Obi-Wan Kenobi plánuje odvážnu misiu na nepriateľské územie. (Disney+)

-bad-mad-wolf-

Než mě pohltí afekt, co se to ze Star Wars stalo, vyjmenujeme si dnešní pozitiva: arcisviňská manipulátorka Třetí sestra v podání Moses Ingram definitivně stvrzuje, že je hlavním tahounem série a všechny - včetně Kenobiho - nechává daleko za sebou. Odlidštěný imperiální design pevnosti je pastva pro oči = kouká se na něj opravdu moc hezky. Menší plus ještě za pár vizuálních nápadů a náznaky napětí. A tím končíme, protože zbytek je opět především scenáristická nemohoucnost - od detailů až k hlavnímu příběhu. "Nevíte, čeho je impérium schopné!" vyhrkne Kenobi na de facto anonymního týpka a týpek mu zpátky zasmečuje nejsmradlavější klišé na téma "padouši mi zabili ženušku". Plánování infiltrace do pevnosti Inkvizitorů byl tak extrémně dementní bolehlav, že jsem v sedmé minutě epizodu zapauzoval a šel se radši trýznit náhodným výběrem videí na youtube. Scénu, v níž se Kenobi schovává do výklenku ve zdi, přestože je dvojice stormtrooperů pár metrů před ním, jsem si nevěřícně přehrál několikrát - a ne, fakt to tam je! Vojáci jsou vedle neschopnosti cokoliv trefit taky kompletně slepí. Není divu, že to má Impérium navzdory časté převaze tak těžké. Že si k superpevnosti může nepozorovaně přiletět anonymní stíhačka a zaklepat blasterem na vrátka, to už nechám bez komentáře - ale samozřejmě se to stát muselo, jelikož když je hlavní hrdina v obklíčení bez možnosti úniku, je na řadě deus ex machina. Nelogično a zdánlivě absurdní souvislosti se ve světě SW objevovaly vždy, nicméně nikdy nám je tvůrci nepředhazovali s předpokladem, že je divák úplný debil; seriál navíc nepřináší prakticky nic, co by člověku od přešlapů odvádělo pozornost. NEDÍK. Výsledek je žalostnější, než Kenobiho životní osudy - záplava laciných klišé, náhod, otřesných dialogů a tvůrčí neochoty, absolutně prosté jakýchkoliv emocí. Sračka definovaná obchodním oddělením. Poslední dvě epizody dokoukám čistě z "povinnosti" a budu vzpomínat na doby, kdy jsem šel do kina na Phantom Menace a z McGregora mohl být nadšený. Což je paradox, jelikož fanda prequelové trilogie fakt nejsem. ()

Krnac

7/10 zábavná špiónska akcia s divnými momentami. Celkovo ma epizóda bavila a viacero vecí tu bolo dobre napísaných ale furt sú tu divné momenty ktoré nedávajú veľmi zmysel a zrážajú zážitok, špeciálne plot-wist na konci nedáva veľmi zmysel ale oproti ostatným epizódam to tu zaberá minimum času takže toto ma s celého seriálu asi najviac bavilo ale nechápem ako chcú zakončiť dej takto keď ostávajú 2 epizódy a ešte sa tu nestalo nič čo by som považoval za podstatné vrámci SW sveta. ()

TomasRichtr

Jediný moment, kdy jsem měl pocit, že tahle epizoda k něčemu bude, je těch pár sekund u "hrobek". Jinak je to dost lacinej vývar z toho, co bylo ve finální misi ve Fallen Order, mínus logika, mínus překvapení. Proč aspoň toho Obi-Wana nenechaj se chvíli pomlátit na meče s Třetí sestrou? Pochválit se dá leda kamera a skvělý setdesign základny. ()

Ronkar

Je to tak nudný a bezduchý, že jsem to proklikával jen k pasážím, kde je nějaká akce... Žádný charakter moment. Žádný napětí. Tragická režie, až mě fascinuje jaký nemehla se k takové práci dostanou. Naprosto podprůměrná záležitost, která těží jen ze značky SW a fanservisu. Scénáristi, co to psali by měli jít do prdele. Je to psaný tak pro desetiletý děcka. Pokud je vám víc, neztrácejte s tím čas ()

Martrix

Potíž většiny prequelů spočívá v tom, že jestliže víme, že postavy zemřou až v pokročilém věku, protože jsme viděli Kenobiho i Leiu skonat až o mnoho let později, tak sebevětší ohrození těchto postav, nemůže mít potřebné napětí. Ve skutečnosti je celý tento seriál jen fan service, protože z hlediska hlavní linie příběhu, nemá co nového dodat. To bylo všem jasné, ale stejně nějaká očekávání byla. Nějaká zajímavá skutečnost, která by některé události osvětlila, nebo na ně vrhla jiné světlo, by se jistě vymyslet dala. Jenže zatím vidíme jen prohlubující se vztah princezny s Obim a touhu Vadera splatit mu dluh. Je to jen další motání se na místě a jen mě utvrzuje v tom, že je ta Skywalkerovská linie vyčerpaná. Tento seriál ale nejspíš překoná rekord v počtu uniků...nic jiného se v něm neděje, než nepřetržitá snaha někoho chytit, aby ho diletantsky nechali utéct. Tu hromadu hloupostí, ani zmiňovat nebudu...je to hold kosmopohádka pro prcky, kterou píšou a točí ženský... . Netvrdím, že jsem se nebavil vůbec, ale je to z kategorie prolistovat si časák, mrknout na obrázky a zahodit. ()

• Mučící komnata, do které Třetí sestra (Moses Ingram) vezme malou Leiu (Vivien Lyra Blair), se objevuje také ve hře „Jedi: Fallen Order“, kde je v ní mučena Trilla a její mistr Cere Junda. Ten později uprchne, avšak Trilla je zajata a transformována v Inkvizitorku. (NiWi)
  • Seriál pomrkává i po fanoušcích Klonových válek (od r. 2008). Planeta Balnab, kterou Reva (Moses Ingram) zmíní jako svůj zdroj inteligence na své cestě, byla poprvé zmíněna v epizodě Nomad Droids (2011) a později se znovu objevila v komiksu o Hanu Solovi z roku 2019. (Veskoslav)
  • T-47s, lehký spídr, který Povstalecká aliance modifikovala, vybavila dvěma protipěchotními lasery a využívala zejména pro pozemní boj. Nevýhodou byla nízká vzletová hladina, minimální pancéřování, nízká rychlost, která dosahovala 1 100 km/h, a absence hypermotoru. Modifikovanou verzi do arktického prostředí spolu se systémem harpuny jsme mohli viděl ve Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980). (Veskoslav)