Když rozkvétá kamélie

• Južná Kórea Dongbaekggoch pil muryeob (viac)

Dongbaek je svobodná matka, které do života vstoupí nová potenciální láska a která hledá způsoby, jak překonat všudypřítomné sociální stigma. (Netflix)

Deleatur

Plusy: Oslava dobrých, houževnatých a prostých lidí a čistých citů. Několik silných a dojemných scén. Mínusy: Místy až idealizace (patrná zvláště na rozklížené roli Hjang-mi a její představitelce Sonové). Tongbäk chvílemi zbytečně uplakaná, Jong-sik zase až neuvěřitelně prostoduchý. Občas křečovitý humor. Dílů by mohlo být méně, i když kriminální zápletka podporovala poselství a vedlejší romance si prostor zasloužila, byť by samy seriál asi neutáhly. Zajímavost: Korejky jsou dalším příkladem (třeba po černoškách a Indkách), že ženy v patriarchálních společnostech nemusí být uťápnuté chudinky, které šoupou v rozích nohama. Zvláště jsou-li matky, to si můžou vystavět takový malý matriarchát. Hodnocení: 81%. ()

Soupalka

Seriál asi hlavně o rodičích a dětech a děj má spád. Tentokrát jsem si opravdu dlouho zvykala. Veliké plus seriálu je 1) ne zcela předvídatelný děj a 2) herecký výkon hlavních představitelů.. Ale jinak jsem v tom opravdu našla jen pramálo co v jiných seriálech a chvílemi měla pocit, že sleduji něco mezi sitcomem, kriminalkou a společensky laděným dokumentem a scénariste v této souvislosti občas postrádali instrukce kterým směrem se vydat. ()

Andrea1717

Nepomôžem si pomôcť, tento seriál sa mi spočiatku jemne páčil, ale postupom času, som strácala svoj obvyklý horlivý záujem a v poslednej časti som už nevydržala a asi polovicu popreskakovala. Myslím, že to trošku prehnali, od polovice seriálu, to stratilo tú jemnú nádejnú ľahkosť a šmrnc, ktorý tam spočiatku aspoň trochu bol. Na záver mi to pripomínalo už vyhrotený na city silne útočiaci prvoplánový kus. ()

Pethushka

Kong Hyo-jin jako svobodná matka je pro mě velký YES. Že se do takové role hodí už ostatně předvedla kdysi v Thank you. (Celkem mazec, že si po dvanácti letech střihne roli maminky skoro stejně starého dítěte, a člověk by na ní nepoznal téměř žádný věkový rozdíl.) Jako Camellia je úžasná, stejně jako tenkrát v roli Bominy mámy. Tenhle seriálový poklad ale rozhodně není jen o ní, je o celé bandě z Ongsanu. A věřte mi, že s nimi se nudit nebudete. A taky se vsadím, že vás nejednou dojmou a překvapí. U mě to má Camellia každopádně za 5*, a rozhodně ji považuji za jeden z klíčových seriálů loňského roku. Ta jeho "multižánrovost" je jedinečná. Z herců navíc nadšení jenom sršelo a všichni do jednoho ze sebe dokázali vymáčknout dokonalé maloměšťáky. ()

jarah

Na základe romantizovaného názvu som nepristupovala k tejto dráme s veľkým očakávaním. O to väčšie bolo moje prekvapenie. Precízna kresba jednotlivých charakterov a umne vypracovaný, nie však prekombinovaný dej si dokázali získať môj úprimný záujem. Najprv sa pristavím pri Kang Ha Neulovi, ktorého stvárnenie dobrosrdečného, priamočiareho a neskazeného policajta s originálnou životnou logikou mi bez prestania vyrážalo dych. Tá postava nebola zahraná, ale prežitá do najmenšieho detailu, a ani na okamih z nej nevypadol. Až na druhom (takmer rovnocennom) mieste je v tomto seriáli pre mňa Gong Hyo Jin a v jej podaní slobodná matka školáka, ktorú nikto neučil láske, napriek tomu jej veľké srdce záhadným spôsobom priťahuje pozornosť ľudí rôzneho druhu. Výborne sa zhostil svojej úlohy malý Kim Kang Hoon. Verila som mu každú hádku, slzu a reakciu, je veľmi prirodzený. Myslím, že z neho rastie budúca hviezda kórejskej kinematografie. Nebudem tu písať romány a rozoberať každú postavu zvlášť, hoci by si každá zaslúžila pozornosť a pochvalu aspoň v niekoľkých slovách. Práve si uvedomujem, že soundtrack nebol výrazný a nepospevujem si žiadnu melódiu, takže bol pravdepodobne ako "druhá koža" a obalil celé dielo do dobre padnúcej, nevyrušujúcej atmosféry. Ostal vo mne dobrý pocit. ()

• Herec Kang Ha-Neul se domnívá, že láska na první pohled je možná, ale osobně si spíše myslí, že přichází až po určité době, kdy se dva lidé už chvíli znají. Tohle jeho tvrzení je přinejmenším zajímavé, jelikož v seriálu hraje postavu, která smýšlí úplně opačně než jeho představitel. (Roby)
  • Herec Kim Ji-Suk si vybral tento seriál proto, že již dříve spolupracoval s hercem Kang Ha-Neulem a také si chtěl zahrát s představitelkou hlavní role herečkou Kong Hyo-Jin. Také se mu líbil scénář, který mu přišel velmi zábavný. (Roby)
  • Dorama se natáčela v přímořském městečku Guryongpo, které se nachází východně od města Pohang v provincii Severní Kjongsang. Natáčelo se 6 měsíců. (Roby)