Ein Kessel Buntes

(relácia)
Hudobný
Východné Nemecko, 1972, 118x120 min

Účinkujú:

Karsten Speck (moderátor), Lutz Stückrath (moderátor), Gojko Mitić, Marianne Wünscher, Jiří Korn, Karel Gott, Gitte Hænning, Helga Hahnemann, Amanda Lear (viac)

Estrádní show východoněmecké televize (1972-1992), přímým přenosem přenášená do řady socialistických zemí, plná rozmanitých evropských umělců, různých formatů, včetně špiček naší zábavy. V pořadu se objevily i hvězdy světového formátu ABBA, Bonnie Tyler a později třeba Kylie Minogue. (Hadža)

evangelik

...to byly doma vždycky v sobotu protáhlé obličeje "když se zjistilo", že večer je v televizi tahle východoněmecká šou. Pamatuji si, že překladatel nazýval ty 3 chlápky s pračkou co to uváděli "dialektiky" a že se jmenovali Horst, Lutz a Manfréd. Ještě si pamatuju, že tam vystoupil Neckář s písničkou (v němčině) krokodýl Kleofil a ostravské Buřinky s Beruškami s písničkou "My jsme ti ostravští chachaři" v (pravděpodobně otřesném) německém překladu... ()

ToddB odpad!

K tomuhle skvostu zábavy mám několik hlubokých vzpomínek. Za prvé samozřejmě simultání překlad geniálně zparodovaný Českou sodou. Za druhé několik opravdu populárních skupin a zpěváků, které jsme díky EKB mohli tehdy vidět. No a za třetí jeden díl, kde se zpěvačka v dlouhých šatech při svém vystoupení zkoulela z dvacetimetrového schodiště aniž by tím nějak utrpěl plejbekový zpěv. :-D ()

Lima odpad!

Východoněmecká socialistická show, která se stala synonymem špatného vkusu. Ale když se podívám na nabídku TV NOVA, je zřejmé, že se toho po letech příliš nezměnilo. Například takové GO-GO ŠOU, nebo podobné blitky - ty jakoby EKB z oka vypadly. Ale kdo se na to proboha dívá? Já nikoho takovýho ve svém okolí neznám. ()

bjjoba

na roky 70. - 80. to bol jeden excelentny televizny hudobny program televizie NDR s vybornymi spevakmi, skupinami, pesnickami, ktory sa vynimal na obrazovkach vtedajsej televizia aj v ceskoslovensku. Vyborne sa tam ukazali aj Karel Gott, Helena Vondrackova, kori boli v nemeckych krajinach velke hviezdy, najme Gott. ()

lukano

Ti kdo hodnotí tenhle pořad negativně, buď to nikdy neviděli, nebo mají krátkou paměť. Tak odsuzují i tehdejší západní interprety, kteří tam vystupovali a to včetně takových skupin jako je např. ABBA, BONEY M, FALCO, OPUS atd. U mě to byl jeden z nejlepších zábavných pořadů tehdejšího východního bloku. (Z doslechu vím, že na tenhle pořad se oblibou koukali i diváci tehdejší NSR, kteří bydleli blízko hranic a tudíž měli možnost sledovat východoněmeckou televizi.) Právě naopak, současná provenience nestojí za nic. Je to směs nouze, bídy, chudoby a neschopnosti přijít s kvalitními pořady na úrovni. ()

• Pořad měl 113 epizod, které byly vysílány 6krát ročně. (M.B)
  • Pořad uváděli Manfréd Uhlig, Lutz Stuckrath a Horst Vobbert, v červenci 1981 pak Jiří Korn a Helena Vondráčková. (M.B)
  • Název Ein Kessel Buntes lze přeložit jako "kotlík plný zábavy". (M.B)