Black Sabbath: The End

(koncert)
  • Veľká Británia Black Sabbath: The End: Live in Birmingham
Hudobný / Dokumentárny
Veľká Británia, 2017, 104 min

Jedinečný a poslední koncert legendární metalové kapely... Po téměř padesáti letech kariéry se legendární kapela Black Sabbath naposledy rozloučila se svými fanoušky tam, kde kdysi všechno začalo – ve svém domovském Birminghamu, průmyslovém srdci Anglie. Geezer Butler, Tony Iommi a Ozzy Osbourne předvedli strhující show převážně zaměřenou na klasický repertoár Black Sabbath, známý z alb, která kapela nahrála v sedmdesátých letech a který bez nadsázky definoval žánr heavy metalu. Výjimečný koncert plný emocí už navždy zůstane nezapomenutelným okamžikem hudební historie. (Česká televize)

Mac._

setlist:   1)Black Sabbath   2)Fairies Wear Boots   3)After Forever   4)Into the Void   5)Snowblind   6)War Pigs   7)Behind the Wall of Sleep   8)Bassically (Geezer Butler bass solo)   9)N.I.B.   10)Hand of Doom   11)Rat Salad   12)Tommy Clufetos drum solo   13)Iron Man   14)Dirty Women   15)Embryo / Children of the Grave   16)Paranoid ()

zdeny99

Tady pod pět se prostě nedá jít. Poslední koncert Black Sabbath z jejich 49 let trvající kariéry, který je plný jejich nejlepších písní. Říkal jsem si, zda vůbec ta nejlepší, Paranoid, bude první či poslední. Nakonec jsem to uhodl. Zvuk i obraz jsou prvotřídní. Jen mě malinko zamrzelo, že to nebyla taková show, kterou jsem očekával. Ozzy spíš už jen při zpívání stál na jevišti (chápu, bylo mu necelých 70 let) a něco speciálního tam také nebylo. Snad jen troška umělých ohňů při Iron Manu. Ale ty písni dokonalé a hlavně obrovská nostalgie, že tohle je fakt už The End. [23. hodnocení, 4. komentář, 91%] ()

hony23

Jsou kapely, které spoluvytvářely historii hardrockové hudby a navštívit jejich koncert patří k základnímu hudebnímu vzdělání. Já tuto možnost u Black Sabbath několikrát hloupě propásl a tak jsem musel vzít za vděk televiznímu záznamu koncertu, který v roce 2017 uzavřel 50 leté působení této legendární kapely. Takže jsem ulehnul k obrazovce, ohulil volume a vpustil do obýváku hutnou hudbu říznutou démonickým ječením krále Ozzyho. ()

buchannon

Ozziáše mám rád, i když jsem ho dosud slyšel jen jako sólistu. Metal jsem skoro nikdy neposlouchal, kromě Pantery určitý čas. O to větší bylo moje překvapení, že se mi tento poslední koncert kultovní kapely Black Sabbath líbil. Takovej mothafucka nářez jsem nečekal!!! Zvlášť poslední pecka stála za to. ()

Slarque

Black Sabbath nebyli nikdy mojí srdcovkou, ale jejich význam pro značnou část metalové scény jim neupírám. Skoro sedmdesátníci to stále valí, jakoby na ně čas neměl vliv. Poslední koncert sází samé osvědčené tutovky a obraz i zvuk mají prvotřídní kvalitu. Fanoušci kapely pod pět hvězdiček nejspíš nepůjdou. ()