Zahradníci

Minisérie Zahradníci vypráví podivný příběh zdánlivě obyčejného manželského páru, který se stane středem zájmu kriminalistů poté, co je na zahradě domu v Nottinghamu nalezeno několik mrtvých těl. Susan (Olivia Colmanová) a Christopher (David Thewlis) Edwardsovi už více než patnáct let utíkají před realitou. Poté, co Christopher zavolá domů své nevlastní matce, vyjde najevo jejich podíl na hrůzném zločinu, který nebyl po celých deset let odhalen. V průběhu vyšetřování, inspirovaného Susaninou posedlostí starými westerny a klasickou kinematografií, se dvojice stává hollywoodskými hrdiny ve svém vlastním milostném příběhu. (HBO Europe)

M.i.k.e

osobitá minisérie,která sice příběhově nenabízí nic zásadně nového,ale nahoru jí táhne výborně zahraná ústřední dvojice a také zvolená forma.Ta je minimálně nevšední a hravá a upřímně mě bavila.Nejvíc je to vidět ve třetí epizodě,kde těch vizuálních hrátek,kdy herci opouští scénu a přesouvají se na jinou v rámci vyprávění atd bylo vskutku hodně...70% ()

filmmovier

Spousta vizuálních nápadů, výteční herci, mí oblíbení Olivia Colman a David Thewlis,, skvěle zpracovaný reálný námět, překvapivě odlehčená a zábavná podívaná... Prostě další britská paráda, která ale v konkurenci nejen podobně laděných nejen minisérii zůstává ve výsledku jen silně nadprůměrnou. Díky všem těm představám a jedinečnému vizuálu i v mnoha jiných chvílích a celkovým podáním se tahle minisérie odlišuje od řady podobných a velice slušně jí to vychází. Cítím ale, že to mohlo být o epizodu kratší, tradiční tři díly by byly úplně akorát i tady. A schází tady Gérard Depardieu! 70%. ()

Eleanor05

Děje je v Landscapers sotva na jeden celovečerní film, nikoli na čtyři seriálové hodiny, a nebýt Davida Thewlise a Olivie Colman, ani bych se na to nedodívala. Polovinu stopáže zabírají snové "western představy" hlavní hrdinky, které působí směšně a jsou tam jen protože by byl příběh jinak příliš řídký, když je takto nesmyslně natažen. Nakonec tuto částečně sebeuvědomělou (proč?) a částečně úsměvně trapnou (proč?) minisérii nezachránili ani dva skvělí herci v hlavních rolích. 2* ()

jedna_vrana

"V roce 2014 byli Susan a Christopher Edwardsovi obviněni z vraždy a odsouzeni na 25 let. Dodnes trvají na své nevině." „Jestli chcete, budu vás zastupovat v dlouhodobém...“ „Skvělé. Protože jak víte, dostali jsme se s manželem do poněkud trapné situace. Já vím, že to zní trochu morbidně...“ Pre mňa bol toto majstrovský kúsok, hodný Oscara minimálne v troch kategóriách. Manželia Susan Edwards (Olivia Colman) a Christopher Edwards (David Thewlis) boli k „zulíbaní“, na toto neexistuje adekvátny slovenský výraz. Boli napísaní ako postavy pre všetkých fanúšikov filmu. Ich postavy sú kdesi na hranici medzi realitou, komiksom, westernom a divadelným predstavením. Presne tak umne sú postavené jednotlivé scény. V konečnom dôsledku to nie je o prípade ako z paperbackového vydania ošúchanej westernovky, ale hlavne o vzťahoch. Tie nie sú priamočiare a ideálne. Tvorcovia nádherne vymodelovali vzťah dvoch manželov – spolu – navždy – v dobrom, aj zlom. Celý čas som premýšľala, koho mi tí dvaja pripomínajú, prišla som na to! Obraz Granta Wooda - Americká gotika. ()

Marze

Jde o zanr true crime podle skutecne udalosti. Reziser divakum pribeh zprehlednuje tim, ze jim umoznuje hlubsi ponor do jejich postav. Soustreduji se na soucit a porozumneni. Podezreli manzele jsou trochu podivni ztracenci, traumatizovani sverazi Vznikla zde linka romanticko-psychologickeho dramatu. ()