Marlon a Hugo jsou nejlepší kamarádi od školky – alespoň dokud se do sousedství nepřistěhuje Sander, který má s Marlonem hodně společného, ale Hugo ho nemůže vystát. Jak to jen udělat, aby se Marlon mohl kamarádit s oběma? (Česká televize)

chrispe

Dcera se těší na Ronju a já na Marlona. Líbí se jí i Marlon. Každopádně bych si přála ten nadhled, jaký mají všichni ti rodiče. Jasně, je to sluníčkový, ale je to pro děti a ukazuje jim to, jaký by to mělo být. Když provedeme průšvih, společně ho vyřešíme. A sílu kamarádství. ()

Nonna odpad!

Synek (1. třída) kouká každou neděli na Studio Kamarád. Těší se, ale od té doby, co dávají Marlona, skáče po ovladači, aby televizi ztišil ještě než začne příšerná "hudba" znělky (má hudební sluch a vkus). Marlona nesnáší a tvrdí, že je to "nejblbější dětskej film jakej kdy viděl". Tož pravda je, že mezi jeho oblíbené patří Bowieho Labyrint a filmy Tima Burtona, takže Marlon ho neoslovil, ale za sebe musím říct, že mě neoslovil taky. Je to kožené, strojené, primitivní a hlavně šité na zakázku různým moderním požadavkům, jako je národnostní vyvážení hlavních protagonistů, řešení rádoby aktuálních problémů mezi dětmi atd. ()

zelvopyr

Chlapecký seriál, kde se chlapci chovají jako děvčata. Hašteří se, pomlouvají se, jsou k sobě empatičtí nebo trucují. Nelíbí na více rovinách. ()