Obi-Wan Kenobi plánuje odvážnu misiu na nepriateľské územie. (Disney+)

0verseer

Všimol si niekto všetky tie pristavené TIE fighters v pevnosti počas toho ako prichádza Tala? Je úsmevné, že ani jeden v závere pri úteku votrelcov nevzlietol napriek tomu, že neboli zničené a nikto dovtedy nevedel o trackeri, ktorý na droida umiestnila Reva. Rovnako úsmevný bol aj prúd vody, ktorý neobratne "naháňal" Obi-Wana chodbou ;) Ten si mimochodom zázračne rozpomenul na svoje zabudnuté jediské dovednosti a sčistajasta už opäť bojuje ako za čias klonových vojen, napriek tomu, že v predchádzajúcich epizódach mal problém čo i len spustiť svoj lightsaber. Od Star Wars nikto neočakáva prepracovaný scenár na spôsob Nolanovho Interstellara, ale zároveň by to nemuselo byť úplne hlúpe. Inak epizóda mala celkom slušné tempo a nenudila, aj keď šablóna neustáleho unášania a zachraňovania princezny začína byť trocha klišé, najmä potom čo podobný motív už využili v prepracovanejšom Mandalorianovi... ()

korbitch22

To hodnocení tady je vážně naprosto šílený.  Zaslepený dementi a onanisti nad původní trilogií prostě budou trhat všechno, co točí Disney. Parádní dobrodružná epizoda plná akce. Nechápu, že Vám debilům nedochází ten jasný odkaz. Pokud jste takový znalci původní trilogie, že si neuvědomíte čistý fakt a to hloupost všech původních dílů, kde byly scénáristické kokotiny doslova všude. Strormtroopři jsou pořád slepý, pořád se do ničeho netrefí z metru a děj je primitivní jako Vaši rodiče, kteří jsou navíc sourozenci. Pořád je to dokola to samé, unést, najít, zachránit, souboj, utéct, najít, zajmout, zachránit.  Dementi! 75%. ()

Cappuccino

Za mňa zatiaľ najslabšia časť. Akčné scény s Obi-Wanom ma bavili a som rád, že už aspoň čiastočne chytá svoje staré skills. Zamerať však zas celú časť len na záchranu Ley (ako pri druhej epizóde)? Načo? Dúfam, že sa scenáristi pri finálnej a predposlednej časti pochlapia. Zatiaľ má totiž seriál kvalitatívne klesajúcu tendenciu. ()

anatheman

Normálně jednotlivé epizody nehodnotím či nekomentuji, ale zde musím zasáhnout. Jsou tu totiž na místě rozpolcené pocity. Komentář bude v bodové formě rozdělen na plusy a mínusy. Budou spoilery. + Obi-Wan v akci. Postupně nabývá síly i Síly.  + Vzpomínka na hru Jedi Fallen Order. Jak jinak. + Pevnost inkvizitorů sama o sobě. + Úvodní paralelní kompozice s Obi-Wanem a Vaderem v baktě.  + Celkově vzato zpracování není nudné. + Indira Varma. + Trollící Leia. + Nasranej Vader. A teď k mínusům. - Děsná uspěchanost a líný scénář. Viz. Obi-Wan na sračky, Obi-Wan v baktě, Obi-Wan opět na nohách. To vše během asi 3 minut.  - K línému scénáři. Proč se zase koukáme na mistrovství světa v zajetí postav a jejich osvobozování. No do prdele... Leia je snad nejčastěji uvězněnou postavou ve světě fantasy. A to trumfne i Geralta. Už během tohoto seriálu byla 2x zajata. K tomu připočtěme osvobozovací akci v Nové naději, praktické zatčení v Impériu a dvojnásobné zajetí v Návratu Jedie. WTF? Aspoň, že nová trilogie v tomhle udělala posun. Docela děsné zjištění, když si u sequelů uvědomíte něco kladného. K tomuto bodu přidávám i scenáristickou lenost u zachraňování na poslední moment apod. - Scénáristické i logické blbosti v pevnosti inkvizitorů. Máme hi-tech architekturu. Jedná se o vskutku masivní monument, který je z velké části ponořen pod oceánem. Dole jsou umístěny důležité místnosti střežící důležitá imperiální tajemství. Tyto místnosti spojují prosklené tunely. Tunely, které by měly mít zcela jistě odolnou strukturální integritu. V čem je problém? Sklo dokáže být zničeno pouhou jednou střelou z blasteru! WTF? OK - Aspoň zde máme dveře, které zcela jistě zadrží velký tlak vody. Ano? Ne. Samozřejmě ne! Dále je tu problém v tom, že na jednu z nejtajnějších základen Impéria si může každý bez problému přiletět, jak chce. Zarostlej Obi-Wan s nacpaným kabátem je jistě k nepoznání mezi oholenými imperiálními důstojníky. Atd... - Show se jmenuje Obi-Wan Kenobi, ale jinak se díváme akorát na variaci Mandaloriana (kterého jinak mám rád, aby bylo jasno). Pouze Grogu byl nahrazen Leiou. Zase hrdina střežící dítě. Člověk si říká, proč si Kenobi zvolil jméno Ben. Výstižnější by byl Pedo-Van. ()

M.i.k.e

stále je to ještě za tři, nicméně rozhodně ne kvůli kvalitám seriálu jako spíš kvůli mojí lásce ke Star Wars kdy jsem stále ještě ochoten jim leccos prominout. Ta trpělivost ovšem není nekonečná a Kenobi dost hazarduje s přízní nejednoho fanouška. Místo aby seriál dle očekávání gradoval, tak v současné chvíli spíš stagnuje a na nápravu dojmu už moc prostoru nezbývá. Upřímně mi nevadí ta kupa nelogičností stylu okna v podvodní základně které nevydrží jednu střelu z blasteru, tajná základna impéria na kterou se dá víceméně jen tak přijít, nebo Kenobiho úskok za sloup ve chvíli kdy jsou vojáci od něj asi 2 metry, protože na exaktní logiku si SW nikdy moc nehráli (i když ta neschopnost impéria je tady víc do očí bijící než jindy) Co mi ovšem vadí je neschopnost scénáristů a jejich představa, že fanouškům bude stačit když na sebe navrší všechny klišé co je napadnou a podpoří to těmi nejpitomějšími berličkami a zkratkami.Chápu, že je tady limitace toho co se stane díky tomu že jde o výplň mezi E3 a E4, ale nevěřím že se z toho co měla být disneyho seriálová vlajková loď nedalo vytřískat víc. Vždyť i Mandalorian operuje s spoustou SW klišé ale dělá to tak, že mu to nemáte za zlé. Jsem opravdu zvědavý na poslední dvě epizody, ale pomalu přestávám věřit tomu že to Disney jakkoliv zachrání...55% ()

• Purge Troopers mají černou zbroj a červené nárameníky. Jsou vycvičeni pro boj zejména proti členům Řádu a lidem citlivých na Sílu. Jedná se o elitní armádu, která podléhala přímo Inkvizitorům. Poprvé se objevila v marvelovské komiksové sérii o Darth Vaderovi. Svou herní premiéru si odbyla v „Jedi: Fallen Order“. (Veskoslav)
  • Mučící komnata, do které Třetí sestra (Moses Ingram) vezme malou Leiu (Vivien Lyra Blair), se objevuje také ve hře „Jedi: Fallen Order“, kde je v ní mučena Trilla a její mistr Cere Junda. Ten později uprchne, avšak Trilla je zajata a transformována v Inkvizitorku. (NiWi)