Maďarský venkov, současnost. 18letý Dávid je prvním houslistou orchestru konzervatoře, na níž studuje. Frigyes je jeho mentorem a zároveň dirigentem orchestru – pro Dávida je něco jako otec. Nóri, studentka prvního ročníku, se na konci školního roku k orchestru přidává. Frigyes jí věnuje neomezenou pozornost, čímž se dívka stává mezi svými vrstevníky neoblíbenou, ale Dávid brzy zjišťuje, že za podezřele blízkým vztahem 14leté dívky s jejich 60letým dirigentem je něco víc... Při hledání pravdy se Dávidův život vymkne kontrole, když musí čelit těžkým rozhodnutím a nezájmu dospělé společnosti. (3Kino Fest)

Enšpígl

Na tohle téma jsem neviděl lepší film. Záměrně říkám na tohle téma, protože konec s diváky docela pohraje. Záležitosti kolem sexuálního obtěžování mohou mít několik vyustění, ale maďaři to pojali opravdu hodně netradičně, ale mě se to právě líbilo, protože to krásně zapadalo do příběhu s plno pohledy a málo dialogy, přesto se v něm vyprávělo mnoho silného. Maďaři jsou teď ve filmovém laufu. ()

danliofer

Miniaturní filmový bonbonek na velmi závažné téma, které ve výsledku zasáhne všechny zúčastněné. Jako by už pak nikdy nic nebylo tak jako předtím. Jako by se spálily všechny dosavadní jistoty a veškerá důvěra. Film končí v momentě, kdy v reálném životě lidé musí jít dál a musí tuto situaci v sobě nějak zpracovat. Je to vlastně šance k pochopení některých osobních pohnutek, přehmatů, nedokonalostí, a to nejen u sebe, ale i u těch ostatních. Jedině takto z toho mohou všichni vyjít nějakým způsobem očištěni, posíleni... Memento pro všechny zúčastněné... Krásný minimalistický film! A opět si tu postesknu jako už tolikrát, proč v současné české kinematografii na něco podobného člověk narazí zřídka kdy... a pokud, vždy je to podáno způsobem, který se bojí jít na dřeň, který shodí závažnost problému nějakou karikaturou, nějakým "úsměvným nadhledem"... Bohužel nadhled a prozření může nastat jen skrze katarzi a pochopení závažnosti problému. Aspoň že máme dokument V síti, který tuto problematiku aspoň trochu mapuje napřímo, i když na trochu jiném případu... ()

BOURQUE

Vážna téma o sexuálnom obťažovaní mladej slečny, ktorá občas so svojim chovaním budí určité pochybnosti. Atmosféra filmu je postupne a veľmi citlivo budovaná, podobne ako aj príbeh. Z hereckej strany slušné výkony, hlavne na fronte mladých hercov a herečiek. Emocionálne vyvrcholenie však nepríde v takej forme, ako by sme očakávali – napriek tomu posledné momenty spoločnej večere sú silnejšie (napätie by sa dalo krájať). Film, ktorý by mohol mať väčšie dozvuky, keby tvorca filmu mala väčšiu odvahu natočiť ostrejší záver (kde nechýba rozbor možných konsekvencií). Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

vyfuk

Maďarský film je v celku docela klasika. Obecně vzato i kult v některých kruzích. Uznávané záležitosti. Zde si dokážu představit, proč je film dobře přijatý a uznávaný. Pro mě však ne. Film má jasnou pointu a jasný cíl. Je to něco, co jsme si ve filmu zažili několikrát a někdy to fungovalo, někdy ne. Zde jsem trochu ztracený. Film není pro mě nijak extrémně záživný a i když mu dávám v průběhu příběhu šance a film má svoje světlé chvíle, i přesto se na to kouká trochu zvláštně, křečovitě a nezáživně. A je to škoda. Film s určitým potenciálem, který se ale postupně ve filmu pro mě ztrácí a přestává být v tom nějaký zájem. Smůla. ()

POMO

Decentní maďarská ozvěna dánského Honu. Dobře zahraná i psychologicky dirigovaná, ale jen lehce znepokojivá a ve výsledku méně silná a tíživá. Taky proto že skončí dřív, než přijde do tuhého. [3Kino Fest] ()