Během Dynastie Korjo se taoisté pokoušejí vzít tajuplný meč. V současnosti se na Zemi objevují mimozemšťané. Brzy se objeví časoprostorové dveře mezi pozdním obdobím Dynastie Korjo a současností. Díky tomu dochází k vývoji velmi chaotických událostí. (mikki089)

Lenka.Vilka

Zajímavý film, který na první pohled působí jako zmatený bizár, ale na druhou stranu to celou dobu drží pohromadě a funguje. Když už to začne dávát smysl...já měla na začátku problém s tou myšlenkou umisťování vězňů a na to navázaných "pět minut"...tak se to ukáže jako vážně promyšlený film, který má: a) hlavu a patu b) napínavý děj, fakt se tam celou dobu něco děje a to je na danou stopáž hodně dobrý c) sympatické postavy, které jsou skvěle zahrané d) skvěle zkombinované žánry, kde když se (navíc) střetne přítomnost s minulostí (nebo přítomnost s budoucnosti? Ha!), tak tam to sci-fi a fantasy prostě spolu funguje e) jenom ten konec zamrzí, protože přestože ta poslední scéna byla asi každému jasná, ale aby bylo to dostatečně epický, musela tam být (nebo pro ty pomalejší), protože tenhle film je vzorový příklad toho, jak se mají dělat cliffhangery, jelikož to bylo utnuté právě v ten nejlepší možný moment f) už aby tady byl druhý díl, čekám to velký.      Byl to vážně skvělý film, který byl především fajn zábava, správně akční, správně v rámci postav. Jo, moc fajn :) ()

AffectedFace

Kdyby snímek natočil Hoon-jeong Park namísto svého Manyeo PT.2, tak by se jednalo na sto procent o pětihvězdičkovou záležitost. Tím chci říct, že největší problém zde mám s režii, která je až vyloženě otřesná. Sledovat totiž SCI-FI rip-off Blbýho a Blbějšího, je na scénář tohohle typu úmorné... Nehledě na to, že se jedná o rutinní podívanou, která se dá s přehledem přirovnat k novodobějším Marvel výpisům na hajzl papír, což na Korejskou nadanost psaním na skutečnou A4řku... no, převelice zamrzí. Samozřejmě se tu najdou over-the-top momenty, jako třeba naháněčka mimozemské lodi, která mileráda zničí celé město, boj ve výtahu, finální showdown a konfrontace s převtělováním vězňů. Jenže potom se náhle všechno přepne zpátky do roku 1380 a začíná opětná úmorní banálnost ze strany herců a režiséra - jaká škoda!  Na Korejské poměry musím určitě pochválit výborné CG, love it. Bohužel nemám ani jeden důvod snímek vidět znovu, proto dávám pouze tři čisté hvězdy. ()

JASON_X

Korejské sci-fi, prolínání se středověké minulosti s moderní současností, mimozemšťané na Zemi... tak to mi znělo hodně lákavě. Ale spíš mě měla v anotaci varovat ona zmínka o "velmi chaotických událostech". Tohle opravdu není tradiční sci-fi na jakou je našinec zvyklý, tohle je popkulturní asijské pseudo sci-fi, které bych já osobně oškatulkoval spíš jako bizarní fantasmagorii a trapnou šaškárnu. A dřevorubec by se to nezdráhal označit jako totální debilitu, nevstřebatelnou, nekoukatelnou. Moje trefa naprosto vedle, film vhodný pouze pro fandy a "znalce" tohohle podivného subžánru, nikoliv pro tradiční "středoproudové" scifisty. ()

misstake

Měl jsem zase jednou chuť na asijskou ztřeštěnost. Story ze současnosti a boj s mimozemšťany víceméně zajímavé, místy mi to připomínalo jak Avengers bojovali s Lokim. Ale vůbec jsem nepochopil, proč tam nacpali tu hustorickou linku - bojové umění ála Tygr a Drak (narozdíl o tohoto filmu však nepříliš nápadité a zajímavé) prokládané nevtipným trapnohumorem. Během dvou a půl hodiny jsem nepřišel na souvislost s druhou půlkou příběhu. Šlo pouze o natáhnutí stopáže? Myslím si, že kdekoli jinde než v Asii, by to vystřihli a udělali z toho fajnové 90 minutové scífko. A ten konec mě vyloženě nasral... ()

Ingtar2

Alienoid bol môj tohtoročný najočakávanejší kórejský film. Sľuboval som si od neho naozaj veľa, pretože spojenie moderných vychytáviek, scifi a 14. storočia sa naozaj nevidí každý deň. Nanešťastie musím priznať, že ma film mierne sklamal. Síce som dostal na Kórejské pomery mimoriadne vydarené CGI, celkom zaujímavý príbeh, dobrých hercov (aj keď Kim Tae-Ri mi viac sedela v Komornej), fajn hudbu, dobre využité prvky wuxia a dobré kostýmy, avšak viditeľne tomu chýbalo Rko a viac akcie. Prvú polhodinu sa divák prakticky mierne nudí a čaká kým sa niečo začne diať, a keď sa konečne nejaký ten Alien aj naozaj objaví, ide o obyčajného prefarbeného Humanoida. Možno to je mnou, ale príbeh mi prišiel naozaj mierne predvídateľný aj napriek mnohým originálnym prvkom (zrkadlo). Ambícia tu naozaj je cítiť, ale myslím si, že by výsledný produkt dopadol oveľa lepšie, ak by sa ho chopil iný režisér, ktorý by sa nebál do žánrov prihodiť horor a vybrať odtiaľ občasné zbytočné komediálne prvky. Tl;dr: Zaujímavé scifi, ktorému by neuškodilo skrátenie stopáže, prehodenie do hororových vôd a najmä viac (a lepšej) akcie. Som síce spokojný, ale aj tak zostávam mierne sklamaný. 75 červených vzduchových bublín zo 100, slabé 4*. ()

• Prvá aj druhá časť (2023) boli natočené spolu v priebehu trinástich mesiacov. (Ingtar2)