Do volieb zostáva iba niekoľko posledných týždňov a Washington zúfalo zháňa prezidentského kandidáta. Niekoho, kto s určitosťou prehrá. Voľba padne na Maysa Gilliama (Chris Rock), neznámeho politika okresného formátu. Mays veľmi rýchlo zistí, že je len nastrčenou figúrkou a rozhodne sa, že si kampaň poriadne užije z brata Mitcha (Bernie Mac) urobí kandidáta na viceprezidenta a rodinný tandem si čoskoro získa priazeň celej Ameriky. Z veľkej politiky si vydarená dvojica robí riadny humor, čím vytáčajú všetkých, ktorí sa pred voľbami tvária, ako hlboko ich zaujíma život obyčajných ľudí... (TV JOJ)

Malarkey

Víceméně je Hlava státu průměrná komedie v hlavní roli s věčně křenícím se Chrisem Rockem, kde úsměv na mé tváři občas vyrašil překvapivě, ale také zazdil fakt, že rapem a podobnou nemuzikální pochutinou, co mi nepříjde ani jako hudba, je to přecpané, a naprosto zbytečně, až k prasknutí. Na druhou stranu zase víte, že koukáte na černošskou komedii a konečně běloch není ten zlej, ani prakticky nijakej. Zde má svou roli, důležitou roli a tak když už ne tohle tak alespoň tu muziku se snaží vecpat do filmu, co to dá a to mi po pravdě rve nesnesitelně uši. Jinak je to ale vcelku zdařilá komedie, na kterou jsem se rád podíval, ale na podruhý bych už se neodhodlal. --- Chtěli bychom abyste kandidoval na prezidenta..... - Čeho??! - Ameriky - Čeho???!! - Ameriky - Jaký? - Severní, Severní Ameriky. ()

mala_kea

Čekal jsem klasickou černošskou komedii, ovšem už od prvních minut jsem zjistil, že to bude možná trochu jiný kousek. Také byl, ale později zase trochu upadl na zem, od které se rázem odrazil do vysoké výšky, ve které se chvíli držel, za chvíli však spadl těsně nad zem, kde se držel až do konce filmu. Tím mě film docela zklamal, ale zároveň mě i potěšil, že se nejednalo o kupu nesmyslných patlanin, které se rády objevují ve filmech. Zkrátka co si budeme vyprávět, Chris Rock je stvořený pro komedie.45% ()

slunicko2

God bless America. And no place else. Místy docela vtipná a dojemná černošská komedie se všemi typickými atributy - neřízeným, chvílemi hloupým či nevkusným humorem, ztřeštěnými nápady, občasnými dobrými fóry a především pro mne jen těžko skousnutelným Chris Rockem, jehož herecký projev i styl humoru mně jdou kapku proti srsti. That ain´t right. ()

reqiuem

přesně jak tady někdo řekl, spusta hodně ftipnejch postřehů: "když je Vám 18, tak můžete jít do války, ale panáka si můžete dát až od 21"(ten se mi líbil nejvíc :) a proslov o amaterech v závěru byl taky docela chytrej(i když to nechci nijak snižovat, tak každá blbost se dá říct chytře) ale na druhou stranu je to v zápětí kompenzováno tunama kravin, i když je fakt, že některý věci jinak, než polopatě do těch americkejch palic nenalijete ()

Dinoo

Skvelý film o politike takej akú nemôžte vidiet nikde inde ako vo filme. Vo filme sa napríklad môžte dozvedieť ,že USA robí výcvik šlapiek pre kandidáta na prezidenta USA :D Film ma niektoré krásne gagy na ktorých som sa naozaj nasmial dobre.Ďalej ma upútal voličský autobus Mayse Gilliama ktorý bol perfektný :) Je to taký černošský film o politike kde aj prevláda černošská hudba ,hiphop a podobne. A krásna hláška padla nielen raz vo filme " I'm government i can do everything " veľmi pekná a pamätná hláška :) ()

• V časti filmu, keď Chris Rock utekal so starou ženou z budovy, ktorá mala vybuchnúť, sme mohli vidieť, že v ruke mal namiesto skutočnej mačky len plyšovú hračku. (ČSFD)
  • Jméno hlavního hrdiny Mayse Gilliama bylo vytvořeno kombinací jmen dvou oblíbených newyorských hráčů baseballu z padesátých let. Prvním byl Willie Mays z New York Giants a druhým Junior Gilliam z Brooklyn Dodgers. (ArsenalEagle)