Manyeo Part2. The Other One

• Južná Kórea 마녀 Part2. The Other One (viac)

V tajné laboratoři se probudí mladá dívka. Ta se náhodou setká s Kyeong-hee, která se snaží ochránit svůj dům před gangem, který ji obtěžuje. Když gang narazí na neznámou dívku, je přemožen její nečekanou silou. Tajná laboratoř mezitím po ní začne pátrat. Kdo je tato tajemná dívka a proč je pronásledována? (mikki089)

EvilPhoEniX

První letošní zklamání z Jížní Koree. The Witch part 1 byla parádní akční a brutální jízda s emocemi, narvaná zvraty a skvělými akčními scénami a dvojka pochopitelně byla jeden z nejočekávanějších filmů roku z JK, ale s výsledkem bohužel nejsem moc spokojen. Iritovalo mě tu dost věcí, abych si to mohl užít. Dějově je to průměrné a vlastně i dost podobné jedničce jen s jinou dívkou v hlavní roli, které jsem však moc nefandil. Tady mi chyběla ta transformace nevinné dívky v ultimátní stroj na zabíjení, tady zkrátka jen chodí, mává rukama a všichni odlétají jak kus papíru. Film má samozřejmě kvalitní vizuál, byť triky hodně drhnou. CGI je tu viditelně špatné a na tomhle Korea musí ještě dost zapracovat. Marvelizace Jížní Koree je směr, který mě úplně nerajcuje a rád bych návrat ke starým nekompromisním a realistickým řežbám. Akce tu překvapivě moc není. Během první hodiny a půl se tu ukážou jen 3 akční scény a úplně mě nestrhly. Samotné finále má téměř 20 minut, ale nebralo mě to. Přišlo mi to umělé, přehnané, všichni tu mají schopnosti od létání po nesmrtelnost bez žádných stanovených pravidel a budí to dojem Man of Steel v rkovém ratingu- když došlo na Gore, tak jsem byl spokojen, ale toho nebylo tolik, kolik bych si přál. V jedničce se mi líbilo, že hlavní hrdinka mordovala normální lidi, tady většinou bojují jen lidi se superschopnostma a nemělo to ten správný drajv a šťávu. Odbočka s mafiány byla zajímavá a mnohem rád bych to viděl jako klasickou gangsterku. kde se budou řezat nožema, než létat ve vzduchu. Zkrátka se přešlo do Marvel/Anime stylu a své fanoušky si to najde, já se chvílemi bohužel nudil a nedostal jsem potřebnou akční satisfakci, ale na slušný průměr to samozřejmě vystačí. Od filmu roku to má však daleko. 6/10. ()

iXtr3m3

Silné tri hviezdy, ale určite slabšie ako prvá časť. Prvá časť bola riadne brutálna aj narvaná brutálnou akciou. V druhej časti sme dostali uberuberzáporákov aj klaďasov?, ale bolo to už asi až príliš sci-fi, ako prvá časť, v podstate sa medzi sebou kosili Kapitáni Amerika na steroidoch mixnutý Flashom a neviem čím ešte. Akcie bolo dosť, bola taktiež brutálna, záporáci boli riadni takmer nesmrteľní supersilní a superrýchli psychopati a potom hlavná hrdinka, ktorá bola ako z inej dimenzie, ale nejako my to strácalo zmysel a pointu sme sa ani nedozvedeli, v podstate zostáva čakať na tretiu časť, ktorá by to mohla snáď rozuzliť. Komu sa páčila jednotka, tak nemá na výber, keď chce vedieť, ako to pokračovalo ďalej, len toto beriem ako také polovičné pokračovanie a polovičné široké rozvetvenie príbehu, keďže sa vymenili hlavné postavy, ale aby som nebol len prísny a kritický, tak na pokračovanie určite hodím očko, lebo predsa je to len ultimátna gore rubanica mixnutá komixom ála Xmeni. ()

HanzoBureshi

Part One byla neskutečná, ale Part Two je spíše docela zábavně pohodovým pokračováním. Při sledování první části, která byla naprosto cool, a ukázala spoustu es v rukávu, bylo hned jasné, že znovu zažít takový pocit plných šokujících momentů se stává nereálnou věcí. Hoon-jung Park si to zřejmě myslel také, protože druhá část působí více uvolněně a akce je tu mnohem více. Příběh je i dost podobný, máme tu útěk, rodinný dům, první polovinu filmu seznamování a druhou půlku velké akce. Shin Shi-A v roli nové postavy také cool. Je to pořád randál, má to skvělou akci a vizualizaci, ale jedná se o slabší pokračování, u kterého to jinak vyřešit nešlo. A jelikož jsme s tímto světem byli už seznámeni, tak nějaká ta tajemnost je samozřejmě logicky pryč. Pokud ale vznikne třetí díl, tak se jedná o velmi slušnou předehru. Mé hodnocení: 7.5/10 ()

dannyyy

První díl byl rozhodně lepší. Lepší příběh a rozhodně lepší souboje. Druhý díl akcí nestrádá, ale je to už takové X-MENovské. Hlavní hrdinka oproti té z prvního dílu vlastně vůbec ani nebojuje, jen stojí, blbě čumí, útoky zastavuje v nehybnost, nepřátele odhazuje telepaticky stovky metrů daleko a zase jen blbě čumí. Každopádně to bylo hezky natočené, bavilo mě to a krve bylo také dostatek, takže za mě OK. Po-titulková scéna jasně naznačuje, že se můžeme těšit na Part 3. ()

AffectedFace

"For what? Watching fucking netflix? I spent so much money on that shit, it's a waste" Jako pokračování jsem čekal větší odvar, co se týče akce, jelikož první počin seznamoval diváka se světem okolo, ale i tak si drží slušné tempo. Do sebranky nepřátel byla přidána i nová postava Američana, který mi přišel až moc cringe a jeho superpowers jsou ze začátku dost outstanding, no potom vypadá jako pussy, ale ve srovnání s hlavní hrdinkou, jsou na tom vesměs všichni stejně. Je tam hodně cítit A Night in Paradise vibe a to jsem miloval. Hoon-jeong Park se snažil pokračování udělat více sci-fi, takže na scénu určitě muselo přijít i velkolepější CGI, které ve světlejších oblastech vypadá celkem špatně, ale ve tmavších přesně naopak. Trošičku zamrzelo postupování v duchu mystériózna, protože už bych celkem rád viděl ten pořádný twist, který jsem zde čekal, bohužel. Na druhou stranu, snímek určitě dostane další pokračování, takže si úplně nestěžuju, leč R-Rating sci-fi snímků s gore je velice málo. Pokud se vám líbil první díl, tak druhý v rámci možností nezklamal a můžu doporučit. Čisté čtyři hvězdy. ()