Love 101

• Turecko Aşk 101
Turecko, (2020–2021), 12 h 12 min (Minutáž: 34–53 min)

Tvorcovia:

Meriç Acemi

Scenár:

Meriç Acemi

Kamera:

Vedat Özdemir

Mert Yazıcıoğlu, Alina Boz, Kubilay Aka, Selahattin Paşalı, Ece Yüksel, İpek Filiz Yazıcı, Müfit Kayacan, Fatih Al, Pınar Deniz, Kaan Urgancıoğlu, Bade İşçil (viac)

Čtyři outsideři a příkladná studentka se snaží dát dohromady učitelku s basketbalovým trenérem. Nacházejí přátelství, lásku a odvahu být sami sebou. (Netflix)

Domca94

Seriál, který jsem měla v hledáčku již od prvního teaseru a musím říct, že nezklamal. Obsazení hlavních rolí teenagerů je fungující, chemie mezi postavami taky je. Problém mám se scénami z budoucnosti, kde mi přijde nevhodně obsazená jedna postava. Mimo to, dospělácká linka seriálu také funguje - Pinar a Kaan mezi sebou mají fungující chemii, která se každým dílem jen potvrzovala. Hudební podkres už byl jen třešničkou na dortu. ()

Jirka_Šč

OST. Velmi dobrá, zajímavá a smysluplná dvanáctihodinová záležitost z Turecka! Výborná hudba (mám pocit, že skladby znova nahráli, aby získali stejný instrumentální feeling), odlišný filmařský jazyk, celkem důležité poselství. Čtyři totální průseráři, každý jiný s jinými motivy, všichni však s neochotou zařadit se do uniformního davu. Pouze je škoda, že jsem se smál jen úvodní epizody a pak to bylo víc smutné a tíživé (přestože tam byly mnohé  zajímavé okamžiky, například, když si Pınar Deniz oblékla červené šaty). Přesto to bylo výborné. Ukážu zbytku rodiny! ■ Z toho, co v druhé sérii Aşk 101 zažíval Sinan, doslova bolelo srdce. Marně budeme přemýšlet, co bychom udělali jinak - nejsme v jeho botách a naštěstí nezažíváme rodinu, jakou měl on. ■ Retrospektiva mi ne zcela sedla, naštěstí se to časem zlepšilo a úplně poslední epizoda druhé série byla za 100 % (celkově se seriál povedlo dobře uzavřít - poslední scéna s moderním telefonem se odehrává v současnosti, pouze v ní jsou mladí herci - všimněte si stejného oblečení, jako mají jejich starší alter ega). ■ Pět hvězdiček dávám za pocity, které jsem měl. ■ "Proč lidé, jako Işık, prohrávají a lidé, jako Necdet, vítězí?" ()

Arsenal83

Pre mňa veľké prekvapenie z Turecka. Očakával som nejakú študentskú telenovelu (trailery nepozerám) a ono to bolo koncipované inak, všetko sa točí okolo lásky, ale má to v sebe ústrednú dejovú líniu, ktorá je veľmi dramatická. Žiadne presladené frázy, patetické hľadenie do očí a trápne dlhé medzery v dialógoch, ale naozaj autentické vzťahy, ktorým držíte palce. Strieda sa tu humor s vážnosťou, smiech so slzami. Ja som to zhltol celé do 24 hodín a dúfam, že sa bude točiť ďalej - Netflix predbežne oznámil, že v roku 2021 pravdepodobne vyjde aj druhá sezóna. ()

Danikaa

Výborne spracované, vrátila som sa v spomienkach na strednú. Príbehy študentov a profesorov, takmer všetko by sa kľudne mohlo udiať aj u nás na Slovensku. Neverila by som, že je to turecký seriál.  Začala som to pozerať kvôli Aline Boz, no nakoniec boli úžasní takmer všetci herci. Vydarený seriál, smiech sa mieša so slzami, fakt krásne spracované. ()

misa_laska

Ze začátku se to tváří jako teen oddychovka, ale s každým dílem to nabývá nových rozměrů. Konec je otevřený. Snad by měla být i druhá řada. Příběh vypovídá o přátelství, hledání sebe sama a problémech ve společnosti. Nevěděla jsem, co od seriálu čekat a byla jsem příjemně překvapena. Pokud jste viděli trailer, tak o tom ten seriál vlastně vůbec není a jsem ráda, že jsem si ho pustila až po shlédnutí všech 8 dílů., 4,5 hvězd ()

Kitcat

Po shlédnutí traileru jsem na tuhle novinku od Netflixu neměla moc chuť. Příběh jsem úplně nepochytila a všechno mi to přišlo nějaký zmatený a překombinovaný. Což znamenalo, že jsem si Ask 101 vůbec nechtěla pustit. Jenže přišel víkend a já neměla, co dělat, jediné na co jsem měla chuť, byla nějaká milá teen romantikoš. A je to tady! Za prvé jsem byla od začátku mile překvapena, příběh nakonec nebyl tak složitý, dalo by se říct, že byl dokonce dost jednoduchý a průměrný, ale přesto to má něco do sebe. Po shlednutí každého dílu, jsem si přece jen připadala, že postavám rozumím (některým :D) a za jejími činy vidím smysl. A za druhé, spousta dialogů jsou přece jen důvěryhodná a sem tam i myšlenkově obohacená->milé překvapení. Turečtina to nakonec všechno mile podtrhla, plus výběr hlavních hrdinů byl na jedničku! Chemie fungovala! ()

Katie88

Tři T - Turecká teenage trapárna ehhhh pardon telenovela! Ne nebylo to zdaleka tak hrozný, i když Turci prostě z těch telenovelých klišé asi nikdy nevyrostou (ty dlouhé přehraně zamilované pohledy, hádky až na půdu kvůli blbosti, rozchody, zbytek si domyslíte). Aşk 101 je vztahovka s bandou problemářů, kteří to v rodinách nemají úplně jednoduché, což v průběhu vychází najevo. Dohromady je svede společný cíl a to jim všem evidentně velice svědčí. Jsem vděčná za to, že to má pouze 2 série, protože víc bych už nezvládla a musela přerušit z toho neustálého drama. Je to taková Ginny&Georgia po Turecku. Je mi jasné, že konzervativní populace Turecka tento seriál moc neocení, ale pro zbytek světa je to aspoň trošku sonda do tamní kultury, i když dost potlačená a spíš je to taková fantazie Netflixu. Občasné hlubší momenty a humor vyvažuje ta klišé, takže ve finále je z toho celkem příjemná podívaná. Oceňuji děj odehrávající se v 90kách a vcelku ještě normální děcka bez sociálních sítí a bujného sexuálního života :-) ()

viky13

Podle plagátu jsem něco čekala...po prvním díle jsem si uvědomila, že je to úplně jiné, než jsem čekala...a během třetího dílu jsem zjistila (když se mi už podruhé, a ne naposledy, hnaly slzy do očí), že tento seriál je naprosto krásný a strašně smutný. Dokonalá hudba všechno jen dokresluje. Hlavní cenu si totiž odnáší hrdinové svých vlastních příběhů. SPOILER: Ani tak mě nezajímá, kdo na konci zaklepal, jako spíš, kdo sedí v tom vězení (čti který z těch tří magorů) ()

Felisr

Příjemně překvapivá středoškolská jednohubka. Chválím casting i rozumnou stopáž jednotlivých epizod. Pro mnohé bude jistě příjemným překvapením, že většina Turků ve filmu nevypadá jako Semír nebo Anife ;o) Další řadu uvítám, otevřené konce nejsou můj šálek kávy... ()

MeGab

Viděl jsem celou první řadu. Bylo to tak krutě depresivní, že vůbec nevím, jestli si pustím i dalších 8 dílů… 10. května dodávám, že krutá deprese byla základem seriálu až do začátku posledního dílu. Děkuji Turkům za skvělý počin. ()

Chenso

Ať si říká kdo chce co chce,za mě fakt paráda. Má to všechno ,co správné drama má mít a to mě mile potěšilo. Hlavni postavy nejsou otravné (alespon většinou) mají dost komplikované vztahy takže je pořád co řešit a hlavně to má začátek a KONEC. Což bych tedy ocenil u mnohem více serialu,mit nějakou sebekritiku a ukončit příběh v čas. Tady se to stalo a je to paráda ! ()