Roztříštění

• USA Fractured (viac)

Jeho žena a zraněná dcera se při návštěvě pohotovosti ztratily a zděšený muž je marně hledá po celé nemocnici. Začíná si být jistý, že doktoři něco tají. (Netflix)

JASON_X

Páni. Tak nevím jak vám, ale mně byla zápletka jasná vod samýho začátku, konkrétně vod třináctý minuty, stačí mít nakoukáno něco thrillerů a je to jasný jak facka. To ale nic nemění na tom, že jsem si přesto (a nebo právě proto) tenhle další povedenej Netflixův kousek perfektně užil. Scénárista se mě sice několikrát pokusil znejistit, chtěl abych zaváhal, ale já ne, byl jsem ve svým přesvědčení pevnej jako skála. A měl jsem recht. Relaxační béčko jedna báseň, po šichtě před další šichtou ideální materiál na proprání mozku. Vynikající je i herecký obsazení, člověk kolikrát čumí kolik dobrejch výraznejch herců je trestuhodně neznámejch, zatímco spousta bezduchejch kvazihereckejch primadon je showbizem uměle vyhoněná mezi hollywoodskou celebritní smetánku. Asi největší dojem na mě udělala strašidelně uhrančivá černá cvokařka ve vedlejší roli. ()

Nach

2400 ohodnocení / 1500 komentář: Mám rád mysteriózní thrillery, které si s vámi hrají jako kočka s myší až nakonec vám představí rozuzlení, které bylo celou dobu na dosah. Roztříštění se takovým filmem snaží být a když přivřeme oči nad celou řadou nelogičností, hloupým chováním personálu nemocnice a policistů, tak jde o nadprůměrný thriller. Sam Worthington hraje po delší době v roli ušité jemu na míru. A pokud toužíte být stejně zmatení jako hlavní hrdina, abyste všemu nakonec přišli na kloub, doporučuji tento snímek vidět. 75% ()

TheEvilTwin

Pro mě bez debat nejlepší film, co jsem za poslední dobu viděl. Napětí od začátku až do konce, výborná hudba (podobná jako z Get Out), tajemné a ke konci extrémně drsné. Divák se nestačí za 100 minut ani jednou nudit a ke konci se na něj valí jeden zvrat za druhým až k samotným titulkům, u kterých jsem koukal s otevřenou pusou. Originalita z filmu jenom tryská a všechny ty weird znamení, symboly a náhody, které jsou zde od prvních minut, nutí diváka přemýšlet, který scénář se nakonec vyklube. Precizní, šikovný a absolutně bezchybný halucinační thriller, který si pustím ještě Xkrát... ()

Astaroth12

Od skoro začiatku som rozmýšľal, či hlavný hrdina je len duševne chorý alebo zato naozaj môže nemocnica a príbeh to krásne zahmlieval až do konca. Vobec tu nehrozí nuda, je to svižne, miestami akčne i vo viacerých scénkach vypäté. Sam hra ako o život a všetko strhol na svoju osobu. Nepáčilo sa mi, jedine, keď prišla Psychologicka a hned všetko vedela, ako? Lem klam alebo reziser chcel aby divák viac rozmýšľal? Tak či onak, s policajtov spravila babrákov a ona vedela i to, čo nemohla. Takže príbeh troska niekedy zakolísal, ale i tak to bol solídny thriller s prijemne mrazivým rozuzlením. Za mna prekvapujúco silné 4*. ()

castor

Thanksgiving Day u tchýně, to je vždycky potíž. Navíc se to návštěvou může leckomu pořádně pomotat v hlavě. (Ne)vyléčený alkoholik Sam Worthington zastaví na pumpě, na dcerku u rozestavěného objektu (velmi slušná scéna) začne vrčet toulající se čokl a ona ošklivě spadne. Nedaleko je nemocnice, kam ji rodiče kvapně převezou. Jenže leccos nejde podle plánů, což vyvrcholí tím, že manželka s dcerou z oddělení s CT zmizí. Paranoidní dramata, komu ruplo v bedně, jsou dle mého dokonale vytěžená a přijít s něčím novým je malým filmovým svátkem. Po pár minutách je evidentní, že mnohé nesedí a je jen otázkou, co přesně se stalo. A to může být mnohé – otázka, zda to vůbec někoho zajímá. Tvůrci se nás snaží zmást (smrt první ženy, obchod s dárcovstvím orgánů), já byl ovšem hlavně rád, že tenhle propletenec pochybností skončil. ()

• V žiadnom prípade takto nezareaguje žiadny z personálu nemocnice na zmäteného pacienta s možným poranením hlavy. (Pat.Ko)
  • Nemocnice ve filmu se jmenuje „Kirkbride Regional Hospital“. Inspiraci si režisér vzal ze snímku Vražedná terapie (2001), kdy jedna z budov ve filmu se jmenovala „Kirkbride Building“. (TheSpearCZ)
  • Natáčelo se ve Winnipegu v provincii Manitoba v Kanadě. (Rominator)