Náhodná smrt malého děvčete přivede inspektorku Eli (Ruth Díaz) na stopu drogovému obchodu a zkorumpovaných policistů. Otec mrtvé dívky se za pomstou vydává vlastní cestou... (dogma97)

chamonix

Dvě hodiny jsou fááákt moc! A na jih Španělska mě nikdo nedostane - že tě tam v lepším případě "jen" okradou, zjistilo už hodně známých. ()

EvilPhoEniX

Mario Casas je s Tosarem největší hvězdou Španělska a každý jeho film mě rozhodně zajímá. Bye není úplně typickým Španělským filmem. Příběh se zaměřuje na Mária, který je propuštěn na svobodu a velmi krátko na to příjde o svou dceru při autonehodě zaviněnou naschvál. Vydává se vyhledat viníky a pomstít svou dceru. Film je spíš akční než napínavý, ale má dobré tempo, sympatické postavy i fajn vizuál. Od Španělů mám však raději zvratovité thrillery. Příběh***, Akce***, Humor>Ne, Násilí***, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra***, Napětí***. 6.5/10. ()

BOURQUE

Miernejšia verzia vybavovanie gangsterských účtov, spojená s korupciou na úrovni policajtov, umiestnené do priestoru chudobného španielskeho prostredia. Najviac mi bolo ľúto toho malého nevinného dievčatka. Scenár kopírujúci známejšie príbehy v danom žánru, ale samozrejme viac tu dominuje (európske) španielske prostredie. Záver spíš priemerný, bez očakávaného silnejšieho momentu. Z hereckej stránky slušný priemer, občas avšak herci/herečky na vedľajšej koľaji sú dominantnejší (aj na emocionálnej úrovni) ako hlavná postava. Osobné hodnotenie: 73% (***) ()