Má země: Nový věk

• Južná Kórea Naeui nara (viac)

Na konci období Korjo bylo slyšet volání po vyhlášení nového věku a obyčejní lidé riskovali úplně všechno. (Netflix)

RhiannonEsme

Nadherny Do-hwan byl jednicka od prvniho okamziku, absolutne jsem nechapala, co dela v hlavní roli nudný a uplne prumerny Se-jong. A ano, romantika byla uplne zatlacena do pozadí. Pribeh samotny byl ukrutne zdlouhavy a casto nudny, uplne by mi stacilo tech 12 dilu do zabiti hlavniho padoucha. V podstate se shoduji s ostatnimi recenzenty. Obsazeni hlavni role hercem bez spetky charismatu, nudna romantika, prilis dlouhy a nezazivny pribeh. ()

Pethushka

Jak je možný, že někdo obsadí neskutečného Jang Hyuka, k němu božího Do-hwana, a pak tam šoupne do hlavní role herce, který v divákovi nedokáže vzbudit jedinou emoci a na hlavní roli očividně nestačí? Logicky k sobě dostane podobně nadanou kolegyni, se kterou si jedou tu nejnudnější a nejutrápenější love story, jakou si dokážu představit. Tam nikdo neprožil nic. A ještě mě tam každou chvíli iritují flashbacky. Přesně naopak to bylo s bojovými scénami, na které bylo i díky dokonalému hudebnímu doprovodu radost pohledět (ačkoliv by se seriál mohl jmenovat Nesmrtelní). Tohle v kombinaci s Jang Hyukem mě udrželo u sledování. Příběh jako takový mě jinak nudil. A tím, že tam chyběla pořádná romantická linka nebo nějaký vztah, neměla jsem nic, co by mě do něj vtáhlo. Takže jsem v podstatě jen čekala, kdy už se na scéně objeví Bang Won se svým úžasným výstupem. V takových chvílích jsem začínala věřit, že se dívám na něco povedeného, že teď se to rozjede, teď začne pořádná jízda. Jenže střih, a já zase padla do uslzené nudy. Pro mě bohužel asi zatím nejslabší historický seriál z korejské tvorby. 2* ()

helraiser

Tyhle historický filmy a seriály z tohoto kouta světa já prostě miluju a ani tentokrát se na tom nic nezmění. Perfektní strhující jízda o boji o moc, plná šarvátek, intrik a osobních soubojů, která diváka nenechá ani na okamžik vydechnout. Ústřední dvojice bojovníků je vážně dokonalá a ten závěr to je prostě hodně silnej mazec, jak po bojové stránce tak po té emoční. Tohle se prostě povedlo a nohu jinak než to doporučit. Pro toho kdo má rád historické filmy a souboje na meče, tak tohle je jasná volba. ()

ainny

Mám tyhle seriály ráda. Na vlastním příběhu přibližují skutečné dějiny. V tomhle případě získání trůnu budoucím králem Taejongem, který dal Joseonu jednoho z největších panovníků. V závěru mi pak připomněl osamělost Wang-soa ve Scarlet Heart. .Ale on byl v podstatě osamělý každý král... Seriál je plný zvratů a intrik. Romantika je kupodivu dost zatlačená do pozadí, ale vůbec to není na škodu, protože ta doba je romantická možná pro nás. Pro její aktéry už tak ne. Jang Hyuk podává (jak jinak) skvělý výkon. Jeho herectví mi bere dech jak obrazně, tak ve chvílích, kdy začne zvyšovat hlas, i doslova. Ta role byla napsaná snad pro něho. Stejně dobrý je i Woo Do-hwan, kterému jsem věřila každou emoci a hodně dlouho se v něm nevyznala. Nejslabším článkem je bohužel Yang Se-jong. V seriálech ze současnosti ho mám ráda, ale do té kruté minulosti se mi se svou tváří Mirka Dušína nehodil. Bohužel jsem mu ve chvílích, kdy měl být krutý a nelítostný, nevěřila. Nevím, jestli to chtěl režisér nebo kdo, ale jeho váhání a věčně uslzené oči mě opravdu iritovaly. Vlastně jsem dala hvězdu dolů právě kvůli němu, protože jinak by to byla plná palba. Titulky ()

kklepkaa

Na herce Do-hwan Wooa se odteď zaměřim, to co předvedl se svojí postavovu Nam Sun-hoa... všimla jsem si ho už v seriálu Král: Věčný panovník, ale tady měl daleko víc možností jak vyniknout a patřičně toho využil. Vlastně to hlavně on mě držel u tohohle seriálu, kor v první polovině série. Hyeok Jang taktéž předvedl působivý výkon. Postava Se-jong Yanga mě, především v první polovině, moc nebavila a postava Seolhyun mi byla vyloženě protivná. Tu jejich lovestory jsem vůbec neprožívala, takže za mě jedině dobře, že jí tam bylo méně a mohlo tam toho být ještě míň. Příběh jako takový sem tam pokulhával, ale herecké výkony to celé vytahují o level výš. ()