Třída z Itaewonu

• Južná Kórea Itaewon keullasseu (viac)

Bývalý vězeň lačnící po úspěchu i pomstě míří vysoko: otevře si bar v rozmanité čtvrti Soulu. (Netflix)

Zíza

Mělo to výborné ohlasy, tak jsem si říkala, že třeba to bude trefa do černého a fakt se mi bude líbit. No, nevydařilo se. Nejprve bych ovšem ráda vzdala hold Kim Dami, protože ta byla opravdu výborná! Ty její štěněčí očka, když měla z něčeho radost, byla skvěle rozpustilá i uměla být vážná, nemluvě o její podlý stránce. Ona i její postava jsou to, kvůli čemu by se měli lidé na tenhle seriál podívat. Pak je tu Park Seo-joon, průměrný fešák, co umí zahrát – pokaždé když si jeho postava přejela rukou přes vlasy zezadu dopředu dokázal přesně divákovi zprostředkovat, co jeho postava cítí. No a pak je tu ten zbytek. Postava Park Seo-joon byla vlastně neměnná; ukázalo se nějakých 15 let jeho života a on se vůbec nezměnil. Netvrďte mi, že existuje člověk, který se za tak dlouhou dobu nezmění, nemluvě o tom, že ten člověk dost prožil. Na příběhu není nic nového, jde o pomstu a vlastně na konci těžko říct, zda k ní došlo. Spíš šlo o příčinu a následek (něčeho, co začalo ještě před pomstou). První dva díly mě absolutně nebavily, pak mě to chytlo a vcelku ušlo do nějakého devátého dílu, kdy to nabíralo rychlost dolů, aby se to vybouralo v nějakém třináctém díle. Od tohoto dílu jsem v podstatě do konce trpěla a kvůli tomu jsem měla možnost si seriál víc promyslet a zjistila jsem, že za něčím, co vypadá novátorsky (transgender, rasismus a černá postava), je to vlastně tupé. A přestože hlavní postava za sebou měla silnou manažerku, většina jeho úspěchu byla postavena na náhodě (SPOILER - Toni s bohatou babčou výborně umístěnou na místo, kam se přestěhovali apod. KONEC SPOILERU). Vlastně to ani není kritika společnosti, je to jen utvrzení toho, že „silnější pes mrdá“ - pardon za ten výraz, ale jinak to v tomhle seriálu prostě nejde. Nakonec je nejtragičtější postava zkažený syn, který zhřeší, a je to právě on – kupodivu – se kterým jsem dokázala nejvíc soucítit. Byl semlet. OST lehce nad průměrem, ta sladká matlárna na konci je jen vykrádačka jiných, ale ústřední píseň je vydařilá. Seriál je přesně na hranici 2 a 3 *. Dvě jsou málo, tři moc. 50 %. ()

jarah

Až som si vzdychla pri sledovaní posledných minút tejto drámy. Vedela som, že Park Seo Joon bude zárukou kvalitného zážitku, pretože stvárnenie silných charakterov mu ide. Na druhej strane, meno Kwang Jin nie je v scénaristickej obci známe, takže som krotila svoje očakávania. O to väčšie je moje prekvapenie a spokojnosť. Každá jeho postava má za sebou silný príbeh a dostane sa divákovi pod kožu aj vďaka kvalitnému soundtracku. Skladba https://www.youtube.com/watch?v=txFeihoczb0 ako leitmotív je dokonalá. Tento rok začína množstvom kvalitných juhokórejských drám, bude ťažké vyberať favorita. ()

denulik

Prvá polovica zobrazujúca boj Dávida s Goliášom (pardón Paka s Čangom) ma bavila viac, bolo to svieže, zábavné, napínavé. Druhá polovica skĺzla do klasickej doramy. To nie je nevyhnutne negatívum, ja mám doramy rada, len to už išlo viac podľa zaužívaných šablón. Suma sumárum, dokonalý seriál to nie je, ale rozhodne vysoký nadštandard. ()

TonyHawk94

"Nie som si celkom istá, čo máš robiť, ale tvoj vnútorný kompas ti to obvykle povie. Skús sa sústrediť na to, čo chce tvoje srdce." Hneď takáto skvelá myšlienka v úvodnej epizóde spolu s perfektným theme song-om You Make Me Back predznamenala, že toto bude stáť za to. Po zhliadnutí tohto skvostu musím dať kredit skvelej JTBC, ktorá má v portfóliu takisto niekoľko set-sakra dobrých seriálov (spolu s tvN u mňa TOP). "Nasledovať svoje srdce a byť sám sebou. Život bez ľútosti bez ohľadu na následky. O tom život je. Pokým žiješ, môžeš prekonať čokoľvek." Impozantný príbeh o pomste a túžbe po spravodlivosti hlavného hrdinu Park Se-roy-a (skvelý Park Seo-joon), s ktorým sa ako diváci dozaista stotožníte - minimálne toto je pridaná hodnota tohto seriálu. Príbeh sa v priebehu prvých troch epizód krásne sformoval, a ja som hltal každú ďalšiu epizódu. Skvelá hudba, výborné obsadenie s perfektne vyskladaným scenárom, kde v podstate všetky postavy (aj tie vedľajšie) neboli len do počtu, ale každá so sebou priniesla to svoje; o ich osobnom vývoji v priebehu času ani nehovorím - či už hlavný rival, z ktorého postavy budete 100%-ne zhnusený (a podobne, ako Se-roy, aj vám sa bude chcieť v 10. epizóde zvracať), jeho vyhýčkaný syn (ktorý je, ako to už niekto správne podotkol, najtragickejšia postava), Se-roy-ovi zamestnanci a kamaráti (vrátane Soo-ah v podaní krásnej Nara) a najmä očarujúca Yi-seo (v podaní geniálnej Kim Da-mi), pri ktorej som mal chvíľu problém, ako sa k nej postaviť - jej postupný vývoj priniesol vytúžené uspokojenie. "Rozmýšľam, či má život nejaký zmysel. Je tak márny a očividný. Všetci vyrastime a zomrieme ešte predtým, než nám bude 100 rokov. Ale všetci sa strašne snažíme žiť usporiadaný život." Celkový dojem zo seriálu napriek slabšiemu koncu zostavá vynikajúci, a trebárs tých 16 epizód málo nie je, zhliadnutie neľutujem ani náhodou. Dojem, že Kórejci to opäť dokázali a ja som im to zožral aj s navijakom mi vo finále vôbec nevadí, lebo práve o tom to má byť :o). Preto dávam (aj napriek slabšiemu záveru) full-ku - 5* - seriál konštantne gradoval, viaceré postavy dokázali prekvapovať (pozitívne aj negatívne), a nejakú extra slabinu som naozaj nenašiel. Je to moderný a velice "cool" seriál odohrávajúci sa v krásnych exteriéroch (nielen) Itaewon-u. S jeho koncom budete podľa mňa plne stotožnení a spokojní. P.S."Život sa môže tváriť monotónne, ale nikto nevie, čo bude zajtra." ;o) ()

Nam.94

Já nevím co k tomu napsat... Není to špatný ale dá se tomu hrozně věcí vytknout, je to hrozně dlouhý a kdyby to mělo třeba jen 12 dílů tak by to stačilo, dějově je to průměrné, herci... Seo-joon hrál báječně, do role se vcítil, bylo to zábavné, smutné a dojemné. Na mě sice smutné scénky nefungovaly ale to nemění nic na jeho výkonu. Hlavní dvě ženské postavy -no... Ta jeho láska ze střední mě nehorázně srala, nikdy mu v ničem nepomohla, věděla co se stalo jeho otci a kdo za to mohl a v klidu u "vraha" začala pracovat, donášela co má Seroy v plánu, házela jim klacky pod nohy ale pak za nimi v klidu šla do TanBamu. Nikdy nikomu kromě sebe nepomáhala ale čekala, že jí všichni pomáhat budou, nárokovala si lásku a pozornost.. já nevím co k ní napsat aby to bylo slušné.. A ta druhá - chvilkama byla taky dost na facku a třeba vůbec se mi nelíbilo její chování k tomu jejímu kamarádovi jak jí miloval, ale aspoň měla nějakou snahu Seroyovi pomoct a né jen od něj brát. Celkově se mi jevila líp ale i tak nic extra. Za to mi byla dost sympatická ta transka, byla vtipná, hezká a měla celkově sympatickou povahu. Již zmiňovaný přítel od té dvoubarevné mi byl hrozně sympatický.. nevim něčím si mě získal a i přes podlosti co spáchal mi je hrozně sympatický. Toni a ten z vězení jsou tak napůl, takový docela uťápnutý postavy které ale byli příjemné. Aby tato recenze nebyla jen k hercům. Konec- asi jsem jedna z mála ale mně bylo hrozně nepříjemný koukat na poslední díl, ten starý chlap se choval jako idiot a ten jeho prvorozený taky ale.. ten konec byl takový už moc. Nechci spoilerovat ale když věděli jak to s tím starým mužem je, tak to nemuseli dělat ještě horší aby mu ten život ještě znepříjemňili. A ten jeho syn.. choval se doslova jak čurák ale na druhou stranu to tak úplně nebyla jeho chyba jako spíš chyba výchovy jeho otce.. Konec mě trochu mrzí ale tak co už. Celkově mě to jakože bavilo ale je to průměrný, je to moc dlouhý, není to extra zajímavý ale aspoň je to úsměvný. Doporučuju pro lidi, co mají rádi buď herce (protože tu tak 90% času vidíme hlavní trojici [Seroye a ty dvě]) nebo pokud si chcete odpočinout u lehčího děje který vám zahraje na city. ()

• Před začátkem natáčení si herec Park Seo-Joon založil vlastní YouTube kanál kvůli lepšímu propojení s fanoušky, kde mimo jiné i zdokumentoval trnitou cestu k jeho netradičnímu účesu, který si musel kvůli roli nechat udělat. Pomocí tohoto kanálu se i snažil seriál efektivněji propagovat a dostat ho do povědomí širšímu publiku. (Roby)
  • Píseň „Sweet Night“ napsal a zazpíval člen skupiny BTS Kim Taehyung (V), který je jedním z blízkých přátel Park Seo Joona, hrajícího hlavního protagonistu. (Bumkybunny)