Roztříštění

• USA Fractured (viac)

Jeho žena a zraněná dcera se při návštěvě pohotovosti ztratily a zděšený muž je marně hledá po celé nemocnici. Začíná si být jistý, že doktoři něco tají. (Netflix)

bourec

Netfilck má sice tunu natočenejch filmů, ale jen zlomek z toho je doopravdy koukatelnejch.Dává ovšem šanci i známejm tvůrcům, dalo by se říct i menším režisérskejm hvězdám,a ty si můžou natočit cokoliv co chtěj, protože v tý záplavě filmů(a je jich opravdu hodně)se to při chladnym přijetí ztratí.A světe div se, někdy se to vyšplhá na čsfd i dost vysoko v hodnocení.Dokonce i do červenejch čísel.Brad Anderson je dost rozporuplná postava na režisérský sesli,ale povětšinou má filmy hodnocený dobře.Že je ovšem jeho poslední snímek obří čůrákovina, která má ve vaší hlavě zápletku rozmotanou dřív, než ten film začne, že do toho šmidlá debilmí ukńouraná hudba,a že herci hrajou jeden hůř než druhej ,je všem tady jedno.Že to bude hovadina sem věděl jen zazněly první tóny soundtracku.Začínám mít z tý kravský znělky Netfilcku husí kůži.10%. ()

gogo76

Sam Worthington nie je Al Pacino, ale tu ho bezpochyby vidíme v najlepšej roli, neviem odhadnúť či ešte má nejaké rezervy... Jednoduchý príbeh pozvoľna plynie, no po nejakých 30 minútach začína pekná adrenalínová jazda, v jednej z najlepších scén úplne doslova! Vedel som presne trafiť záver ( manželka nie! Ha!- ha!). Čo presne sa stalo a kde zmizli manželka s dcérou odhalí kratučký záber v závere, treba dávať pozor. Kto odbehne na záchod má smolu...Netflix opäť zabodoval. 80%. ()

Ouwen

SPOILERY: Tak nějak jsem si přál, aby to celé se drželo toho, že s hlavním týpkem je všechno v pořádku. Protože, ačkoliv ten úplný twist/konec smysl dává, bylo to na můj vkus zbytečně moc navíc. Tohle je ten typ filmu, kde si člověk může vybrat mezi happyendem a nekompromisním koncem a kterej mu více zapadá a celkově ladí do noty. Já si spíš přál, aby všechno dobře dopadlo. Ale celkově trošku u mě film upadl zhruba od té scény v jámě v noci, na můj vkus to až zbytečně moc šláplo na plyn a překrucoval se tenhle, jinak do té doby solidně uhnaný thriller, do akčnějšího žánru. Sam odvádí skvělou práci v podobě uhnaného, zmateného a vystresovaného týpka. Nejen co se týče mimiky, ale dost tomu napomáhá se svojí dusivou intonací, kdy sotva může popadnout dech. Celkově mě i mrzí, že film neskončil pět, deset minut dřív, protože ten twist - říkám, ačkoliv dává smysl, na mě působí už trošku navíc. Hlavně i z důvodu, že jsem to vlastně i očekával, že se to takhle stane. Faktem ale je, že jsem vlastně prokoukl i ten první twist v podobě toho, co je ten hospitál zač, takže nevím. Asi mi bylo týpka líto, tak jsem mu přál to nejlepší. Sakra... já nevím. Tohle je po hoooodně dlouhé době film, kterej mě kompletně vyšachoval a vlastně ani nevím, jak ho mám hodnotit. McElroy napsal dost dobrej scénář a podepřel ho solidními základy, takže těžko lze vyčítat jednu věc na úkor té druhé. Navíc, ten konec je i svým způsobem nekompromisní a odvážnej... já nevím jak hodnotit. Tyhle tři hvězdičky teda brát s jistou rezervou. Rozhodně né kvůli tomu, že by film byl průměrný - spíš jsem v takovém Roztříštění, že nevím jak jinak film hodnotit. Tři hvězdy představují dost dobrej nástroj a interpretaci, jak odseknout tohle dilema. ()

verbal

Bojler jaxviňa! Napínače o jebání či nejebání v hlavě jsou již za ta léta filmování dokonale vytěžené a jen výjimečně se objeví něco, co vás nápadem i exekucí ještě posadí na prdel. Ani tento satanžel není výjimkou a zhruba po 10 minutách musí být i průměrnému šimpanzovi (LIVča musí spapat ještě hodně banánů, ale zase si dozajista užil blahoslavené překvapení, když mu po dvou dnech sepnul neuronový impulz) naprosto jasné, že tomu nesympatickému excelentnímu neherci, který má na xichtě navlečenou kůži z obličeje někoho jiného a tu nedokáže mimicky ovládat, jebe jako z partesu. Následuje tudíž průhledně klišovitá hra na kočku a debila, kdy střihač a i ten nejzanedbatelnější komparz na přihlížejícího mongoloida u prstění sestry významně pomrkává „Jebe mu! Jebe mu! Jebe mu!“. Nicméně tenhle Andrzén není žádný žabař, jak již v minulosti několikrát prokázal, a natočil to velmi svižně a zábavně, přičemž se z vás v poslední třetině i vcelku roztomile snaží udělat ŽIVÉHOMRTVÉHO. Paradoxně by tomu v kontextu provedení daleko víc slušel závěr typu Sdružení nedobrovolných dárců orgánů a hlavní postava bez regresního traumatu, osazená nejlépe někým, kdo by byl schopen i nějaké hlubší pantomimy, než jen s koženě ukřivděným výrazem jebavě valit bulvy. Ovšem i tak pěkné čtyři vředy. ()

JohnCZ

Atmosféra budovaná za pomocí temného obrazu, klaustrofobní kamery využívající close-upy a nervozního brnkání na klavír je lahůdková. Jenže právě ona psycho atmosféra od začátku dává dost průhledně najevo, jak se věci doopravdy mají a spíše jsem čekal, že očekávané klišé vyústění tvůrci otočí v nějaký super mindfuck. No a vono ne. ()

• Nemocnice ve filmu se jmenuje „Kirkbride Regional Hospital“. Inspiraci si režisér vzal ze snímku Vražedná terapie (2001), kdy jedna z budov ve filmu se jmenovala „Kirkbride Building“. (TheSpearCZ)
  • Natáčelo se ve Winnipegu v provincii Manitoba v Kanadě. (Rominator)
  • Při rvačce ve výtahu se mění umístění věcí na podlaze. (Duoscop)