Travis Scott: Koukej, mami, létám

• USA Travis Scott: Look Mom I Can Fly

Travis Scott se musí při práci na albu Astroworld, nominovaném na cenu Grammy, vypořádat s kontroverzí, otcovstvím i kariérními vrcholy. (Netflix)

Enon

Travis Scott je jeden z předních představitelů současného rapu, jeho styl oblékání ovlivňuje miliony lidí, jeho hudba je jednou z nejposlouchanějších, inovativnost a energie z něj stříká na všechny strany a jeho hlas je pro mnohé už teď legendární. Pro mě se jedná o mého nejoblíbenějšího interpreta, naprosto miluji jeho hudbu, styl prezentování a hlavně vztah k fanouškům, který je i v tomto dokumentu výborně ukázán. Potřebuji někdy jít na jeho koncert abych také pocítil tu energii. Jistě tedy chápete, že tento dokument se mi velmi líbil, ALE… Pro lidi, co neznají Travise, jeho hudbu ani jeho příběh, se bude jednat o celkem průměrný snímek o nějakém rapperovi. Prostě pro mě, když tam jsou ty záběry z koncertů tak mám husinu, ale to je protože ho mám rád a jedu si ho každý den. Nebo když tam makal na songu No Bystanders nebo Butterfly Effect, to sem umíral blahem. Tento seriál není úplně určen pro ty starší, kteří absolutně netuší o co jde, spíše je to právě určeno pro jeho fanoušky, což je tedy jeho hlavní plus i mínus. Toto neberte úplně jako recenzi, spíše neobjektivní názor. 78% ()

MAKUON

Dokument, který zachycuje cca rok života slavného rapera. Ukazuje nějaké jeho momenty, jako jsou  jeho začátky, od prvního koncertu z roku 2009, kde bylo asi 8 lidí, až po jeho první festival v Houstonu, dále ukazuje tvorbu alba ASTROWORLD, narození jeho první dcery, koncerty, nominaci na cenu Grammy a mnoho dalšího. Bohužel střih není zrovna nejpovedenějším článkem v tomhle dokumentu a místy je to chaotické až nepřehledné.Dokument asi není pro každého, ale jen pro fanoušky Travise a hip hopu. ()

Eric.Kosar

McDonald. Nike. Fortnite. Reese's. Helmut Lang. S těmahle všema značkama Cactus Jack spolupracoval, díky čemuž dostal dvě jména, buď "vizionář" a nebo "člověk, ze kterýho se stala značka". Dokument nenábízí úplně nějaký světoborný a top-secret info, jak to býva u ostatních dokušů o znamých lidech, ale furt je to koukatelný a zábavný. Spíše se jedná o sled jeho koncertů, jeho vize, jeho snu inspirovat dnešní mládež a videí z mládí. ()

BrusVejn

Dokument bez hlavy a päty, ktorý iba ukazuje nejaké pekné obrázky z koncertov a docela škaredé obrázky, ktoré asi natáčali Travisovi kamaráti na telefóny. Celé je to pozliepané v akom takom chronologickom poradí a má to prijateľných 84 minút. Ja mám Travisa rád takže som si to užil, ale znova by som to už nepozeral. Ten kto interpreta nepozná toho tento film asi príliš nezaujme. ()

fixaman

Sebestředný idiot bez špetky talentu, který by si bez auto-tune ani neškrtnul. Celý dokument navíc krásně ukazuje, jak snadno byl schopný vidět přicházející tragédii při předchozích ročnících Astroworldu, ale letos se to rozhodl nechat proběhnout až do konce… Protože mrtví teenageři mu zajistí ještě větší pozornost médií. A vyšlo to. Na Spotify i Apple Music se stal okamžitě nejhranějším interpretem. Ale karma je zdarma, takže doufám, že skončí v kriminálu a dlouho se z něj nepodívá. ()