Obi-Wan plánuje ďalšie kroky proti Impériu, ktoré sa ho snaží dostať. (Disney+)

FilmysMartym

Hello There! Tak konečně jsme dostali to, co jsme měli dostávat už od 2. dílu. Ze začátku solidní build-up, až teda na týpka, co zvládne dveře hangáru nahodit za 3 hodiny, ale už za 15 minut odlétají.. +pár dalších chyb, sice ne nějak moc zásadních, ale na to už jsme si tady zvykli. Obi-Wan zase po dlouhé době využil svých diplomatických schopností a je to skvělé pozorovat, Reva klasicky arogantní a naivní, myslící si, že Vader pro ní nebude problém :Dd Ale bože můj, ty flashbacky byly dokonalý, až na ty divně zářící světelný meče teda. Můj, i spousty dalších lidí řekl bych, největší problém s tímhle a 3. dílem je kamera a střih. Útok Stormtrooperů na úkryt byl strašně moc nepřehledný a střih fakt skoro každou sekundu, schválně to půjdu spočítat. Kamera v některých momentech dosti vystupuje, ale jindy zas strašně neprofesionální. Ale zas na dobrou notu, konec, ke kterýmu se tenhle díl schyloval byl prostě to, co jsme už potřebovali jako sůl. Nejlepší ukázka Vaderovo moci v kánonu a jeho pohrávání si s Revou, to byla jednoduše slast. Upřímně jsem zvědavěj, co bude následovat v posledním díle, mám sice svoje domněnky, ale necháme se překvapit. May the Force be with you! Rozbor: https://youtu.be/OG4W03ofq7U ()

loki5

Ty vole to byla parodie. Desetiletá holka opravuje zařízení základny. Banda blbců stojí v místnosti a střílí po sobě aniž by se kdokoliv do čehokoliv trefil. Postavy mají granáty ale nikoho nenapadne je použít na obranu (až pak na sebe v dramatické chvilce). Dramatická vsuvka smrti dvou postav o kterých nevíte nic ale máte slzet. Složitě střílí do dveří ačkoliv lightsaber je otevře jedním seknutím. Jednotlivé scény na sebe ani nenavazují rozpojený meč se nějak objeví a pak i záhadně spojí. A k tomu ten naprosto debilní souboj s Vaderem. Někdo tě propíchne lightsaberem ? V pohodě to rozchodíš. Ach jo. Tohle je opravdu děs. ()

MiniMinion

Okej, tak ještě nad seriálem hůl nezlomím. Po slabé epizodě 2 a vyloženě podprůměrné epizodě 3 se snad zase vracíme na kvalitu prvních dvou dílů. Reva sice stále působí jako hlavní postava, což je zvláštní, ale aspoň se na ní dá konečně dívat bez kroucení hlavou a obracení očí v sloup. Moses Ingram stále vůbec nepůsobí nijak hrozivě, ale teď konečně dostala možnost hrát jinou polohu a ta jí sedla mnohem lépe. Ewan je jako vždy bez chyby, to už nepřekvapuje, a Vivien Lyra je stále skvělá mladá Leia, i když tentokrát byla hodně odsunuta na pozadí, což vůbec nevadí, ocenil jsem více prostoru pro Obi-Wana a Vadera. Technicky bych možná vytkl nějaký ten občasný zmatený střih či nepovedený záběr, a v jedné chvíli je tam tedy opravdu mizerné CGI, ale ve výsledku nejde o nic až příliš rušivého a moc bodů za to nestrhnu. 8/10 No a ještě !!!SPOILER SPOILER SPOILER!!!… u těch flashbacků jsem se usmíval jak malej kluk co právě dostal od Ježíška LEGO Hvězdu Smrti. Vidět zase Obi-Wana a Anakinem za mlada mě fakt neskutečně potěšilo. Teď ještě aby ve finále zazněl hlas Qui-Gona a bude to :) ()

Miky22

Díl slušný, dobře pracují s pocity Vadera, myslím, že vše lépe vysvětluje, jak moc rozpolcený Vader musel být v epizodě 6. Stejně tak, když si dokázal v ep. 4svou sílu na obiwanovi. Snad no spoiler. Tady se krásně propojují prequely a originals, kdy byl Obiwan vždy jednu lekci před Anakinem. A ještě špíček na závěr recenze. Po dokoukání se vždy těším na ČSFD Episode: Fanoušci hledají logické a fyzikální zákony. Disney točí duely jinak a herci jsou o 20 let starší, myslím, že CGI omlazování by byl víc riskantní, než strpění vrásek. ()

InJo

Tak to vypadá, že jediným trumfem tvůrců byla Třetí sestra (o co, že dostane vlastní seriál). Docela málo na nejočekávanější hraný SW seriál… Těšil jsem se na to, ale je to jedna velká scenáristická bída, navíc nevýrazně zrežírovaná. Jestli poslední díl nabídne i něco víc než jen druhý (chabý) souboj Obi-Wana s Vaderem zakončený dalším Obiho útěkem na poslední chvíli, budu to (možná) považovat za zázrak. Ach jo. ()

• Více než pozoruhodná jména skrývaly znaky napsané v Aurebesh – Corwin Shelvay, Djinn Atlis a Roganda Ismaren. Jsou to jména tří rytířů Jedi, kteří byli součástí „Star Wars Legends“. (Veskoslav)