Dva záchranáři narazí na několik obětí nové drogy se silnými účinky, které zemřely hodně zvláštní smrtí. Co se to tu sakra děje? (Netflix)

oveckaoa

Na trhu je droga, kterou pokud si vezmete přesune Vás do minulosti zní to lákavě , ale má to háček v tom, že pokud Vás tam zabijou umřete i ve skutečném životě. A tady jsou největší problémy filmu není zde řečeno jakým způsobem to funguje někdy se přesunete třeba na bitvu u Stalingradu a rovnou tam umřete (to je příklad to tam bohužel není) někdy naopak do močálu kde se Vám nemůže nic stát a celkově nevidím nic na tom úžasného na tom to brát, když z cca 6 lidí co si to vezmou 4 lidí umřou to je jak kdyby jste hrály soutěž chcete být milionářem a pokud by jste nevyhrály moderátor by Vás zabil. Další problém je dostupnost v dnešní době internetu, darknetu, facebooku a dalších technologií je blbost, aby toho bylo omezené množství. Další problém můžete si vzít něco z minulosti do budoucnosti a naopak nicméně proč hlavní hrdina cestuje s psem místo toho, aby si z budoucnosti zkusil unést toho pračlověka případně někoho z těch sektářů navíc ve většině případů ho tam chtěli zabít tak proč se neozbrojil (předpokládám, že v Usa nebude problém sehnat posraný revolver) a neeliminoval nebezpečí proč Vás to přenese jen na 7 minut je to nějaká symbolika nebo si jen plácly číslo a kdyby si člověk vzal těch tabletek 10 třeba dostal by 70 minut nebo by měl smůlu nevíme a ani se to nedozvíme. Jako námět to má parádní problém je v hercích pokud chcete z lidí vytáhnout nějaké emoce , že někdo umírá na rakovinu a dáte o něm jen informace, že nikoho nemá kromě psa, že dříve šoustal s každou ženskou co chtěla a, že rakvi s jeho mrtvou manželkou a dcerou jednou vyplavila voda a někdo ji vykradl je to málo o druhém se dozvíte jen to, že je ženatý a má dceru. 2 hvězdy za závěrečnou scénu a ty mrtvoly. ()

EvilPhoEniX

První letošní pecka a jeden z nejlepších filmů na téma drog poslední doby. Ve městě se rozjíždí série mrtvých mladých lidí spojených s novou drogou na trhu Synchronic s bizzárními účinky, která umožní lidem cestovat v čase, avšak cokoliv se Vám tam přihodí, si přinesete sebou. Anthony Mackie a Jamie Dornan jsou záchranáři, kteří víceméně chodí od bytu k bytu a první půl hodinu má film tak tísnivou, znepokojivou a nepříjemnou atmosféru, že jsem si vybavil kultovní Se7en. Byl bych sice raději, kdyby se celý film nesl v podobném duchu, nebo kdyby tvůrci ukázali jednotlivé tripy všech mrtvých lidí, ale to by stálo větší prachy, každopádně má film solidní tempo, skvělý vizuál, halucinogenní až tripoidní atmosféru a dostatek mrtvol, aby si udržel divákovou pozornost. Velmi dobré! Příběh****, Akce***, Humor>Ne, Násilí***, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra*****, Napětí****. 8/10. ()

Pavlínka9

Za mě každá postava v tomto filmu byla "tragická", vyjma ročního dítěte hlavního hrdiny :D Atmosféra je tak děsivě nechutně ponurá a hlavní postavy v podobě nejlepších přátel a parťáků v jednom téměř nonstop jen chlastaj a utápěj se ve svých destruktivních náladách...Myšlenka filmu super, ale provedení za mě bídné...Při cca poslední půl hodině filmu se mi udělalo blbě a přikládám se k tomu, že za to může právě film..Nikdy a 2 hvězdy jsou hodně. ()

verbal

I já jsem jednou, samozřejmě ryze nedopatřením, sežral pilulku, která mě vystřelila do doby ledové, kde jsem se zúčastnil divokých dostihů na mamutech, sjížděl na obsidiánových bobech permafrost, hulil pětilebkové glaciální relikty a zběsile šukal neandrtálkyně, protože to chudák pan Huml bez stimulantů všechno nestíhal. Akorát, narozdíl tadyhle od kluků, když jsem se po tom výletě probral na gauči, naštěstí jsem zjistil, že jsem měl ten pazourek zaražený v prdeli jenom jako, ač jsem byl předtím neochvějně přesvědčen, že mi ho tam při tom praswingru nějaký ten homo erectus opravdu narval. Docela škoda! Ne teda toho pazourku, dokonale opracovaného do tvaru pradilda a citlivě nalubrikovaného medvědím tukem, nýbrž toho vskutku originálního fantaskního nápadu, z něhož se s více penězi a artově nedeformovaným scénáristou dalo vyfetovat daleko, daleko více než jen jeden sjetý bezďácký otrokář, jeden otylý unylý konkvistador, jeden sveřepě zamlklý pan Huml a pytel nezáživných haluciologů! Nicméně, i když to točili narkáči za výdělky z kouření pod stoly v nádražce a konec je přinejmenším pikologický, nápad rozhodně zvítězil nad formou, herci i toporný šedý odstínář hráli synchronizovaně, a to je nutno ocenit. ()

Morholt

Svým způsobem je to jen další film o cestování časem, což má tentokrát na svědomí pilulka, která se objeví mezi feáckou komunitou. Problém je, že její uživatelé nejsou pouhými pozorovateli, ale aktivními účastníky, což může mít za následek bodnutí od conquistadora nebo mamutí kopanec. Po návratu do přítomnosti jsou pak přivolaní záchranáři a policisté trochu zmatení. Líbil se mi celý ten cestovatelský proces a jeho pravidla. To mi přišlo hodně originální. Bavily mě i jednotlivé tripy, ale bohužel je znát, že autorská dvojice neměla zrovna na rozhazování. Benson s Moorheadem se chybějící finance snažily nahradit atmosférickým vizuálem, což se jim, alespoň u mě, do určité míry podařilo. Herecky naopak žádná hitparáda, ale Mackie s Dornanem byli jakž takž snesitelní. Co mi nesedělo vůbec bylo neustálé šťourání v problémech hlavního hrdiny a že ho bylo. Sice chápu, že jeho potíže byly částečně důležité pro vývoj příběhu, ale někdy toho bylo prostě moc. Nicméně celkově pozitiva převládají. 70% ()

• Natáčení probíhalo v New Orleans v Louisianě, mimo jiné místo, kde se jeden z hlavních herců narodil (Anthony Mackie). (Kuzmik)
  • Pes hlavní postavy Steva nese jméno Hawking, jedná se o referenci na anglického fyzika Stephena Hawkinga, jelikož jsou ve snímku použity prvky kvantové fyziky a cestování časem. (Kuzmik)

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

13.09.2023

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

22.01.2020

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate divákům přinese řadu nových oceňovaných snímků (Malý Joe, Vivárium, H0use), které budou soutěžit o hlavní cenu festivalu, ale i nesmrtelné… (viac)

ČSFD skvadra zpět na Sitges Film Festivalu

ČSFD skvadra zpět na Sitges Film Festivalu

08.10.2019

Po úspěchu loňské filmové výpravy se čtyřčlenný ČSFD tým opět vydal na nejvýznamější festival pokleslých žánrů na světě. Hororoví fandové Filmmaniak, RUSSELL, Goldbeater a POMO (na spodní fotce zleva… (viac)