Edwina Cutwater je nechutně bohatá, ale také na smrt nemocná žena. Protože cítí, že konec je blízko, svolí k mimořádné operaci, která umožní její duši přechod do těla mladší a zdravé ženy. Tibetská medicína ale není neomylná a díky nešťastné shodě náhod se duše zatrpklé milionářky dostane do těla osoby, kterou nenávidí snad nejvíc na světě. Totiž do jejího právníka. Jeho vědomí však hodlá o drahocenný prostor bojovat a tak obě duše ovládají tělo po svém, což má nepopsatelný vliv na život hlavního hrdiny a jeho okolí. Ale jak už to tak bývá, postupem času se ti dva spolu naučí vycházet a kdo ví, možná mezi nimi vzklíčí i něco silnějšího. (oficiálny text distribútora)

Davered

Jak je mozne, ze tahle vytecna komedie neni povazovana za vetsi klasiku, treba jako tematicky mirne podobna TOOTSIE? Pravda, rozjizdi se pozvolna a pusobi ponekud staromodne (ostatne i dobovy recenzent Variety snimek prirovnal ke klasickym screwball komediim a filmum Franka Capry), ale jakmile dojde k "prevteleni," nasleduje jeden genialni moment za druhym. Pro Martina to je zde jedinecny herecky (a doslova fyzicky) koncert, kterym se smele muze radit i k nejvetsim klasickym komikum. Vyborne jsou ale i vedlejsi postavy, predevsim guru a slepy muzikant. ()

tomtomtoma

Kladem této komedie je rozdvojená osobnost oboupohlavní postavy. Vzhledem ke svému původu, film občas klouzá a padá do lascivních trapností, naštěstí se to celé daří udržet stále ještě v přijatelném duchu ozvěny. A plní to, co má: přináší záchvěvy úsměvu a veselí a není zapotřebí dávat mozku příkazy k přemýšlení a chápání. I rozdvojení osobnosti dokáže přinést zábavu. V maličkostech, v rozdílných pohledech na život, v odlišných potřebách, dovednostech, znalostech a cítění veškerého snažení a představ. Není na škodu zavítat do myšlenkových pochodů opačného pohlaví. Hlavní postavou je právník a nadšený hudebník Roger Cobb (ztřeštěný Steve Martin), který konečně v den svých osmatřicátých narozenin učiní důležité životní rozhodnutí. A snad by se jeho plán dočkal pozitivního rozvoje, nebýt náhlého propuknutí psychopatické poruchy osobnosti a splynutí duší zároveň. Další hlavní postavou je radující se, smrtelně nemocná a bohatá žena Edwina Cutwater (sympatická Lily Tomlin), s jasnou představou a nadšením o reinkarnaci. A kdo jiný, než žena, může mít ucelenou představu o životní cestě muže? Z dalších postav: mladá, pohledná, svůdná a prohnaná Edwinina služebná Terry Hoskins (zajímavá Victoria Tennant), náročná a nekompromisní Rogerova přítelkyně Peggy Schuyler (Madolyn Smith-Osborne), tibetský duchovní a roztržitý přemísťovač duší Prahka Lasa (Richard Libertini), Rogerův nadřízený, otec Peggy a muž s druhou mízou Burton Schuyler (Dana Elcar), Rogerův kamarád a pouliční muzikant Tyrone Wattell (Jason Bernard), či otec Terry a Edwinin podkoní Fred Hoskins (Eric Christmas). Většina diváků se nebude popadat za břicho, ale stále jde o titul vhodný k odreagování po nedělním obědě. ()

DEXTER099

Solo pro dva je hlavně herecký koncert pro Steva Martina,která zde hraje právníka ženy,která moc času nemá a tak chce,aby její duše přešla do těla mladé ženy,dcery jejího chovatele koní,ale jak to tak bývá v těchto filmech tak náhoda nebo osu jak chcete tomu chce jinak a přenese duši do těla Edwina,který se tak musí potýkat s tím,že půlku těla ovládá on a druhou žena se kterou se předtím moc neshodl.Steve Martin byl za tuto roli nominován na zlaté glóby.Film mě vcelku pobavil i když to pro mě zase nebyl nějak závratný zážitek.Za mě celkově 60 % a tři hvězdy. ()

tom88

Komédia, ktorá ma pobavila nad moje očakávanie vdaka skvelému Stevovi Martinovi, ktorého ako herca až tak nemusím, ale v tomto filme ma milo prekvapil svojim komickým výkonom. Je to uletená americká komédia, ktorá by si zaslúžila viac pozornosti a propagácie. Vecička s originálnym námetom a dobrým spracovaním. K vyššiemu hodnoteniu mi niečo chýba. 70% ()

Svadbos

Duch čudáckej milionárky (Tomlin) vojde do tela mladého, idealistického právnika, s často veľmi zábavnými následkami. Nevyvážená komediálna fantázia sa každou minútou zlepšuje a charaktery sa stávajú čoraz obľúbenejšími. Martinov výkon je proste jeho komická tour de force. Film "All Of Me" zdieľa s inými dobrými bláznivými komédiami veľmi jednoduchý prístup: používa absolútnu logiku v narábaní s absurdnom. Začne s bláznivou situáciou, stanoví pravidlá a nimi sa aj riadi. Smiech sa dostavuje, keď normálny ľudský charakter príde do konfliktu s absurdným vývojom. Môžeme sa dientifikovať s takmer všetkými motívmi charakterov tohto filmu. Je tu napr. milionárka Edwina Cutwater, ktorá chce žiť večne a myslí si, že našla na to spôsob. Je tu nešťastný advokát Riger Cobb, ktorý je totálne nešťastný zo svojej práce a urobí všetko pre to, aby získal postup, hoci aj pomocou bláznivej klientky Edwiny. Je tu aj zlý Terry Hoskins, ktorý sa snaží kruto podviesť Edwinu a je tu blahoslavená Prahka Lasa, ktorá dúfa, že transformuje Edwinu dušu do mosadzného hrnčeka a potom ju vloží do tela slečny Hoskinsovej. Avšak nastáva strašné prepočítanie a keď Edwina umiera, omylom migruje do tela Cobba. Keď mi bolo líčené, o čom film "All Of Me" je, nemyslel som, žeby takáto zápletka mohla fungovať. ale funguje to. Moment, kedy to začína fungovať, je vtedy, keď Martin má prvý raz čo do činenia s cudzou ženskou entitou vo svojom mozgu. On ovláda ľavú časť svojho tela, pravú časť ovláda ona. Snažia sa spolu prejsť cez ulicu, každý svojim spôsobom. Vo filme sú aj iné výborné scény, niektoré akoby povinné jazdy, keď Martin ide do kúpelne. Film sa nezakladá iba na fyzických žartoch, ale získava body aj vďaka špekuláciám nad spôsobmi, akými sa muž a žena snažia koexistovať v uzavretých mantineloch. Napriek všetkým starostiam sa na konci filmu vyvinie jemnosť a ľúbeznosť. Ajkeď Tomlin zmizne v Martinovom tele, nezmizne z filmu. Jej odraz je viditeľný v zrkadlách a je tu aj skvelý timing v spôsobe, akým hrajú scénu so zrkadlovými odrazmi toho druhého. Za ďalšie (a to je veľmi kuriózne) je tu skutočný pocit jej prítomnosti aj keď je Martin na scéne sám. Premisa filmu takto začína fungovať. Film je aj plný dobrých vedľajších hereckých výkonov. "All Of Me" môžeme postaviť vedľa "Ghostbusters" pre niekoľko rovnakých dôvodov. ()

• Film byl nominován na dva Zlaté glóby v kategorii Nejlepší herec v komedii (Steve Martin) a Nejlepší herečka v komedii (Lily Tomlin) za rok 1985. (Stanislaus)
  • Snímek byl natočen podle románu Edwina Davise "Me too". (Hans.)