Baba a Ranger proniknou do Sibetina tábora s cílem ji i Tormadu jednou provždy zastavit. (Apple TV+)

mirakom

Jak jsem psal u předchozí epizody, původně jsem si myslel, že se ve třetí sérii dostaneme k setkání s nějakou větší skupinkou dalších vidomých a k objevování vidomého světa dříve. Mohlo to být zajímavější a ne pořád jen o jednom, resp. dvou královstvích. Každopádně dostali jsme něco trochu jiného s rozvleklejším průběhem a různými konflikty mezi vidomými a nevidomými. To vše zakončené povedeným finálem, které nám naznačilo, jak by to všechno mohlo pokračovat. Líbilo se mi hořkosladké zakončení ve stylu GoT a že každý záporák nakonec zemřel svou vlastní zbraní. Dále jsem rád, že neuspěchali konec a seriál důstojně zakončili. || 9/10 ()

LachtanShows

Finálová epizoda, co skončí v tom nejlepším už ve své půlce, aby si nechala dost prostoru pro řádné ukončení jedné přiměřeně dlouhé éry vlajkové lodě seriálů Apple TV+. See je totiž serošem, skrze který se tahle služba pokusila prorazit a já jsem fakt rád, že se jí to povedlo. I slza ukápla, protože tahle epka se nenesla v ničem jiném než “In the name of the great Baba Voss!” ()

warrenur

No teda, to bol sluch. :D Baba, dostojny vykon a choreografovi tiez skladam poklonu. Nuz ale, opat nam tu absentuje logika a i fyzika. Co vnimaveho divaka rozhodne irituje. Potesilo par hrejivych slov a filozofovania v zavere, na strane druhej, aspon ten kolobeh naznacili zbrane leziace na stole v zavere. Som rad, ze to touto epizodou nadobro skoncilo. ()

aR3Zz

Velkolepé finále příslušící celé této sérii! Nejprve další velkolepý nonsense - baba pomocí sluchu určí polohu lidí šlapajících v betonových tunelech půl km daleko (zpívat je ale neslyšela), ale to, že jsou jí pár desítek metrů za zády cupováni její vojáci, jaksi nezaznamená :) Ale pak se vynoří pětice neohrožených a pobije celou Tormadovu armádu i s witchfindery. Jde ale o to, jak! Vizuálně užasné, choreo báječné, bitky přehledné. Pokus hrát si s city - jak u milujících se sestřiček, tak u Babova konce (ty prostřihy se mi osobně líbily moc). Konec trošku rozvláčný, ale zakončení tří sérií si takový asi zasloužilo. Celkový dojem i přes spoustu logických chyb zůstavá velmi dobrý. ()

kenkaku

Tak jsme začali zase mega vtípkem. Jako ropucha má borkyni co slyší prdnout mravence na kilometr :D, ale to že ji za zadkem někdo krouhá armádu neslyší. Nebo tlupa jde tunelem pryč z města. Jde… jde… jde… a když začnou lítat zase projektily na město, oni jsou stále ještě pod ním!!! Děj se opět plácá na sebe jak se mu to hodí, lidé se “teleportují” mezi lokacemi (nebo mizí komplet z děje). Pak homo-pinda a její bezedný toulec… Nakonec kvízová otázka: jak asi velkou sílu by musel mít výbuch nějakých 50 projektilů? Když vezmeme jakou sílu měl jeden… Ta tlaková vlna by musela rozmetat vše v okolí kilometru. A tak to jde celým seriálem. ()