V roku 1970 sa v Londýne konala súťaž Miss World. V tom čase to bol najsledovanejší televízny program na svete, ktorý sledovalo viac ako 100 miliónov divákov. Moderoval ho legendárny britský komik Bob Hope (Greg Kinnear). Miss World 1970 však rozhodne neprebiehala hladko a súťaž sa stala doslova divokou jazdou. Rozhodnutie organizátorov povoliť účasť dvoch žien z Južnej Afriky vyvolalo kontroverziu a napätie už pred začiatkom podujatia. Ale skutočný rozruch mal ešte len prísť. V jeho epicentre sa ocitla feministická aktivistka Sally Alexanderová (Keira Knightleyová), členka novovzniknutého Hnutia za práva žien. Emancipované dámy tvrdili, že súťaže krásy dehonestujú, dehumanizujú a ponižujú ženy. A práve to sa rozhodli povedať svetu v priamom televíznom prenose. Na divákov živého vysielania do celého sveta čakala v ten večer nejedna senzácia. Tou ďalšou bolo totiž škandalózne vyhlásenie výsledkov, ktoré znamenalo porážku západného ideálu krásy. Víťazkou sa totiž nestala plavovlasá favoritka zo Švédska (Clara Rosagerová), ale kráska tmavej pleti, Miss Grenada (Gugu Mbatha-Rawová)... (TV JOJ)

Garson

Taková menší kopie filmu Slečna drsňák.Píše se rok 1970 a několik aktivistek založí hnutí za práva žen ke kterému se časem přidá mladá historička Sally Alexander kterou hraje Keira Knightley a ta se stane jejich mluvčí v médiích.Feministky bojující za rovnoprávnost si jako hlavní mediální cíl vyberou soutěž Miss World,protože podle nich prezentace krásy před očima mužů degraduje ženy na úroveň dobytka.Na poslední chvíli je i díky protestům novinářů na soutěž povolána černoška z Jižní Afriky,která soutěží po boku své bělošské krajanky.Na rasovou rovnoprávnost mám svůj názor,ale politických komentářů si užiju dost na Facebooku.Hlavní heslo aktivistek je:,,NEJSME KRÁSNÉ, NEJSME OŠKLIVÉ,JSME ROZHNĚVANÉ!Naprosto geniální poutavé heslo.Vzpurné holky se snaží vnitřně bojkotovat soutěž krásy v přímém přenosu a tak při proslovu moderátora večera vytáhnou v hledišti řehtačky,transparenty a naruší tak na pár minut televizní vysílání.Jsou mediálně známé,ale samotnou soutěž to nijak neohrozí.Ze sálu jsou odvedeny a dočasně zatčeny.Nemá to však pro ně žádný negativní dopad a dál si žijí svým životem. ()

Stanislaus

Problémissky disponují silným námětem - na jedné straně je soutěž krásy se všemi svými pozitivy a (především) negativy, na druhé straně je revoluční hnutí za ženská práva. Proto je opravdu škoda, že je samotné zpracování překvapivě jalové a plytké. Bylo zajímavé a poučné se vrátit padesát let dozadu do zákulisí Miss World a ženských hnutí, nicméně jsem vcelku postrádal jakýkoli silný a zapamatovatelný moment. Neříkám, že bych vyžadoval nějakou hru na city, vedle toho film nabídl spoustu materiálu k přemýšlení. Měl jsem však celou dobu pocit, že tomu prostě něco (podstatného) chybělo. Jako by se jednalo spíše o hraný dokument předávající historická fakta než o hrané historické drama. ()

angel74

Komedií bych tenhle film určitě nenazývala. K smíchu tady toho moc není, ba naopak, řeší se dost závažné otázky rovnoprávnosti mužů a žen nebo rasové diskriminace. Příběh založený na skutečných událostech je bohužel zpracovaný dost nezáživnou formou. V nejvypjatějších momentech citelně chybí napětí. Ke kladům snímku ovšem patří dobré herecké výkony většiny zúčastněných a přesně vystižená retro atmosféra doby sedmdesátých let minulého století. (60%) ()

Johnny.ARN

Mentálne som pri tomto filme zomrel a som prekvapený, že v tom nemal prsty Netflix. To by sa im hodilo do tej aktuálnej vlny, ktorú produkujú. Mne ako mužovi, ktorý vidí aktuálnu situáciu to príde veľmi úsmevné. Celá ich snaha, nezmyselná. Proste feministická píčovina pre ženy, ktoré sa v tom nájdu, spália podprsenky a vyjdu do ulíc. Zase a zbytočne. 1 z 5 ()

bearmeedek

57%? Určitě ne. Myslím, že 70% neurazí. Film podle skutečné události není ani nijak humorný, podstatné je, že není ani depresivní. V podstatě sleduje dvě dějové linky: skupinu "anarchistek" bojujících za ženská práva a skupinu adeptek na Miss World 1970, kterým (v této době) může úspěch změnit jejich dosavadní nelehký život. Dále zde lehce naťukává situace, kde aktivistky bojují proti vystavování ženskosti na veřejnosti, ale v potřebách života se bez ní také neobejdou. A Keira je zde dobrá volba. Příjemný a nenáročný film na večer v utlumené době. ()