Cestovatelé v čase dorazí z roku 2051, aby doručili důležitý vzkaz: ve 30 let vzdálené budoucnosti lidstvo prohrává válku proti smrtícímu mimozemskému druhu. Jedinou nadějí na přežití je přenést vojáky i civilisty do budoucnosti, aby se zapojili do boje. Dan Forester, odhodlaný zachránit svět pro svou dceru, se spojí s geniální vědkyní a svým odcizeným otcem, aby zvrátil osud planety. (Prime Video)

MrHlad

Trailery téhle akční sci-fi dobrou službu neudělaly, a i když pak Válka zítřka zamířila rovnou na stream, člověk tak nějak předpokládal, že ho nečeká zrovna kvalitní podívaná. Ale ono to tentokrát dopadlo až nečekaně dobře. The Tomorrow War má k dokonalému filmu hodně daleko, ty dvě a čtvrt hodiny u televize však uběhnou příjemně rychle. Tvůrci sice dost nepokrytě vykrádají Na hraně zítřka, Terminátora, Vetřelce nebo dokonce Věc, ovšem kdo by se na ně zlobil za to, že hledají inspiraci u těch nejlepších? Chris McKay navíc po pomalém začátku dost šlápne na plyn a sype na diváky jednu akční scénu za druhou. Přičemž si pohlídal, aby se neokoukal styl a prostředí, takže po intenzivních bojích ve městě a jednom ne úplně povedeném loveckém výletu následuje velkolepá řežba, které by velké plátno dost slušelo, a celé je to zakončené zase malinko jinak. A šlape to celé dost dobře na to, aby člověk přehlédl, že je to docela dost prostinké. Pratt sice zpočátku hraje jako Star-Lord, ale jakmile se začnou dít vážné věci, nasadí seriózní tvář a docela mu to jde, designéři se u monster vpravdě vyblbli a já mám pár hodin po závěrečných titulcích chuť pustit si pár scén znovu. Kdo by to po těch mizerných upoutávkách čekal? ()

POMO

Čiré klučičí potěšení, nadšenecké béčko napěchovaný vším, co máme v žánru akčního sci-fi nejraději. Lidské postavy s úpřimnými emocemi nabitými vztahy, na nich nepředvídatelně a bohatě gradující dějový vývoj, umístěný do atraktivního fantaskního světa, s delikátně říznou akcí a vypečeně hnusnými mimozemšťany. Chytře a se srdcem napsané i zrežírované, lišácky skrývajíc svůj um za falešnou maskou laciné brakovosti. Nejlepší emmerichovina bez Emmericha. ()

verbal

Jebat, že zas ultrachytří a megaaltruističtí negři zachraňují Ameriku i svět a zkurvené bílé huby jsou jen tupá hrubá síla! Jebat dvojnásob, že z toho na všechny strany cákají téměř nepolknutelné výrony rodinných hovnot, až se vám chce nasraně poshazovat všechny ty katalogově lozkokošné blonďaté holšišky světa z útesu! A nejvíc, a to co možná nejbolestivěji, jebat všechny ty místní převkusné rozumbradáčské masturbační „autority“ a artové hnědopichy, kteří, když se po letech zase konečně objeví totálně vinně potěšující, ultimativně zábavný áčkový vě-fa námrd se skvělým spádem, ňuňavými emzáky a s xežrání Yvonkou ♥♥♥, jaký tu nebyl snad od dob Zítřka na hraně, jej odpálí tou svou téměř „aristotelecí logikou“ lobotomizovaných pětkovačů Dyslektického Cygána nebo upjatostí sebestředných uhrovitých olizovačů Kindergaarda do modrých čísel. No chudák film, na který se pak dívají takoví rádoby seriózní, nevkusní a pseudozákladně vzdělaní kokotci! ()

Lima

Tyhlety vetřelčí deriváty v roce 2021 snad už baví jenom verbala a další jednobuněčné organismy. Kdyby to občas nemělo bombastické CGI, nemá to nic. A mimické pokusy Chrise Pratta o vyjádření hlubších emocí jsou poměrně komické, jako Star-Lord je O.K., tam jeho topornost nevadí, ale do charakterního herce má jinak sakra daleko. ()

Enšpígl

Solidní řežba, jen škoda mnoha family scén, mohlo to mít rychlejší tempo s kratší stopáží což je asi jediný zásadnější chyba, nepočítám -li samozřejmě absentující logiku, ale to po tomhle filmu ani moc nechci. Pokud máš prime a hledáš sodliní velkolepější řežbu na vypnutí, tak tohle by nemělo nasrat. ()

T2

Jednoznačne tomu chýba lepšia dejová svižnosť, zaujímavejšie postavy a určite lepšia nápaditosť. Príde to dosť schématické a na lepšiu úroveň to nevytiahne ani ako tak snaživý Chris Pratt, sám to veru neutiahne. Pre mňa premárnená príležitosť ako Jurský svet 2. No a v priamej konkurencii filmu Na hrane zajtrajška sa to fakt ani len nechytá. /40%/ ()

KarelR

Mohlo to být horší, ale zároveň to mohlo být i daleko lepší. The Tomorrow War chce být novým Dnem nezávislosti (vtip s Willem Smithem tu není náhodou), bohužel ale nezvládá klíčovou věc – sladění dramatu a komedie. Chris McKay přebíhá mezi osudovou akční sci-fi a cheesy béčkem až příliš nešetrně a vlastně si odmítá vybrat, co by chtěl poslat do světa. Výsledek je tak silný v jednotlivostech (epické řežby s mimozemšťany, rodinné vztahy, design a výprava), jako celek ale často kulhá a na každé ždímání emocí tu připadá pár marných pokusů o humor nebo zbytečných agitek a wtf zvratů. Jako velká popcornová jízda je to nakonec i přes všechny chyby ok. V rámci žánru se ale jedná o slabší kousek, u něhož zamrzí absence rozhodnutí, jestli to celé má být akční nářez, vztahové drama nebo over-the-top sci-fi blbina. ()

Superpero

Bouchá to tam, jak za Emmericha a nezaostává to ani v debilitě. Přesto jsem se většinu času vlastně docela bavil. I když si neodpustím pár rýpnutí, jako že eskapáda se samicí a celej ten jed byl vlastně úplně k hovnu, když ho použili asi čtyřikrát. Mimochodem scéna s jeho výrobou byla fakt na hraně parodie, když tam Chris Pratt dělá vědecký grimasy a vedle toho běhaj obrazovky s DNA řetězcema. A vlastně i ten Chris Pratt mě úplně nepřesvědčil. Mám ho fakt rád a jeho komediální talent je nezpochybnitelnej, ale vojáka a vědce jsem mu nevěřil. Přes všechnu kritiku, ale třeba chlapáckej závěr ve sněhu s fotrem se mi líbil. ()

Fr

„MUSÍŠ ZAJISTIT, ABY SE TOHLE NIKDY NESTALO…“ ///    Asi to je jednoduchý… a samozřejmě neuvěřitelně digitální…. Ale oproti debilní Armádě mrtvých je zde vyváženost keců a akce… vlastně tý akce je tady víc! A taky napětí! Prostě zábavná blbina ve stylu Cruise, Verhoevena nebo Camerona. Za ty prachy…   ///  NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Věřím na druhý šance. 2.) Ke štěstí mi stačí „Šábes“.  /// Thx za titule „Pavla Le Roch a Lucie Musílková“.       /// PŘÍBĚH  ***  HUMOR  *  AKCE  ****  NAPĚTÍ  * ()

EvilPhoEniX

Forget logic, enjoy the action! The Tomorrow War je fajnová Sci-Fi jízda s emzákama (monstrama), která sice není další Edge of Tomorrow, ale na druhou stranu nic lepšího od EoT tu nebylo ( 7 LET podotýkám!) a tu sračku Independence 2 opravdu nehodlám ani počítat, takže jsem si film dokázal řádně užít. Příjde mi vtipné, že si tu někdo stěžuje, že na akci se čeká 50 minut, ale když jde o 3 hodinové Gay drama, tak tam se hvězdama šetřit nehodlá!! Film dokáže vtáhnout už od začátku, Chris Pratt je sympaťák, byť uznávám, že občas jeho herecký výkon byl na hraně, skvělá je však Yvonne Strahovski, to je kočka jak čert, J.K. Simmons je tradičně výborný a potěšil mě i Sam Richardson jakožto vtipná vložka celého filmu, byť bych si dokázal představit více prostoru pro něj. Vizuál je parádní, monstra jsou naprosto úžasné ( Nečekal jsem, že po Quiet Place dostaneme tak brzkou konkurenci) Kdyby byl film Rko, tak by to mohl být i regulérní Monster Horor a "Vetřelčí" finále tomu i hezky nasvědčovalo. Nejvíce se mi však líbil útok na základnu, tam si nejspíš většina vybaví World War Z, takže jo rozhodně výborná zábava, jediná výtka u mě směřuje k těm dramatickým scénám, emocím a rodině, to já prostě nemusím a kdyby to vynechali, je zde prostor pro další akční scénu, což bych uvítal raději. Dnešní publikum by se však bez povinnného Drama neobešlo, protože pokud tam netečou slzy, tak je to chladné jak zadek ledního medvěda v Arktidě. • Příběh 3/5, Akce 4/5, Humor 3/5, Násilí NE, Zábavnost 5/5 Hudba 4/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 4/5, Napětí 3/5 8/10. ()

tron

„Ešte, že sa toho nedožil Will Smith.“ Pravdupovediac, som z toho zmätený. Aj sa mi to páčilo... aj nie. Dlhá stopáž mi aj vadila... aj nevadila. Postavy neboli príliš zaujímavé, ale na druhej strane medzi sebou mali dobré vzťahy (otec a malá dcéra, otec a dospelá dcéra, otec a jeho otec...). Triková stránka veci bola aj profesionálna... aj miestami jemne odfláknutá (bolo dosť vidno, že herci často hrali pred zeleným plátnom a tvárili sa ako keby práve kupovali desať rožkov v Bille, hoci okolo nich vybuchovali mrakodrapy, umierali ľudia a behali mimozemšťania). Scenár bol osviežujúci... a pritom kopíroval, čo sa dalo (najviac asi Na hrane zajtrajška?). Veľmi fajn bol (tradične) J.K. Simmons s monštruóznou bradou, ale nejako extrémne to nepreháňal a navyše mal dosť malý priestor. Občas to stagnovalo a nudilo a potom to síce chytilo drajv, ale zas nie až taký, aby ma to strhlo. ()

B!shop

Jako zadna vylozene tragedie to neni, ale ani nejaka velka pecka. At uz vas napadne jakykoliv sci-fi, dost pravdepodobne tady najdete scenu, ktera vam ho pripomene, chvili to tak vypada jako Den nezavislosti, pak Vetrelec, Hvezdna pechota, Na hrane zitrka a tak bych moh jeste dlouho pokracovat. Proste je to vykradacka a slepenec vseho moznyho. Bohuzel scenar patri k tem slabsim, obcas to moc nedava smysl, je tu spousta hluchejch mist a stopaz je tezce prestrelena. Co se tyce akce, ta je vcelku fajn, ale na nejaky vylozene cool momenty si nechte zajit chut, na to je reziser prilis velka lama. Bohuzel to neutahnou ani herci, neni tu nikdo vylozene charismatickej, komu by moh clovek fandit a to bohuzel vcetne Pratta. Aspon, ze triky jsou povedeny, i kdyz i tady to misty hapruje a vypada to jak z lepsi videohry. Celkove tak po vsech strankach naprostej prumer. ()

Jara.Cimrman.jr

"Pokusíte-li se vyhnout odvodu nebo manipulovat s náramkem, budete za to uvězněn a Vaše žena nebo plnoleté dítě Vás nahradí." Dobrovolnictví poslední dobou dostává úplně nový parametry. Já se tedy musím přiznat, že nápad bojovat ve válce, která ještě nezačala, mě hodně zaujal. Dostal jsem se do světa plnýho časovejch paradoxů a to mě bavilo. Ovšem zubatí bělohroti byli nudní a v aktuální konkurenci šmejdů z vesmíru i poměrně nezajímaví. Pak tu máme rodinný hodnoty a o těch je vždycky škoda mluvit. Takže nám zbývá stará dobrá akce. Je jí hodně a je zoufale neoriginální. Přesto mě to docela bavilo. ()

M.a.t.t.

Tomorrow War je nakoniec až prekvapivo znesiteľná záležitosť s vcelku nosným nápadom a výborným dizajnom monštier. Funguje tu ako akcia, tak i komornejšie momenty, ktorým dominuje na blockbusterové pomery vcelku pekne vykreslený vzťah otca a jeho dcéry. O to viac ma preto mrzí úplný záver, kde už logika dostáva na frak až príliš a akokoľvek má film aj v týchto pasážach relatívne svižné tempo, nad dianím v nich je lepšie sa veľmi nezamýšľať 70% ()

Gilmour93

McKay tam dává, co doom dal. Na hraně zítřka za lepší zítřky, stvůry blízké Gigerovým xenomorfům, přepálenost a idiocii ranného Emmericha, Carpenterovy věci zpod ledového příkrovu, dokonce i snahu o interstellarové nuance na ose otec - dcera. Výsledkem je spotřební zboží, které sice zaujme designem a akcí těch agresivních bílých sviní, ale na rozdíl od svých inspirací je na míle daleko vytvořit nějakou značku, která bude mít trvalejší hodnotu. Pratta vybrali asi proto, že má zkušenosti s krocením raptorů, jenže jeho herecký projev často vypadal, že má v zadnici zakousnutou Deltu a zadržuje výkřik.. ()

TeeAge

Předem vyhodnocenou vůlí - devadesátkové primitivní dialogy se špičkovým CGI jako z Jurassic Parku. To se už dnes jen tak nevidí.  Nakolik sci-fi dobrodružné filmy jsou dodnes mou krevní skupinou, bavil jsem se náramně, až s nostalgickým nádechem. Hudba jako z hry Anno 2205 - korporátní lahůdka ala AMZN ;-) . Vidět to před rokem 1999, tak se asi poseru blahem :D ()

sniper18

Trailery až tak dobré neboli a ako divák som sa už v poslednej dobe naučil od väčších filmov radšej veľa nečakať, ale toto je teda mimoriadne prekvapenie a pre mňa s prehľadom najlepší blockbuster za posledné dva, tri roky. Zápletka ako celok zase až tak dobre neposobí, jasné, mimozemské invázie a aj cestovanie v čase mám rád, ale to verbovanie úplne neschopných civilistov do takejto operácie, kedy by urobili viac škody ako úžitku som moc nepobral, ale dá sa cez to preniesť, keďže ten scenár nejde zase až v tak bežných koľajach, ako je to v tomto žánri zvykom a dokáže aj trochu prekvapovať. Nie niečím originálnym, film si vlastne len vypožičiava z iných filmov, ale skôr zaujímavo zvolenou kombináciou. A všetko tu funguje, aby to jeho úroveň len povýšilo. Prišlo mi to ako návrat to deväťdesiatych rokov, kedy to všetko ešte fungovalo, žiadne byť za každú cenu cool a hláškovať aj v tých najhorších chvíľach, ale normálne seriózne prevedenie, kedy skutočne aj o niečo ide. Postavy sú perfektné, Chris Pratt je ten správny sympaťák, ktorý nepotrebuje byť hrdina, ale chce hlavne chrániť svoju dcéru, celá táto rodinná línia je tu perfektne vymyslená a emócie fungujú, Yvonne Strahovski je ešte lepšia a spoločne tu vytvorili skvelé akčné duo. A tie vedľajšie postavy mi tiež nijak nevadili. Akcia je špičková, nádherne zostrihaná a prehľadná, žiadne schovávanie sa v tme, ako je to v blockbusteroch posledných rokov zvykom, ale všetko je krásne na dennom svetle alebo aspoň v prehľadných interiéroch. Akcia ponúkne niekoľko rozmanitých a celkom neopozeraných lokácií, funguje v tom veľkolepejšom meradle, ale aj komornejšom, prakticky až hororovom štýle, čo ma teda prekvapilo a občas sa dokonca prepne až do takého beznádejného módu, kedy je skutočne všetko stratené. A k tomu samozrejme celý ten military štýl, ktorý milujem, takže neustále niekde jazdia hummery, poletujú vrtuľníky alebo štíhačky a ťažké guľomety sú poslednou záchranou. Tu je všetka akcia špičková. A dokonca je na rating až prekvapivo drsná. Veľkým prekvapením sú aj monštrá, ktoré sú ozaj odporné a poriadne nepríjemné a ten zánik ľudstva sa pri nich dá aj celkom veriť. Režijne tu nemám absolútne čo vytknúť, veľký rozpočet je vidieť, efekty sú kvalitné, často sa využívajú reálne lokácie, čo už dávno nie je taká samozrejmosť a hlavne všetko funguje, emócie, sympatie k postavám a aj napätie, tu som maximálne spokojný. Takže The Tomorrow war už podľa mňa lepšie dopadnúť nemohlo, práveže som dostal ešte omnoho viac, než som očakával aj v tých najoptimistickejších predstavách. A síce sa toho asi nedočkám, ale pokračovanie by som bral hneď. 88% ()

Eliott

Jak již tu zmiňoval Evil, vykašlete se na logiku a užijte si show. Já v tom mouchy nehledal a první polovina filmu, připomínajíce můj oblíbený film Na Hraně Zítřka se nesla velkolepě v duchu pěti hvězd. Dílo pokazil až zvrat kdesi za polovinou, kdy nejprve úplně vypadne z tempa a následně v druhé části scénáristům začnou pomalu docházet nápady. Prostor tedy dostává nezbytné rodinné lepidlo se snahou zahrát trochu na pocity a hned za tím následuje marný pokus s tím, jak film co nejsložitěji ukončit. Půjčili si tedy několik nápadů například z filmu Prometheus a vyslali hlavní hrdiny na Arktidu. Na mě však konec příliš nefungoval a je naprosto nesrovnatelný s nabitou první půlí. Snímek tak bohužel v závěru ztrácí celou hvězdu a pokazí celkový dojem. Snaha o tvorbu nového kultu tak příliš nevyšla a věřím, že se na film brzy zapomene. Přes všechnu kritiku druhé půle jsou to stále solidní čtyři hvězdy. 78% PS: Snímek se mi dnes po sledování promítnul do snu a já tak strávil část večera snaze vyhnout se odvodu. ()

3DD!3

Čistokrevná military sci-fi pro táty a jejich dcery. Zvláštní příběhová struktura, kde se věci nedějí úplně popořadě a ta největší řachanice není na konci, docela funguje a divák se nenudí. McKay zdárně serfuje na vlnách humoru i patosu, ale zvládá i vážnější scény. Překvapivě je hlavní síla Zítřejší války v emocionální rovině. Akce je výborná, jen často dost videoherní, ale ty malé scény, které jdou proti tepu dnešní doby... ty o tradičních rodinných hodnotách a o tom, že chtít víc je špatné pro vztah a může vás to zabít, ty to táhnou. ()

Amazon ve velkém rozjíždí investice do obsahu

Amazon ve velkém rozjíždí investice do obsahu

05.02.2022

Když Amazon oznámil poslední finanční výsledky, podstatná sekce ohlášení náležela audiovizuální zábavě, která je pro firmu čím dál podstatnější. Za filmy, seriály a hudbu loni utratila 13 miliard… (viac)

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

21.01.2022

Skoro to začíná vypadat, že se pokračování ze série Mission: Impossible už nikdy nedočkáme. Po několika odkladech a přerušování produkce z důvodu pandemie totiž přichází další smutná zpráva. Studio… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Sci-fi Chrise Pratta míří na Amazon

Sci-fi Chrise Pratta míří na Amazon

08.04.2021

Další špatná zpráva pro letní sezónu v kinech – sci-fi blockbuster The Tomorrow War s Chrisem Prattem totiž po dohodě zamíří na streamovací službu Prime Video od Amazonu. Snímek původně zaštiťovalo… (viac)