Malý podvodník Franklin Hatchett (Chris Tucker) si zarába na živobytie predajom lístkov na čiernom trhu. Keď ho však nie práve najúspešnejší televízny reportér James Russell (Charlie Sheen) zradí polícii, pretože jedno z jeho interview vôbec nedopadlo podľa jeho predstáv, Franklin skončí vo väzení! Pri prevoze väzňov do príslušnej väznice, počas ktorého je Franklin pripútaný k nebezpečnému pašerákovi Raymondovi Villardovi (Gérard Ismaël) však dôjde k prepadu väzenského transportéru – Villardovi ľudia sa ho totiž rozhodli vyslobodiť! Nuž a spolu s ním sa na slobodu „nedobrovoľne“ dostane i Franklin... (TV Dajto)

JohnSmith

Tucker není zrovna můj oblíbenec, ale Sheena mám celkem v oblibě. Proto mě ani moc nebrala Tuckerova komika, i když jsem se párkrát docela zasmál. K akční komedii patří samozřejmě akce, která je ale tak příšerná a amatérská, že se mi to ani nechtělo věřit. Ratner zřejmě neměl s akcí zkušenosti, což nebránilo tomu, aby si produkce sehnala druhého režiséra jen pro akci. Bylo by to mnohem lepší. ()

kingik

Film, který by chtěl zaujmout, ale zoufale nemá čím. Kariéra Charlieho Sheena šla v době vzniku filmu prudce dolů a o Chrisi Tuckerovi se mluvilo jako o novém nástupci Eddie Murphyho, ale to se nestalo. Otřepaného scénáře točícího se kolem diamantů nedozírné ceny se ujal specialista na akční filmy Brett Ratner a dělal, co mohl. Do filmu se vecpala pochopitelně komediální výplň, aby Tucker byl co nejvíc ukecaný a Sheen co nejvíc otrávený. Film má svoje lepší, ale většinou slabší momenty, kdy se ze scénáře nelze nijakým způsobem dobrat něčeho, co by diváka překvapilo, nebo to neviděl už v jiných filmech. Pokud tedy máte méně nakoukáno v oblasti krimi komedií, je možné, že vás tenhle snímek zaujme. 40% ()

Malarkey

Už vím, proč jsem o tomhle filmu celej život nevěděl. Na první pohled se tváří kombinace Charlie Sheen a Chris Tucker neuvěřitelně zábavně, jenže jakmile si ji pustíte, radost Vám okamžitě vymizí nejenom ze rtu, ale i z myšlenky, která tu nenápadnou myšlenkovou bublinu v hlavě obsahující slovní spojení "dobrá komedie" nenápadně zvětšuje a zvětšuje, až samotná praskne a vy únavou z pohyblivých obrázků vypnete televizi, protože si uvědomíte, že na takovou nudu se nedá ani dokoukat. ()

Shakers

Nedávno som si dal Križovatku smrti a tak som rozmýšľal čo Ratner ešte pred tým natočil. Našiel som tam tento kúsok, tak si hovorím, že to skúsim. Obsadenie fajn, príbeh v pohode, akurát to tak úderné a zábavné ako je križovatka smrti nie je. Charlieho Sheena mám rád a Tucker je tiež pohode zabávač, akurát spolu netvoria tak dobre zábavné duo ako neskôr s Jackiem. Ako celok v pohode film a niektoré scény pobavia. 60% - 3* ()

choze

Rattnerovy právem zapomenuté skromné začátky. Slabší klon 48 hodin s nevtipným uječeným Tuckerem, který ani náhodou není novým Eddiem Murphym. O rok později to Tucker zkusil na poli buddy movies znovu, tentokrát s Jackiem Chanem v Křižovatce smrti a díky Jackiemu to bylo o něco zábavnější než tohle. ()

• Tanec, ktorý predvádza Franklin (Chris Tucker) v Jamesovej (Charlie Sheen) kúpeľni, môžeme vidieť aj vo filme Križovatka smrti 2 (2001). (Odpocivadlo)