Neobyčejný život plný umění, dřiny a bolesti... Patrick Swayze popletl svého času v roli tanečníka Johnnyho hlavy milionům dívek a žen celého světa. Málokdo ale dnes ví, kudy vedla jeho cesta k hvězdnému úspěchu. O jeho dětství, problematickém vztahu s ambiciózní matkou, o jeho sportovních, tanečních a nakonec i hereckých začátcích hovoří v dokumentu jeho nejbližší: bratr, manželka, přátelé i kolegové, mezi nimiž nechybí ani jeho partnerka z Hříšného tance Jennifer Greyová. (Česká televize)

Arsenal83

Kvalitné zhrnutie hereckej kariéry a osobného života, kde sa mi páčilo, že okrem ospevovania o akého veľkého človeka šlo, milého, gentlemanského, sa tu nevyhneme ani téme alkoholizmu. Treba uznať, že s Lisou Niemi tvoril Swayze jeden z mála párov, ktoré je hodné nasledovať. Záver dokumentu samozrejme tlačí na city, ale bez zbytočnej patetickosti. ()

Trajektt

Tento dokument je poctou herci Patricku Swayzemu, který nechal nezapomenutelnou stopu v řadě dívčích srdcí zejména na konci osmdesátých a začátkem devadesátých let minulého století. Všichni si ho pamatujeme jako neodolatelného štramáka v romantickém filmu Hříšný tanec (1987), kde celému světu předvedl své taneční umění, taktéž v další jeho roli ducha v romantické komedii Duch (1990) a pro mně jeho nejlepší rolí surfaře a vůdce bankovních lupičů v thrilleru Bod zlomu (1991). V tomto dokumentu vidíme mnoho jeho kolegů z filmové branže, jak na něj vzpomínají a říkají mnoho zábavných, ale i méně zábavných historek z natáčení, které jsou doplněny řadou ukázek z jeho postupně jdoucí filmografie. Dále zde vidíme mnoho zážitků, které zažil jako malý chlapec prostřednictvím vyprávění členů rodiny a jeho přátel a také archívně natočené záběry domácí videokamerou prokládané mnohými fotkami z dětství a školních let. Vidíme zde, jak se seznámil se svou ženou a kde spolu pobývali a také kde měli své hnízdečko lásky. A v neposlední řadě zde vidíme Patricka, který až do poslední chvíle bojoval se svou zákeřnou chorobou a nevzdával to a točil až do té doby, dokud mu síly stačily. Za velmi dojemný dokument s mnoha doposud nezveřejněnými záběry z jeho soukromého i filmového života, které nenechali jediné dívčí oko suché musím dát 100%. ()

T2

Patrick Swayze nie je zrovna môj nejaký moc obľúbený herec. Filmov s ním som videl len zopár a aj to skôr z tých kvalitnejších ako Duch, Hriešni tanec či Bod zlomu. Určite vedel v nich zaujať, ináč ma už nič iné nenapadlo, kde by sa zaskvel. Tento dokument ale ukázal Patricka z iného uhla a dokázal teda riadne zapôsobiť s tým ako sa predieral životom, aký človek to bol, aké mal neduhy ale hlavne dobré stránky. Som veru nemal ani šajny že bol nejaký baleták, že bol verný manžel a že tej smoly za život mal až pres príliš. Na to všetko ale aj tak po sebe zanechal ráznu nezmazateľnú stopu. /90%/ ()

kajas

Nepamatuji si, že by moje babička kdy oplakala smrt nějakého jiného herce. Patrick musel být koneckonců sympatický každému. Děvčata a ženy zbožňovaly jeho výkon v "Hříšňáku" nebo v "Duchovi", muži ho vzali na milosti třeba kvůli "Bodu zlomu". Vyprávění jeho rodinných příslušníků a přátel dává tušit, že mu ani v osobním životě nechyběla jiskra a charakter. Adrian Buitenhuis se pomalu stal odborníkem na medailonky předčasně zesnulých filmových hvězd. ()

marhoul

Bezesporu sympaťák, frajer, dříč, mně nikdy nevadil, ale nemůžu tvrdit, že by býval mým idolem. To padlo na obličeji a příšerném Jarda Jagr účesu. Dokument je přesto vcelku dívatelný, zajisté si u něj dost lidí popláče, neboť je podán vroucně srdcervoucně. Klečící kůň u zesnulého v závěru byla třešinka na dortu. Co přišlo ale nejzajímavější mně, byl záběr na Jennifer Bejbynebudesedětvkoutě Grey. Ti její plastičtí chirurgové museli začít modelovat na druhé straně hlavy. Navíc, neříkalo se v hříšných časech náhodou, že v době natáčení DD jí bylo neuvěřitelných šest a třicet? Říkalo. Nabízí se: Ach ty ženy a kalendář.. , ale tak kdo ví? Ale jinak Swayzeho je určitě škoda. ()