My Little Pony: Equestria Girls – Hry přátelství

• USA My Little Pony: Equestria Girls - Friendship Games (viac)

Canterlot High jednou za čtyři roky pořádá „Hry přátelství", na kterých s ostatními školami soutěží v nejrůznějších sportovních disciplinách. Dosud se stal vítězem her pokaždé Crystal Prep. A tak musí Fluttershy, Pinkie Pie, Rainbow Dash, Rarity, Applejack a Sunset Shimmer uzavřít spojenectví, aby letos hlavní cena připadla jim. Náhodou však přijdou na to, že druhý Twilight Sparkle patří k soupeřovu týmu. (TV Minimax)

avril4234

No, za mňa rozhodne lepšie ako prvý film, no horšie než druhý (na ten už u mňa len sotva niečo bude mať, jedine, ak by bola Sunset znovu zameraním). No teraz k samotnému filmu. Nakoľko športová tématika bola vždy mojou najneobľúbenejšou u filmov, tohto filmu som sa veľmi obávala. No na moje prekvapenie, športy zaberali len malú časť filmu, napriek tomu, že názov a dej mal byť o nich. No motokrosová scéna bola i tak najlepšia a jedine u tej mi chýbalo viac screen-timu a nebezpečia. Napriek tomu, že ľudská Twilight mala môj obľúbený typ charakteru, mňa príliš neokúzlila (obzvlášť kvôli zvratu v úplnom závere filmu, spoilerovať ho nebudem) a jej poníkovskú verziu mi teda príliš nepripomínala. U mňa bola najsilnejšou stránkou filmu znovu len Sunset a ďalšia etapa vývoja jej charakteru, aj keď tentokrát nedostala toľko priestoru ako práve v dvojke. A samozrejme pesničky, ktorých bolo tiež menej, ako v dvojke a trošičku menej chytľavé, no vždy skvelé. Predzáverečná scéna a bitka so Sunset a Twilight bola proste naj. Celkovo, som s filmom spokojná a už len kvôli mojej obľúbenkyni musím hodnotiť za 5 hviezd. Ja proste nemám Equestria Girls nikdy dosť. ()

Jeoffrey

Třetí film mě stejně jako ten první kompletně nepohltil. Charaktery byly jako vždycky skvělé, příběh se mi líbil a takováhle konfrontace Twilight x Sunset byla prostě pro mě opravdu hodně zajímavá. Bohužel se mi příliš nelíbili písničky, a stejně jako uživateli MorningStar se mi zalíbila vlastně taky jenom jedna (u mě to byla ta, co zpívá Twilight když jde k ředitelce...). Také jsem příliš nepobíral některé pro mě nelogické momenty, jako byl třeba závod na motorkách, kdy se začnou dít pro kohokoli normálního podivné věci a všichni to vidí, ale reakce je prakticky nulová a řešení toho, že to co se událo není příliš normální, následuje až na konci závodu (omlouvám se za dost kostrbatý popis, ale nechtěl jsem příliš spoilerovat). Ale i když to není perfektní, tak stejně nemůžu říct, že by se mi to nelíbilo. Líbilo se, takže u mě zase jednou 8/10. ()

blondboss

Tieto dievčenské príbehy sú síce milé, plné priateľstva a pohodovej atmosféry, ale akosi tu už divák úplne postráda to, o čom by táto séria mala byť, a to poníkov. A povedzme si pravdu, ani dejovo sme od tohto snímku nemohli čakať veľa. Nie že by som bol nejaký fanúšik celej tejto série, ale keď už, tak by sa mohli tvorcovia zamerať na to, kvôli čomu to získalo popularitu u mladej generácie. 40 % ()

MorningStar

„The last thing we need is another magical so-and-so bent on world domination comin' over from Equestria.” Věřil jsem, že třetí díl Equestrijských holek bude něco extra, že tendence dílů z lidského světa bude vzestupná a že se tvůrci opravdu vytáhnou - a třeba do děje konečně zahrnou oba světy najednou. Největším problémem MLP je, že lidi, co za ním stojí, už dávno nemusejí bojovat o kvalitu seriálu a projde jim cokoliv. A na třetím dílu je to hodně vidět. Kdybych měl celý film popsat dvěma slovy, bude to „míň“ a naštěstí i „jinak“. Přátelské hry jsou totiž o dost skromnější než jejich předchůdci. Poznat je to především na písničkách, z nichž se mi líbila jenom jedna. Jakkoliv dobrou práci Daniel Ingram odváděl, očividně je už vyčerpaný, nebo se na něj hodně spěchá. Měl by si to vzít pod křídla už někdo jiný, protože ve všem ostatním na mě dýchá revoluce. Už úvodní záběr, který na rozdíl od mladších sourozenců nezačíná výhledem na oblohu, dává tušit, že protentokrát ten přístup bude trošičku jiný. Příběh možná není hlubší, ale ve své jednoduchosti na mě po celou dobu dýchal potemnělou atmosférou. Hodně tomu napomáhá kamera a střih. A všechny ty zatmívačky a další věci, které nemají v historii poníků obdoby. Nevzpomínám si třeba, že by kdy v MLP seriálu byla zpomalovačka. Určitě ano, ale fakt, že jako velký fanda marně lovím v paměti, napovídá, jak originální se nový krátký přírůstek snaží být. Pryč je pološílený záporák nacucaný záští, pryč je prostředí kde všichni mají rádi všechny. A pokud si někdo láme hlavu nad tím, jestli je jeho nejoblíbenější postavou stále Twilight nebo už Sunset, bude pravděpodobně nadšený z toho, jakým způsobem jsou tu ústřední hrdinky postaveny proti sobě, v ringu, o který ani jedna z nich nestojí. Koneckonců základní kostra příběhu stojí právě na tom, že - stejně jako v Olympijských hrách, které film evokuje - tu proti sobě budou muset jít ti nejlepší. Jejich konfrontace (i osudovost s jakou se odehraje ta poslední) mi neustále připomínaly oblíbený anime seriál o jistém zápisníku... to MLP taky nikdy dřív nedělal. Bohužel ne všechny změny jsou k lepšímu. Nad lidskými princeznami (ředitelkami) lámu hůl, protože to prostě nejsou ty oblíbené rádkyně z Equestrie a navíc jsem pochopil, že jakkoliv důležitou roli sehrávají ve světě poníků, v tom lidském nikdy nepřekonají roli křoví. A logické kiksy typu „děje se nám tu něco moc divného, ale nikdo to řešit nemusí a nebude“ taky zabolí. Prostě nám z hřiště vyrostla divná tráva, no a co? Je pryč? Je, tak popojedem v soutěži. Děti třetí díl už asi taky moc nezaujme, protože se tu skáče z rozhovoru do rozhovoru, řeší se oblíbenost v kolektivu a odpovědnost za problémy, které možná přerostly svého strůjce, a funkci jediné opravdu akční scény zastává závod na motorkách - což si s MLP pořád nedokážu spojit. Tvrdil jsem rovněž, že jedničce a dvojce chybí takových dvacet minut. Třetí díl je potřebuje ještě víc a drzost, že i to málo si někdo dovoluje zkracovat, mě vážně nas..á. Když to tak vezmu, měl bych film ohodnotit třemi hvězdičkami a bát se, aby to příště nebylo za dvě. Tak proč čtyři? Asi ze stejného důvodu, proč všichni jásali, když byl Červený trpaslík Zpátky na zemi a přitom to byla nuda nudoucí a ani to nebylo moc vtipné. Sice mi na srdíčko nebrnká radost z návratu ani žádná nostalgie, ale dávám čtyři za to, že to vůbec existuje a budu doufat, že si to nerozmyslím. I když ta temná dospělá vizáž by to na tu čtvrtou hvězdičku možná vytáhla. I tak se ale vracím k původnímu přání: film jen s poníky prosím. () (menej) (viac)

Gediman

Myslím, že se to drží klasické EqG úrovně kvality. Už jsem se bál, že tu nebude žádný finální padouch, ale naštěstí to bez něj nejde :) A jo, dost to zachránilo. Když už tam chtějí pořád dávat tu muzikálovou stránku, tak bych osobně uvítal lepší písničky. Hodnocení dávám klasicky 70 % (tedy horší 4 hvězdy), protože to je prostě tak nějak pořád stejné. Myslím, že z nápadu EqG lze vytřískat mnohem víc. Ale alespoň to není horší než předchozí díly. ()