Okno do moře

• Španielsko Una ventana al mar (viac)

Poté, co se dozví zdrcující zprávy, cestuje Maria (Emma Suárezová), 55letá Španělka z Bilbaa, s nejbližšími přítelkyněmi do Řecka, aniž by poslouchala rady svého syna a lékaře. Spontánní rozhodnutí ji zavede na ostrov Nisyros, kousíček ráje, kde se okamžitě cítí jako doma. Při prozkoumávání tohoto nádherného ostrova a užívání si jeho skrytých pokladů potkává Stefanose a nečekaně se zamiluje. Její krátký únik z reality se brzy promění v nečekanou příležitost ke štěstí. Tento film vypráví veselý příběh o ženě, která je připravena riskovat a alespoň na okamžik si užívat života naplno. (Cinemax)

kolemjdouc

málokdy(že si to ani nepamatuji) se mi stane ,že začnu bulet u filmu s vymyšleným scénářem.scéna s odjíždějícím trajektem mě fakt dostala.A nebyla podbízivá ani náhodou.Herečka Suárez ze sebe vyždímala maximum.Připoměla mi stylem i vizáží dánskou herečku Iben Hjelje až tak že v prvních záběrech jsem si myslela že vidím Dánku.Bez holyvúdského klišé...Budu se na film muset podívat ještě jednou a snad už bez emocí....10.4.2021 tak ani na podruhé jsem to nedala bez emocí.Ten příběh je velmi silný ()

Aljak

Spočiatku to pôsobilo dosť rozpačito a na môj vkus trochu lyricky, ale potom sa to postupne aspoň trochu rozbehlo, hoci ten lyrizmus tu zostal prítomný v dosť veľkom podiely. Posledná dovolenka Márie sa zmenila na oázu pokoja a šťastia, a to bolo na tom to pekné. Ale inak film ako celok ma až tak nechytil. Je to skôr také komornejšie a mĺkavejšie, takže mimo môjho obvyklého záberu. V túto chvíľu mi to proste nezapasovalo. 2* za posolstvo a vizuál, tie grécke scenérie boli skutočne krásne! ()

angel74

Doteď jsem neměla ani ponětí, jak úžasně poetický může být film o někom, kdo umírá na rakovinu. Maria podnikla náhodnou cestu na překrásný ostrov Nisyros, kde následně zatoužila strávit poslední dny svého života. Okouzlená místem se v poklidu oddávala příjemným mořským vlnám a omámená nenadálou láskou nechala promluvit své srdce. Celou dobu jsem se kochala tou nádherou, než Maria v nemocnici zjistila, že je všem nadějím definitivní konec. Pak už jsem se jen čím dál víc dojímala nad jejím nespravedlivým osudem. (95%) ()