Bývalí agenti státní bezpečnosti berou spravedlnost do svých rukou poté, co se dozvědí, že policisté unesli syna jednoho z nich... (TV Prima)

NinonL

Mezi dva hlavní hrdiny v podání Boguslawa Lindy a Cezaryho Pazury přibyla další hvězda polské kinematografie, Marcin Dorociński. Hraje jediného nezkorumpovaného policistu v celé sérii. Franz Maurer se vrací po 25 letech z vězení a hledá svého přítele z dávných dob, Noweho. Ten zase hledá syna, který zmizel a nikomu se neozývá. To oba přátele spojí a o pomoc požádají právě onoho jediného nezkorumpovaného policistu. Jenže tak trochu už tvůrci vaří z vody a přestože je i v tomto díle hodně akce i násilí, myslím si, že už stačilo a Psů bylo dost. ()

PetrPan

Novodobý návrat k syrovému psímu masu mi zaváněl velkým průšvihem a tak jsem ke třetímu dílu přistupoval bez větších očekávání.  Vypořádání se s uzavřeným příběhem druhé části hned v samém počátku, pohled na sešlého Franze Maurera a chvíli to vypadalo na úplně jiný film.  Pak však přijde vyhrůžka od ruského mafiána, zkorumpovaní policajti a trápení posledního kamaráda našeho hrdiny "Nového" a schyluje se k další nekompromisní jízdě na střele.  Sám Maurer už tu není středobodem veškerého dění a je vidět, že jeho postava v dramatické rovině už vlastně nemá moc co nabídnout, byť lehce sladkobolná etuda s "první" láskou Angelou pamětníky asi vezme/vzala za srdce. Na druhou stranu Linda ani s věkem neztratil na charismatu a tuto svou výhodu opět dokázal zužitkovat.  Třetí díl pak nabízí asi nejakčnější a nejbombastičtější finále ze všech, na druhou stranu je překvapivě morálně nejzkaženější, odstřelování  nevinných řadových policistů v  akci  je přece jen něco jiného než palba do zkažených gaunerů.  Chtěl-li tím Pasikowski přirovnat  (polskou) policii k zločinným skupinám, kde není třeba jednotlivé členy gangů litovat, tak za mě tahle konstrukce (zatím) rozhodně neobstojí a při sledování jsem se pochopitelně nesouhlasně mračil. Tento fakt však nic nemění na tom, že i třetí psi štěkají jazykem, kterému jako divák dobře rozumím a celou tuhle zábavnou taškařici s varovně vztyčeným prostředníčkem jsem si užil.  A nelze odolat, kam se hrabe Jákl s naším Kájínkem, ach jo. ()

Necrotongue

Film zpočátku vypadal jako videozáznam ze setkání polských policejních penzistů, aby se krátce nato transformoval v nejdrsnější část celé trilogie. U předchozího dílu jsem si stěžoval na těžko uvěřitelný příběh, to tentokrát nehrozilo, celý snímek byl, bohužel, naprosto realistický. Stará garda sehrála svůj part parádně, mladá krev se nedala zahanbit, pan Pasikowski měl všechno plně pod kontrolou, takže mou povinností už bylo jen to, abych se dobře bavil. Hrdě hlásím, že jsem tuto povinnost splnil. ()

kolemjdouc

jsem extra spokojená .Povedl se scénář,režie a exteriéry.Výjimečně vysoce hodnotím profesionalitu dabingu.Českého.Děj měl spád a závěrečná přestřelka je na Oscara.Nevím proč evropské tvorby je všude jako šafránu.Neviděla jsem a lituji předešlé díly.Asi byly dva když tohle je trojka.Opravdu lituji.Pokud někde dají něco kloudného ztratí se to v holyvúdském škváru. ()

marhoul

Tyhle polské hafany já miluju! Kam se hrabou skandinávské krimi. Obsazení luxusní, od radosti hodnotím známkou nejvyšší, Linda je špica a pro Marcinka mám prachsprostou ženskou slabost. Polská kinematografie mě málokdy zklame, polští herci jsou lepší, zajímavější, živočišnější, větší ;) , než ti naši Hrzánové, Brodští, Hanzlíci, lišky a Taclíci ..., ženské zase mnohem pěknější a šarmantnější, čili není o čem. Ne teď vážně, pojetí těchto jejich akčních krimi je vážně senzační a nesmírně zábavné. Scénář je brilantní, parádní hudba, evidentně se nešetřilo na ničem, fajn. Moc fajn. ()