Kameň, papier, nožnice

(festivalový názov)
  • Česko Kámen, nůžky, papír (viac)

Jesus a Maria Joséovi žijí společně ve velkém domě, který patřil jejich nedávno zesnulému otci. Rutinní život obou sourozenců naruší příjezd Magdaleny, jejich nevlastní sestry z otcovy strany. Po mnoha letech, kdy nebyla se svým bratrem a sestrou, se vrací ze Španělska, aby si nárokovala svůj právoplatný podíl na domě. Ale Jesus a Maria, kteří jej nechtějí prodat, s ní začnou hrát zlomyslné hry, při nichž je těžké rozlišit, kdo má kámen, kdo papír a kdo nůžky. (Cinemax)

EvilPhoEniX

Potenciálně zajímavý námět, který mohl být  psychologickou variací na Funny Games, ale místo toho jsme dostali nudnou komorní podívanou bez štípky invence či něčeho vyloženě zajímavého či šokujícího. Film má pouhých 80 minut, ale jelikož se odehrává v jednom domě o třech postavách a nic moc se zde neděje, tak má divák pocit, že to má snad 2 hodiny. Obyčejný život dvou sourozenců naruší příjezd jejich nevlastní sestry, která požaduje podíl z dědictví po jejich nedávno zesnulém otci, to se však sourozencům nelíbí a začnou hrát zlomyslné hry .. Znělo to zajímavě a možná kdyby za tím stáli Španělé, tak natočí poutavý, napínavý a strhující Thriller, ale v Argentínské formě mě to vůbec nebralo. Občas se našel zajímavý dialog a atmosféra je lehce klaustrofobní, ale nedokázal jsem tomu přijít na chuť. Fanoušek levných konverzaček, tomu možná na chuť příjde. Příběh 3/5, Akce 1/5, Humor 0/5, Násilí 1/5, Zábavnost 2/5 Hudba 2/5, Vizuál 2/5, Atmosféra 3/5, Napětí 2/5, Emoce 2/5, Herci 2/5. 4/10. ()

pornogrind

Věděl jsem do čeho jdu. Že půjde o konverzačku tří sourozenců odehrávající se v jednom baráku. Je mi jasný, že pro mnoho diváků bude film nudnej a o ničem. Já mám ale filmy ve kterých hrajou prim psychicky narušený osoby rád. Jelikož jejich chování je nevyzpytatelný a člověk neví co od nich čekat. ()