V dramatickom právnickom trileri život rodiny nezvratne naruší obvinenie syna z vraždy spolužiaka. (Apple TV+)

Recenzie používateľa kenkaku k tomuto seriálu (9)

Jacobova obhajoba (2020)

Série jako celek je neskutečný scénáristický odpad. Podívat se jen na epizody 1-7-8 (a požná jen ty poslední dvě) a dojem ze seriálu by byl o 200% lepší. Nejenže vyprávění je plné trapné vaty, ale navíc obsahuje několik obrovských přešlapů, které ho žánrově degradují na hranici odpadu. Za prvé, Jacob ani nevěděl co se na místě činu stalo. Takže lhal, jako by někoho kryl. Dále, policie tvrdila, že ten kdo ho nahlásil (nějaká co běžela kolem) ho otočila a prakticky tím znehodnotila místo činu. S touto informací se nijak nepracuje (přestože Jacob tvrdí, že ho otočil také… nikdo nic nenamítal). Otec od první epizody mluví o Jákobovi v minulém čase - jako kdyby byl mrtvý - angličtina má jasná pravidla. To je snad největší fail celého scénáře. Neschopnost pracovat s dějem. Místo vyšetřování a hledání stop se prakticky většinu času děje v tom jak se každý cítí. Co si myslí. Co si asi myslí ostatní. Jak se chovají ostatní. A jak je to vlastně hrozné, když někoho takhle podezírají. 80% času se tráví jen tímto odpadem, místo předmětu celé série: obhajoba Jacoba a vyšetřování případu. To že Jacob se chová jako mentál (asi v polovině mi bylo úplně jedno jestli ho zavřou nebo ne), jeho otec je jako idiot (tolik vyloženě debilních rozhodnutí na jednu postavu snad v žádné jiné sérii nepamatuju) a matka je neustále totálně psycho, jen umocňuje celé scénáristické zoufalství. Celkem vzato, s jiným scénářem nebo jako celovečerák, by to bylo alespoň koukatelné. Takhle to uniklo odpadu jen díky posledním dvéma epizodám. ()

Pilot (2020) (E01)

Tak to zase CSFD jednou perlí. Nudné, utahané a otravné. Kdo funguje jsou herci a to na 100%. Logika děje už zas tak moc ne. Jestli tohle mělo být to nejlepší z 1/8 děje, tak potěš koště. ()

Kamenné tváre (2020) (E03) odpad!

Rozvleklý odpad, který se jen děje v krajinách okolo a přitom neposune jádro série - Jákobův případ - naprosto nikam. Z celé epizody má nějakou relevantni hodnotu max 5 minut. ()

Zmiernenie škôd (2020) (E04) odpad!

Tanečky o ničem pokračují. Opět max 5 minut relevantního děje (výslech, kde je jasné, že Jacob někoho kreje). Přesto to děj nijak nerozhýbe. ()

Návštevníci (2020) (E05)

Spoiler alert: 5ti leté dítě nezvedne nad hlavu bowlingovou kouli a už vůbec se s ní nad hlavou nebude procházet jako by byla z molitanu. To co by stálo za zmíňku je (opět) max 5 minut (cutter-porn discover + selfie). Takže i jdyž se děj posunul víc než za poslední dvě epizody, je to stále (a většinově) samé tanečky na místě a vata. ()

Zbožné želanie (2020) (E06)

Přístup seriálu se nezměnil. Děj se konečne zase trochu posunul. Bohužel i tady je spousta debilit (něco jako obnova smazanych dat asi neexistuje), Jackobova matka se chová jako kráva a samotný Jackob? Je mi jedno jestli to udělal. Chová se jako retardba potřebuje probudit. ()

Práca (2020) (E07)

Konečně epizoda co má spád. Přemýšlím, jestli kdyby se někdo začal touto epizodou, jak moc by to ublížilo. Nebo dát #1 a pak šup na #7. I tak se ale nevyvarovali idiocie ve scénáři. Motiv toho plešouna v Lincolnu? Nemá náhodou na tom Lincolnu kradenou SPZ? Nic se ale neděje. To samé giga kiks “kdo vlastně otočil mrtvolu”? Ten kdo ji ohlásil nebo Jacob? Nic z toho se nevyjasnilo. A na závěr poslední podpásovka. Od první epizody mluví v “tom dalším přelíčení” otec o Jákobovi v minulém čase = jako by byl mrtvý. Takže nás buď na závěr čeká další “překvapivý zvrat” nebo největší fiasko hodno odpadu. ()

Potom (2020) (E08)

Labilní ropuše se prostě pravda neříká. Nicméně divák není labilní ropucha a proto dozvědět se naprosté hovno co se v parku stalo ani v poslední epizodě stáží celou serii na úroveň odpadu. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů