Reklama

Reklama

Posledný Vermeer

(festivalový názov)
  • Česko Poslední Vermeer (viac)
Trailer

Obsahy(1)

Kým počas druhej svetovej vojny holandský žid Joseph Piller bojoval v odboji, bystrý a šarmantný estét Han van Meegeren usporadúval hedonistické večierky a predával holandské umelecké poklady Hermannovi Göringovi a iným vysoko postaveným nacistom. Ako vyšetrovateľ dostáva Piller po vojne za úlohu identifikovať a prerozdeliť kradnuté umenie. Okázalý van Meegeren je obvinený z kolaborácie. Napriek pribúdajúcim dôkazom je Piller čoraz viac presvedčený o Hanovej nevine a v boji za záchranu jeho života sa ocitá v nezvyklej pozícii. (MFF Cinematik Piešťany)

(viac)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (9)

Saxos 

všetky recenzie užívateľa

Každý má máslo na hlavě. Na okupovaných územích se za 2. SV kolaborovalo o stošest a i zde se k tomu dopracujeme. Příběh Han van Meegerena je nám všem znám díky seriálu Dobrodružství kriminalistiky a perfektnímu, tehdy ještě československému, herci Andreji Hrycovi v roli padělatele. Další věc, která vás musí ovlivnit je fakt, že když máte smůlu a nebere váš talent tzv. odborná část lidské populace, máte jedinou možnost. Pořádně je nasrat a to se Hanovi určitě povedlo. Na dílo, kolem kterého se vše točí "Kristus a cizoložnice", jsme se na přelomu roku. 2021/22 mohli kouknout i v pražské NG. Závěr: doporučuji. ()

YumiOkami 

všetky recenzie užívateľa

ze zradce se stal hrdina - pribeh jednoho z nejvetsiho padelatele v historii umeni. specializoval se hlavne na falsovani del od jana vermeera, ktere ani znalci nemohli rozeznat od originalu. dej se take zameruje na josepha pillera, ktereho hraje muj oblibeny drakula, claes bang! postavy se mi zdaly sympaticke krome MíNy vOLe; ta mi tam vubec nesedla. film byl napinavy (rozuzleni!); i tak jsem od toho cekala mnohem vic. P.S. prislo mi usmevne, jak claes tam byl vzdycky nejvyssi; napr. ve scene, kdy ceka v rade😆 || ❝𝐈𝐧𝐬𝐩𝐢𝐫𝐚𝐭𝐢𝐨𝐧 𝐢𝐬 𝐟𝐥𝐞𝐞𝐭𝐢𝐧𝐠. 𝐘𝐨𝐮 𝐝𝐨 𝐧𝐨𝐭 𝐰𝐚𝐬𝐭𝐞 𝐢𝐭.❞ 🎨🖌 ()

Reklama

Morholt 

všetky recenzie užívateľa

Téma je docela zajímavé, poválečná doba atraktivní a duo Bang-Pearce mě bavilo, ale na můj vkus byl film příliš suchopárný. Najde se tu několik momentů, které dokáží zaujmout a díky slabosti pro žánrovky ze soudních síní mě bavilo i celkem obsáhlé přelíčení, ale na to, že se tu vlastně hrálo o život, mi chyběla naléhavost a především emoce. Čekal jsem víc. 60% ()

Aljak 

všetky recenzie užívateľa

Super! Spočiatku som sa v tom síce strácal a ťažko som sa orientoval, kto akú rolu v tom celom zohráva, ale ako náhle sa to ustálilo, tak som si film poriadne užil. Toto je presne môj vkus a nápaditým dejom podľa skutočných udalostí som sa nechal unášať až do samého konca. Vynikajúci príbeh z povojnového Holandska mal veľmi vkusnú dobovú atmosféru so zodpovedajúcimi kulisami a výpravou. Guy Pearce zahral Hana van Meegerena znamenito, a celkovo mi táto postava veľmi imponovala. Pre mňa ako milovníka maliarskeho umenia mal tento film zároveň prídavnú hodnotu, a treba uznať, že Vermeerov "duch" poriadne zamiešal karty počas vojny. From zero to hero! 5* ()

Arsenal83 

všetky recenzie užívateľa

Film so zaujímavým námetom, ale bez vášne. Ak má niekto rád hádky o tom, či je obraz pravý alebo nepravý, alebo právnické hádky, toho môže film presvedčiť viac ako mňa. Ja som čakal viac niečo z vojnového obdobia alebo postovojnového naviazaného na udalosti, ktoré len nedávno sužovali Európu. Lenže tento film nie je o tom, je o schopnosti robiť repliky obrazov, čo nie je samozrejme samo o sebe nezaujímavá téma, ale ja som čakal niečo iné, niečo viac. Film je založený na skutočnej udalosti. ()

Galéria (9)

Reklama

Reklama