Tři dny a jeden život

• Francúzsko Trois jours et une vie (viac)

Vánoce roku 1999. Když v poklidné vesničce v Ardenách zmizí malý Rémi, všichni jsou v šoku. Kolují zvěsti o únosech dětí a náhle je podezřelý každý, kdo se chová jinak než obvykle. Rozsáhlé pátrání v přilehlém lese nikam nevede. Třetí den po Rémiho zmizení musí být pátrací akce ukončeny kvůli ničivé bouři. V těchto třech nekonečných dnech je dvanáctiletý Antoine sžírán nesnesitelným strachem z toho, že bude odhalen. Je totiž jediný, kdo ví, co se skutečně stalo… Když se Antoine o patnáct let později vrátí ze studií medicíny, zjistí, že se vesnice skoro nezměnila. Jen lesní dělníci konečně začali odstraňovat škody napáchané bouří. Antoine, který se děsí prozrazení, učiní fatální rozhodnutí. (Cinemax)

sochoking

Veľmi slušná atmosférická psycho dráma. Pamätám sa dodnes, ako som raz za komančov, ako dvanásťročný krpec, šlohol v zelovoci šumienku. Nepotreboval som, len tak, pre ten pocit, že som zručný a že môžem. Avšak v momente, ked som ju dával kámošovi do vrecka, ma videli. Ja som zdrhol, kámoša si tam nechali. Týždeň som skrz pocit viny nevychádzal z domu (okrem povinnej školskej dochádzky samozrejme) a výčitky svedomia ma zožierali mesiace. Dokonale som sa vcítil do kože malého Antoina hoci som mu nefandil a navyše tá jeho malá krpatá držka ma vytáčala tak, že by som mu ju najradšej rozmlátil. Film ma prekvapil druhou polovicou, ktorú som nečakal. Výborná záležitosť, ktorá necháva na divákovi, aby si sám vyvodil záver, ku ktorému rezonuje alebo ako ho cíti. 80% ()

Tejkina

Zbytečně dlouhé a to, na co všichni tak nějak celou dobu čekáme se nestane. Není to špatné, bavilo mě to, ale konec mě vyloženě zklamal. Tak teda slabší trojka. ()

kolemjdouc

není to krimi ale psycho.byl tam chvíle které mě silně rozrušily.Tak malý kluk nemohl pochopit že Rémiho nezabil on kusem polena ale tragický byl pád na kámen.Scénář byl směrován na psychiku Antoina a jeho kličkování ()

DonBraso

Filmy o ztraceném dítěti už určitě každý viděl.Zde na to jdeme malinko jinak,ale vlastně trpí všichni.Ta bouře byla velký překvapení a vlastně filmu udělala službu,že se díky rokám posunovala.Bohužel ono po 15 letech pak nevypadá stejně dobře jako o pár měsíců.To tajemství,který si Antoine drží je skvělé a dokáže tento film utáhnout.Samozřejmě milostná chvilková etuda je spíše na obtíž.Je pěkné,že to nejde úplně po vytyčené cestě a byl jsem vážně zvědav jak to celé dopadne,ale přesto to nebylo takový terno.Vztah matky a syna byl více a více nesnesitelným a nabourával napětí.Pár much si tu člověk najde,ale jinak zajímavý drama,kdy ti jedno hození dokáže změnit vnitřní city a strach. Škoda,že to nešlo víc do hloubky.75% ()