Daman akeseo guhasoseo

• Južná Kórea 다만 악에서 구하소서 (viac)

Zabiják Kim In-nam (Jeong-min Hwang) chce seknout s prací a přestěhovat se do Panamy. Jako poslední úkol přijme vraždu násilnického šéfa japonského gangu. Než však stihne odjet, dozví se od svého dřívějšího nadřízeného, že jeho bývalou přítelkyni v Bangkoku zavraždili a její malá dcerka Yoo-min (So-yi Park) se pohřešuje. Odlétá proto do Thajska, kde se dozvídá, že Yoo-min nejspíš unesli kvůli transplantaci orgánů. Závod s časem začíná a navíc je mu v patách zabiják Ray (Jeong-jae Lee), který touží po pomstě. (LangiJ)

JASON_X

"Korejský masakr v thajských ulicích". Tak takovýhle podtitul mi způsobil podmíněně reflexivní slinění, jako Pavlovovu čoklovi zvonek ohlašující žrádlo. A zklamaný rozhodně nejsem. Akce je uspokojivě dost, krve a brutalit taktéž (nožařina a mačetismus převládají nad střílením), sentimentu i patosu snesitelně a korejský happyend není (jako už tradičně) tak úplně happy, jak jsme zvyklí z Hollywoodu. Zato je ale trochu pitomý a scénárista si jím leccos zjednodušil nebo nedovysvětlil. Například proč by asi nějaký praštěný tranďák jezdil s cizím děckem do nějaké Panamy? A co to jeho údajné vlastní děcko? Ale co, tyhle filmy přece nejsou na přemýšlení. ()

BoPo

Ak budem brať do úvahy celkový dojem, tak určite lepšie než Vyproštění a o niečo horšie ako 96 hodin. Deliver Us from Evil má skvelo pôsobiacu akciu, teda pokiaľ sa odohráva v nejakom uzatvorenom priestore (budova, auto,...). Tie pokusy o veľkú akciu na voľnom priestranstve boli skôr na škodu. Na rozdiel od Vyproštění sú tu zaujímavé postavy, ich vzájomné prepojenia a fungujúce emócie (a to dokonca aj u transexuálneho sprievodcu Bangkokom). Jeong-min Hwang rozhodne nevyzerá ako akčný hrdina, ale jeho herecké a iného dovednosti dodali postave vyčnievajúci rozmer. A jeho hlavný sok Jeong-jae Lee? Jeho občasnú prítomnosť si budete naozaj užívať. Z neho charizma vyložene strieka (za doprovodu krvácajúcich prekážok). Skrytý poklad, ktorý hollywoodskej produkcii natrháva prdel. ()

Corpsegrinder

Přímočará a jednoduchá akční řežba která ale umí překvapit. Hlavní hrdina se během filmu promění z nesympatickýho flegmouše na sympatickýho zabijáka a záporák se vzhledem korejskýho Marilyna Mansona mu slušně sekunduje, kupodivu i ta postava transky se povedla. Má to i docela dost hlučný akce hlavně díky tomu že záporák s sebou v podstatě všude nosí věnec granátů přes rameno, třeba ta přestřelka s fízlama byla dobrá ačkoliv tu máme klasický klišé kdy na jednu postavu střílí asi 50 lidí a netrefí se vůbec nikdo. Trochu to pro mě srazil až konec neboť to finální zúčtování končí až moc rychle a navíc scénář trochu zapomněl na to že Vítězslav Tranďák se v jedný scéně chlubil vlastním dítětem ale nakonec do Ameriky odjíždí jen s tim cizím. Až na tyhle detaily je to ovšem stále nadprůměr. ()

xLIGHTx

Film trošku v niečom evokuje i legendárneho Leona (aj Muža v ohni), akási variácia, hlavne v určitých momentoch, nechcem veľmi spoilerovať. Záporák je dosť nepríjemný a pekne to vie v Deliver us from evil "rozjet" a hlavnému hrdinovi zavariť. /Inak, ak to ozaj takto chodí s obchodom s orgánmi, napr. v Thajsku, tak je prínosom, že film na to poukázal./ Pôvodne som myslel, že tak za poctivé štyri. Ale ten záver bol imho pomerne "kulervoucí", film je schopný si diváka dosť omotať okolo prsta, vie byť riadne dojímavý a nemohol som ísť zatiaľ pod päť. (PS To decko je setsakramentsky sympatické.) ()

Asia_Power

Nejsem sice nájemnej zabiják, ale dokážu si představit jak to nasere, když z poslední zakázky se vyklube, že měla bráchu šílenýho zabijáka, co chce vendetu. V tu chvíli je sen o klidu na Panamě v prdeli a kdyby mi jako bonus sejmuli bejvalku a ještě k tomu sem zjistila, že mám dítě a to dítě unesou na prodej orgánů....Pyčoooo tak tohle je moc i na klidnýho člověka. Já snesu dost, občas i zlatý vejce, ale tohle by z každého udělalo vraždící mašinu, což je vlastně vývin osobnosti, do té doby byl náš hrdina vraždící mašina jen, když dostal zaplaceno. Takže tu proti sobě stojí na jedné straně nájemný zabiják, co likviduje zmrdy, na druhé straně vrah, co likviduje všechny, protože ho to prostě baví a navíc je tuze mstivej, a mezi nima malá holčička, kterou nájemnej chce zachránit a chorej zabít. Musím uznat, že není dobrý nasrat ani jednoho, rozpárat člověka umí oba asi na sto způsobů a když se spolu potkají tak je jasný, že to bude bolet obě strany. Jestli nakonec vyhraje hodnej zabiják, zlej vrah a nebo to bude remíza, to si zjistěte sami, každopádně některé mordy sem si musela pustit víckrát už pro tu krásu okamžiku a když se oba dva potkají (jeden s nožem, druhý s mačetou) v těsné chodbě, hned sem si vzpomněla na Zónu smrti a legendární výměnu názorů Donnieho Yena a Jackieho Wu. ()

• Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo v Južnej Kórei, Japonsku a predovšetkým v Thajsku. (MikaelSVK)