Chris a Emma se chystají překročit marockou hranici a v Mexiku Manuel a jeho muži budují jménem kartelu Leyra armádu. (HBO Europe)

castor

Výcvik jednotek v mexickém Monterrey je poměrně úsměvný. Pak ovšem hošani vlétnou do ulic a rozpoutají peklo. Absolutní moc v praxi. Masakr s cestujícími autobusu opět nikdo neřeší, nikdo nevyšetřuje, policie spí? Manuel Contreras si mezitím chodí na zmrzlinu nebo dochází na bohoslužby. Každopádně nakonec se banda primitivů kvůli hlouposti postřílí. Platí, že se mi nepodařilo najít k žádné postavě (větší) sympatie – snad jen američtí sourozenci jsou výjimkou. U mnohých chybí i pochopení toho, co dělají a proč to dělají. ()

Arkanoid

Zobrazenie absolútnej moci býva často nuda kvôli slabej konkurencii, čo je aj tento prípad. Veľa samoúčelného násilia možno obvykle používaného kartelmi tu nenahradí kvalitu postáv vytretých hláv, čo sa dostali k moci. Akcia, kvalitná kamera a nejaký ten dramatický oblúk sa tu však badať dá. ()

Arsenal83

Eskimákov sme sa nedočkali, čo je asi škoda, pretože to ostáva v šedivej nude, ktorá má tendenciu prebudiť diváka len výstrelmi zo samopalu a bezúčelným vraždením. Jediná zaujímavá linka celého seriálu je tehotná žena. ()

Qitek

Vynikající seriálová epizoda která, i kdyby vás zero zero zero něčím iritovalo a věřím že se toho najde, vyčnivá tak osobitě, že by si zasloužila pořádnou čáru. Jak se pomalu rodí vojenský kartel sledujeme skrze kapitána "upírů" Quinterase. Víme. V jeden moment Quinterase sleduje divák jak bez mrknutí oka (po předchozích dílech nepřekvapivě) přikáže chladnokrevnou popravu třiceti nevinných lidí, v druhej moment jej sledujete, jak se neohrabaně snaží navázat vztah s těhotnou ženskou, které zabil přítele a otce nenarozeného dítětě. Na tuhle bizarní romanci, podávanou překvapivě velmi citlivě, je vyloženě "radost" koukat. Stejně tak jako ona zmíněná poprava, která je podaná bez filmařského vydírání, bez dojemných tónů, či naopak tlačení na strunu děsivosti. Je to "civilní", uvěřitelné, nepříjemné. Naproti tomu, když je postřelen jeden z členů Quinterasovi jednotky, najednou se zde hraje emotivní podkres a celá scéna apeluje na diváka, že teď by měl cítit. Za mě je tohle prostě láhudka jako prase. Příjemně neotřelé. ()