Za mých mladých let

(festivalový názov)
  • Taiwan Wo de shao nu shi dai (viac)

Truly Lin (Vivian Sung) má obyčajný život. Ako tínedžerka ale snívala, že jej budúcnosť bude trochu iná. Truly spomína na udalosti zo strednej školy, kde bola viac-menej šedou myškou. Jej všedné dni sa však zmenia, keď sa neočakávane spriatelí s najväčším gaunerom na škole, TaiYuom (Darren Wang). Ich hlavnou podstatou je prekaziť začínajúci románik medzi ich rivalmi. Nič ale neskončí tak, ako spočiatku plánovali. (Martyska)

skretik

mile, oddychove... slabsie 4*... necakajte nejaku silnu story, ani vas to uplne mozno nevtiahne, ze sa citite ako sucast filmu... ale stale velmi mile (len jedna vycitka z profesionalnej deformacie... ta mlada herecka ma TOTAL odlisny chrup ako starsia "verzia" nasej hlavnej hrdinky... normalne si take veci snazim nevsimat, ale toto bolo prilis :D ) ()

coffee...

Ona je šprtka, která se zamiluje do nejoblíbenějšího kluka na škole. On je rváč a flákač, který se zamiluje do nejkrásnější holky na škole. Jejich idolové ale tvoří pár. Hlavní hrdiny spojí putující chain letter, stanou se z nich ,,přátelé" a rozhodnou se vzájemně si vypomoc a pár rozdělit. Feelingem to připomíná na Tchaj-wanu mega populární You are the Apple of my Eye. Ačkoliv by se objektivně dalo říct, že ta romantika byla tentokrát over-the-top, mně osobně to nevadí. Ono je to celý tak příjemný, že to člověka zahřeje u srdíčka a po shlédnutí zanechá pocit spokojenosti. V tomhle žánru se prostě na Tchaj-wanu chytli, a když připočteme zahraniční distribuci, tak se Our Times stává nejvýdělečnějším tchajwanským snímkem všech dob. ()

kaylin

Dvouhodinový romantický film s Tchaj-wanu? Nečekal jsem, že mě to tak dostane, ale stalo se. Byly zde scény, které mě emotivně skoro vyčerpaly, většinou tedy k slzám. Ono to není nějak moc objevné, ale ten příběh je podán tak krásně lidsky a ty postavy jsou tak krásně podány, že jsem si ty dvě hodiny prostě užil naplno. ()

Linaroth

Žánrovka, která překvapí jen tím, že si vypůjčuje narativní styl korejské My Sassy Girl. Bohužel, ve chvíli, kdy jsem dostal naservírované vysvětlení filmu, už my byly hlavní postavy celkem ukradené. Částečně za to může přehrávání hozené hodně přes čáru, částečně mi film znechutilo vrstvení jednoho klišé za druhým. Bonusové body za scénu, kde se objeví Andy Lau. ()

Jhershaw

Zase jednou taiwanská romantická komedie ze školního prostředí, až si říkám, jestli teď nastoupila nějaká taiwanská vlna, jak kdysi přišla korejská. Jen mi ty filmy přijdou dost podobné, hlavně ve svých záporech - humor je někdy až toaletní a postavy vyhnané do extrému. Za mě škoda a lidštější přístup by mě potěšil. 65 % ()