Steve Martin, bláznivý a nezkrotný chlapík, se poprvé představuje v tomto bláznivém a nezkrotném filmovém hitu Cvok. Martin hraje Navina Johnsona, adoptivního syna chudé černošské farmářské rodiny, jehož šílené vynálezy mu nejprve přinesou miliony a pak mu je zase vezmou. Mezitím se stačí bezhlavě zamilovat do motocyklové závodnice, o vlásek unikne útokům psychicky nevyrovnaného zabijáka a stane se slavným díky svému "držátku na brýle". Steve Martin zde jednoznačně dokazuje, že má jeden z největších komediálních talentů současnosti. (oficiálny text distribútora)

kaylin

Až s tímhle filmem jsem si uvědomil, že vlastně pořádně filmografii Steva Martina neznám. Jsem rád, že jsem se k filmu "Cvok" dostal, protože to je parádně ujetá podívaná, která ukazuje, že ten člověk má smysl pro humor a taky měl skvělé nápady na gagy, což se v tomhle případě rozhodně ukázalo. Bavil jsem se. ()

corpsy

Budem v tomto prípade tak trošku rozporuplný. Ak by tento snímok vznikol dnes ( čo by zrejme nevznikol, nebyť dnes tak podkopávajúcej, politickej korektnosti ), zrejme by som ho označil ako mix toho starého dobrého komediálneho žánru rokov 80. a 90. ( hlavne to nekorektné - viď komédie bratov Farrellyovcov ). Ale zrejme to bude opačne. ()

B!shop

Film presne nabizi to, co slibuje nazev. Martina v jedny ze svejch prvnich roli, tudiz docela mladyho a presto uz prosedivelyho, kterej se chova 90 minut jako cvok. I kdyz cvok je slaby slovo, tohle je totiz ultimatni retardak, takze kdyz dojde na nakou scenu a predstavite si, co by tak moh udelat za kokotinu, udela vetsinou demenci jeste tak dvakrat vostrejsi nez ste cekali. Sice ne uplne pokazdy to rozesmeje, jednotlivy vtipy jsou kolisajici urovne, ale vse tahne naprosto libovej Martin, kterymu toho dementna budete verit od zacatku do konce. Takze sice hodne jednoducha a pitoma, ale zaroven paradni komedie. ()

stOKYi

Veľmi vtipné pasáže striedané s trochu menej vtipnými .. ale v celkovom hodnotení to bolo fakt veľmi vtipné keďže v tých vtipných častiach to bolo NAOZAJ vtipné. A to je už naozaj čo povedať keď toľko krát vtipné poviem v dvoch vetách :D:D .Veľa skvelých nápadov. Hlavne sa mi páčilo aké následky mala optichopka :D. Steve Martin v tej dobe ukázal, že prichádza skutočná komediálna hviezda :) a súčasnosť to myslím že potvrdzuje :) ()

Brain-D

Díky zmínění, že je to jeden z oblíbených filmů Stenleyho Kubricka jsem se na to musel podívat. A ono hle je to totální nářez. Troufám si říci, že by se snímek měl dostat více mezi lidi, protože hodnocení by vzrostlo. Dá se říct, že se jedná o určitého kladného a svou hloupostí ohromně vtipného hrdinu. Steve Martin tu předvádí svůj nejlepší výkon snad vůbec a to rovnou na začátku své kariéry. ()

• Jedná se o jeden z oblíbených filmů Stanleyho Kubricka, který dokonce uvažoval o obsazení Steva Martina do svého chystaného filmu Eyes Wide Shut (1999). Režisér s komikem se pak několikrát skutečně potkali a o projektu mluvili. (Zdroj: Cecil B. De Mille - Tajné životy slavných filmařů). (Vojtino)

Zemřel herec a režisér Carl Reiner

Zemřel herec a režisér Carl Reiner