Obi-Wan Kenobi žije skromne na Tatooine. Aj keď ako preživší Jedi pod nadvládou Impéria riskuje život, musí opustiť svoj úkryt. (Disney+)

Sany33

Príbeh: Impérium pokračuje v inkvizičných čistkách a poľuje na rytierov Jedi. Na planéte Tattoi sa Obian musí začleniť medzi miestne obyvateľstvo. Opustil svoj predchádzajúci život a sústredil sa iba na ochranu mladého Luka. Medzitým, je unesená princezná Leia a Obivan musí čeliť ťažkému rozhodnutiu. Prevedenie: Seriál stavia na nostalgií a temnej atmosfére trilógie 1-3. Obivan je o 10 rokov starší za to má nemálo problémov. Ubral by som jednu hviezdu za imbecilné naháňanie malého dievčatka ale Obivan je moja obľúbená postava zo SW tak zatiaľ hodnotenie vypeckujem a uvidíme. 90% ()

Kvidoland

Tak toto je Star Wars seriál, který jsme chtěli! Kenobi, zdrcený na Tatooinu ze smrti Anakina - úžasný! Inkvizitoři - úžasný! Pohled do života Luka a Leii - bomba! Změna prostředí mimo Tatooine - geniální! Film má atmosféru, kvalitní hudbu, která se hodně blíží te prequelové, nádherné prostředí Tatooinu a Alderaanu (jinak konečně vidíme, jak vypadal Alderaan, před jeho zničením Hvězdou smrti) a celkově to prostě nemá chybu!  Za mě (zatím první díl) lepší, než jsem očekával! ()

DJ_bart

THIS IS WHERE THE FUN BEGINS! Samozřejmě, jde pouze o úvodní epizodu takže neočekávejte hory doly. Jenže ať už jde o rekapitulaci prequelové trilogie, flashbackovou sekvenci na Order 66, reflexi beznaděje a čirý bezvýchodnosti která sžírá Obi-wana jakožto zlomeného muže který přišel o všechno, pohled do rodinného zákulisí princezny Lei, anebo nervydrásající konfrontaci se sithskými inkvizitory, to vše slouží nejenom jako skvělá expozice, ale zejména jako delikátní fan-servis, který se nesnaží prvoplánově dojit pozlátko nostalgie do poslední kapky, ale snaží se jej implementovat jako přirozený element který posléze rozvíjí do několik struktur. Evžen MekŘehoř ani po 17 letech neztratil byť jen špetku kouzla svého charismatu. Co dodat? Hype is real. ()

fabecc1222

Začátek je jedna z nejvíc nostalgických věcí, které kdy kdo do jakéhokoliv seriálu dokázal vypustit, a jestli nemají ve vaších očích explodovat potoky slz právě tam, tak už snad nikdy. Když se pak rozjede linka v "současnosti", tak tu zatím máme asi přesně to, co jsme čekali. Ewan po letech dozrál do toho, že ho netřeba maskovat, a inkvizitoři na pozadí pomalu utahují smyčku. Nejsem znalec všech možných komiksů apod, takže nevím proč Pátá Sestra je tak posedná Obi-Wanem, a doufám, že to bude řečeno v příštích dílech. ()

Birter

Doba netflixová mě naštěstí svým kouzlem nikdy nepohltila a ano, vím, že Obi-Wan je od Disney+, ale marketingový model VOD služeb přeci jen odstartoval Netflix. Z mých minimálních zkušeností jsem nabyl dojmu naprosto komerční a podbízivé masové produkce seriálů, která diváky cliffhangery připoutá k obrazovkám a nepustí ani na záchod, což je dle mého odporné prznění kultury, ale budiž. Jaký divák, takový obsah. Nemusel jsem si tyto dojmy nijak ověřovat a žít si svůj discopříběh, ale nostalgie a jméno skotského velikána mě přeci jen přivedlo zpět do světa Star Wars a mého dětství. Co jsem dostal? 50 minut ničeho. Banální zápletku. Zneužívání jména skotského velikána a spol. A přesně toho, co bych jinak od průměrného VOD seriálu čekal, kdybych jen správně pamatoval na Disneyho vizi Star Wars a zapomněl na inovativnost a občasnou hloubku George Lucase. Tento komentář píšu z jediného důvodu. Z rozhořčení. Jinak bych se k těmhle natahovaným polotovarům ani nesklonil. ()

• Na banketu rodiny Organů se objevují také droidi C-3PO a R2-D2. (NiWi)