minule zarazí nečekaně razantní finální zvážnění, ale dokud s sebou přináší i Freemanovu zlomenost a slzavé úsměvy (jeho jednoznačně nejsilnější hereckou polohu), nejde dělat nic jiného, než dění na obrazovce fascinovaně sledovat. 3. série - 90% - Nejspíš na vlastní maximum dospělá podívaná, která je vtipnější než kdy dřív a dramatická tak, že když přijde správný moment, dokáže mnou téměř otřást. Překvapivá stálice jarních večerů, která nemůže pokračovat donekonečna a o to cennější je v dnešní době, která nutí seriály vystřílet největší triumfy na samém startu. Freeman navíc nikdy nebyl lepší, což je o to cennější, když mu divák nemůže vždycky fandit, možná právě naopak. 4. série - 85% - Velmi civilní přístup, ignorace faktu, že se jedná o rozloučení se seriálem a krásně usedlé postavy, které místy vypadají jinak, než jsme byli zvyklí, ale navzdory tomu jim přeju štěstí plnou měrou. Martin Freeman měl skvělý nápad, který se trochu překvapivě dočkal čtyř sezón a i když by se ještě nějakou dobu dalo pokračovat, neponechává nic náhodě a končí víceméně na vrcholu. Bez velkolepého loučení, bez velkých zvratů, bez fanfár. Jen s hořkosladkým pohledem do budoucnosti, tak jako ho znají všechny rodiny. ()

bizz_mjc

Hurá, komedie a já se skutečně zasmál! Breeders ale nejsou trapnej humor rodičů reagujících na nezvládání výchovy nebo rozmazlený caparty, celkově nahlíží na vztahy v rodině i vliv práce na život v ní, kariéru, kouká i vzad a zhodnocuje a doplňuje vážností, ale krátký formát, chytré dialogy s pointou a super charaktery vč. výtečných herců ve mě zapnul čudlík s očekáváním další sérky. ()