Dylan Moran, známý ze seriálu BLACK BOOKS, se nám zde představuje jako Ian Lyons, trochu naivní a netaktní majitel zábavního klubu a především městský člověk. Jeho život obrátí naruby rozhodnutí jeho milované Charlotte, aby se po svatbě přestěhovali z Londýna do Charlottiny rodné vesničky. Podaří se Ianovi vyrovnat s životem na venkově a zároveň přesvědčit své nové příbuzné, že není nenapravitelný a zavrženíhodný darmošlap? (tombender)

Sarkastic

„Řekl jsem jí: No, podívej. Náhodou si myslím, že anální sex je součástí moderního vztahu. Chci říct, že tělo je jako dům. Je to zkrátka přirozený jít skrz všechny dveře." Srovnávání s Black Books zároveň je, ale také není na místě. Mladší a slavnější ze seriálů je totiž čistě komediální, zatímco How Do You Want Me? je silně tragikomický (tzn., že pokud někdo čeká neustálé salvy smíchu jako u Black Books, může být zklamán). Hlavní hrdina (jehož přijetí snad ani nemohlo být „vřelejší“) musí snášet od okolí hodně hořké políčky, a snaha stát se oblíbeným se díky kombinaci smůly a nešikovnosti proměňuje v marný boj. A jak už se dá očekávat, seriál nabízí černý a ironický humor, kterého si divák užije dosytosti. A pokud je navíc fanouškem Moranova herectví (jakože Dylan exceluje i ve vážnější poloze), bude to pro něj pravděpodobně platit dvojnásob. Navíc, Ian se postupně čím dál víc podobá svému budoucímu následníkovi Blackovi (slovo „generálka“ je při zpětném pohledu docela na místě), což lze cítit hlavně od druhé série (konkrétně druhého dílu, tam je to, snad s výjimkou klení a kouření, majitel nejmenovaného knihkupectví jak vyšitý). A odráží se to i na kvalitě, druhá série má ještě větší šťávu než první (i když dojezd je možná až zbytečně moc vážný, přestože konec nepostrádá symboliku). Celkově vzato, nejraději budu vzpomínat na společnou trapnou večeři (korunovanou likvidačním vtipem), okamžitý zásah proti požáru, pláštěnky a jiné způsoby ochrany před deštěm (jako ze života!), umělý smích při návštěvě (zničil mě), úpravu Heleniných fotek a originální rande. Pravděpodobně nadhodnotím, ale díky druhé sérii to přece jenom na těch slabších 5* ještě bude. „Zlato, jsi si jistý, že je to dobrý nápad?“ – „Jo, samozřejmě. Fotografování je jako politika nebo...vaření. Může to dělat kdokoliv, pokud do toho jde s dostatečnou vůlí.“ ()

Thomick

Absolutně nehumornej "sitcom", odehrávající se na nereálně nehostinnym venkově, s navýsost votravnou harmonikou v zádech a Moranovou slaboučkou předehrou k Black Books / Shaun of the Dead na čele. Kde se berou ty pozitivní komentáře, to mi je teda vážně záhadou. ()

aluna

Název a přebal se jeví dost ujetě, ale je to překvapivě moc milej seriál z anglickýho zapadákova, kde žijí pološílený vidláci s pološílenými zvyky a slušnou mírou neslušný předpojatosti. Zapadnout mezi krůtí a bramborový magnáty je někdy evidentně náročnější než být lvem prahnoucím po přátelství gazel. Domorodkyně Lisa se snaží do onoho šprýmařsky-nepřátelskýho prostředí aklimatizovat Irskýho krále jejího srdce a je zábavný pozorovat, co zas vesničani i Ian vymyslí za volárny, zatímco ti dva tak hezky, v pohodičce a s nohama v teple - ať se, co se - drží spolu proti všem. ()

Gereth

Často spíše drama než komedie, trochu mi to připomíná český styl zahořklých absurdních komedii z posledních let. Moran už tady má slušně našlápnuto ke své roli v Black Books a tak se dočkáme několika geniálních hlášek. Bohužel dramatická složka není natolik dramatická, aby se mnou nějak výrazněji hla nebo alespoň donutila cítit s postavami a tak i když jejím účelem je pravděpodobně pouze dostat hlavního hrdinu do co nejošklivějších a nejabsurdnějších situací, přijde mi trochu zbytečná a často dost zdlouhavá. Celkově záleží jak kdo má tento typ stavby příběhu a humoru rád. Každopádně poslední epizodu první serie jsem si opravdu užil, takže ještě uvidím, co mi přinese ta druhá. // Nejoblíbenější postava: Ian Lyons // 1.serie: 70% ()

dezorz

hovori sa, ze ide o jeden z najlepsich humorno dramatickych anglickych sitcomov poslednych rokov. podla prvej casti sa zda, ze ano. viac posudiim az si pozriem komplet serial, ale nejaku dobu to musim odlozit, kedze ide o narodeninovy darcek a patrilo by sa to pozriet a zpo narodeninach. :) ale vyzera to velmi dobre a dylan moran je skutocne uzasny. o malicky kusicok lepsi ako v black books. ()

MrPierc

Bylo to milé, ale místy i nepříjemné na téma vztahy a vesnice. Britcom bez umělého smíchu a třeskutě vtipných zakončení. Příjemné koukání s roztomilou Charlotte Coleman. ()

mcleod

Sitcom, který není skoro vůbec vtipný. Sem tam se objeví povedený sarkasmus v podání Dylana Morana, ale i ty časem začnou lézt krkem, jak pomalu ztrácí svoji originalitu. Zbytek seriálu spíše připomíná stále ještě rozsáhlou skupinu nepovedených vztahových "hořko-sladkých" filmů v české kinematografii. Hodnotit seriál jako z poloviny dramatický je hodně hodně nadsazené... ()

Tydlidáš

Dost zábavnej rozjezd kariéry Dylana Morana, kterej předvádí parádní herecký výstupy s dalšíma více či méně známejma britskejma hercema. Zvlášť Peter Serafinowicz ve vedlejší roli alkoholem nacucanýho, vesnickýho balíka coby Dylanova švagra exceluje. Pro milovníky Black Books zajímavá a zábavná podívaná co rozhodně stojí za to =) ()

Schuldiner

Velmi suché, velmi...řekl bych možná až moc plynulé, rozvláčné.. Ale i tak mě to baví! Rozhodně to není klasický sitcom, ani komedie..i když komické situace a dialogy k vidění samozřejmě jsou. Je to pojaté velmi zvláštně. Chápu, že tohle se nemusí líbit každému... ()

jarmik

Tak to je něco, dámy a pánové! Tohle by mělo běžet ve hlavním vysílacím čase. Geniální atmosféra, scénář a především Dylan Moran. Jeho žena, i když krátkovlasé nemusím, se mi taky líbí a je moc sympatická. Líbí se mi, jak přes den snášejí všechny problémy a večer si sednou u krbu a jsou šťastní. Anglická, venkovská, černočerná drama komediální smršť! Jako předchůdce Black Books vynikající! ()

zeďa

Velmi příjemná, místy hořká, komedie z nádherného prostředí anglického venkova. Jeden z mála seriálů u kterých jsem měl po dokoukání obou sérií pocit, který snad zažil každý, pokud přečetl alespoň jednu hodně dobrou knížku. Prostě mi postavy, suchý humor i prostředí přirostlo k srdci. O to víc mě překvapilo, že velmi zajímavá a vskutku talentovaná Charlotte Coleman, která hraje hlavní roli (Charlotte), už nic nenatočí... ()

tombender

Zajímavý sitcom těžící z rozdílů mezi měšťáky a venkovany. Spousta úsměvných momentů a taky pár opravdu vtipných. Black Books to sice není, ale na ukrácení dlouhé chvíle vřele doporučuji. Jo a nevěděl jsem, že Dylan Moran je schopen takových láskyplných pohledů :) ()

koci

Jedno z největších překvapení, které jsem měl tu čest v poslední době objevit! Tenhle seriál má všechno - humor, výborně napsané charaktery, krásné zápletky, příjemné prostředí i spoustu poctivě vystavěných scén probouzejících divákovy emoce. Novomanželé se vracejí z Londýna na venkov, kde vyrůstala nevěsta. Ian (Dylan Moran) jakožto Londýňan tu není vítán ani u místních, ani u nové rodiny. Moran je v Black Books perfektní, tady má však jeho postava mnohem plastičtější rozměr. Uvidíte tu i Serafinowicze (Black Books, IT Crowd) nebo Heapa (Spaced). ()

pierre_k

Malá vesnická komedie, která příjemně plyne. Dylan Moran je v hlavní roli dle očekávání správný asociál vhozený do nehostinného prostředí, což vytváří prostor pro kupu velice vtipných situací. Celkově hezké 4 *. ()