Reklama

Reklama

Spider-Man

  • USA Spider-Man
Trailer
USA, 2002, 121 min

Obsahy(1)

Peter Parker (Tobey Maguire) je dobrý a inteligentný, ale nenápadný chalan, ktorý žije so svojou tetou a strýkom a má rád fotenie a svoju spolužiačku Mary Jane (ktorá chodí s iným spolužiakom s veľkými svalmi a malým mozgom). Pri jednej školskej exkurzii ho uhryzne geneticky upravený pavúk a Peter začne naberať nadľudské schopnosti. Vie loziť po stenách, skákať na stometrové vzdialenosti, je mimoriadne ohybný a zo zápästí vystreľuje pavučinu. Stáva sa z neho Spider-Man. Lenže s príchodom jeho síl prichádza na svet aj jeho úhlavný nepriateľ - robotický lietajúci zvrhlík Green Goblin (Willem Dafoe), ktorý má v pláne podmaniť si celý svet. Aby to mal jednoduchšie, snaží sa unikátneho Spider-Mana zlákať na svoju stranu. Lenže ten, využívajúci svoje schopnosti pre konanie dobra, sa mu postaví na odpor. Súboj titánov sa začína a na popredí Peterovej vysnenej, ale komplikovane sa rozvíjajúcej romance s Mary Jane (Kirsten Dunst) sa schyľuje k veľkým digitálnym ohňostrojom 139 miliónového komixového hyperblockbusteru. (oficiálny text distribútora)

(viac)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (886)

sportovec 

všetky recenzie používateľa

Zásluhou hlavních představitelů - Tobeyho Magiura a Kirsten Dunstové - i toho, že minimálně v milostných scénách mají co hrát, je na co se dívat. Do značné míry obstojí i užší "komiksové" scény a přijatelně je prezentován také základní černobílý spor tohoto dílu. V komiksovém žánru jde určitě o špičkové dílo a kvalitou svých četných přesahů do "vysokého" hraného filmu je s to zaujmout i ty, kteří mezi fanoušky těchto novodobých technoutopických pohádek rozhodně nepatří. Už v tomto vydařeném pilotním díle jsou ale také jasně patrny náznaky budoucího rozmělňování, které souvisejí s postavou zlověstného zeleného skřeta. Na oltář kasovního trháku tu bylo přineseno s poměrně velkou bezohledností umění a možná vyšší kvalita. V hollywoodské často zmetkárně na sny je to bohužel spíš pravidlo naž výjimka. ()

TeeAge 

všetky recenzie používateľa

|| Scenár: David Koepp / Based on characters by Stan Lee, Steve Ditko | Hudba: Danny Elfman | Produkcia: Laura Ziskin, Ian Bryce, Grant Curtis, Avi Arad, Stan Lee | Distribúcia: Colubia Pictures | Štúdio: Columbia Pictures, Marvel Entertainment, Laura Ziskin Production | Rozpočet: 140 miliónov $ | Tržby: 821,708,551 $ || ♫ dokonale vykresluje pocity, ktoré film nepochybne má. Maguire je na rolu Spidermana ako stvorený, a všetko okolo je tiež veľmi trafené. S príbehu sa vyťažilo všetko, čo sa dalo, no je dosť skrátkovitý. A ajkeď som to už videl viac krát, neviem prísť na to, čo k tej vytúženej dokonalosti prvému pavučiakovi chýba... Dubing: Sk - 65%, Hu - 80% ()

Reklama

tron 

všetky recenzie používateľa

"Mám toho tak veľa, až by som vraždil." Ako fanúšik Petra Parkera musím skonštatovať, že tento film sa nevydaril. V lepšom prípade je nezáživne (pre fanúšikov) chronologickou verziou marveláckeho komiksu (šikana, rádioaktívny pavúk, strýko, šitie kostýmu, zamestnanie v Hlásnej trúbe), v horšom nudnou prehliadkou pochybných počítačových efektov (horší je už len otrasný kostým Zeleného škrata - ani spoľahlivý predstaviteľ psychopatov Willem Dafoe to nemal šancu zachrániť, ak nerátame celkom fajn scénku so zrkadlom). Roztopašná Kirsten Dunst, sympatický Tobey Maguire a zaujímavý Franco sú v pohode, ale ťažkopádne (a naivné) dialógy o zodpovednosti by so cťou zvládol len Richard Harris, nie oni. Snímka je zaťažená nevydarenými, chaotickými akčnými scénami a prehnaným "newyorským fenoménom" (krátko pred premiérou spadli Dvojičky a snímka sa na to snaží reagovať, čo nie každý európsky divák zvládne bez problémov). Napriek tomu sa vďaka pestrofarebnej, štylizovanej výprave a niekoľkým magickým scénam (bozk v daždi) nejedná o stratu času. A je tu úžasný šéfredaktor J.J. Jameson ("´Ohováranie´ je v ústnej forme. V tlačenej je to ´nactiutrhánie´."). Kino Považan NMnV 2002 ()

Djkoma 

všetky recenzie používateľa

Velmi přeceňovaný film, který v sobě nemá nic naprosto skvělého. Je průměrný. Ať je to již výkony herců (Tobeymu bych neuvěřil, že je spiderman ani kdyby se mnou hodil o zem), scénáři(který nerozvýjí tolik charaktery jak by bylo potřeba), hudbě(ono tam něco hraje?), režii(láska ke comicsu se nedá upřít, ale všeho moc škodí!!) a vykradačným scénám(ať se na mě nikdo nezlobí např. zpomalené vyhnutí létajícím hvězdicím(??!!) bych už nechtěl vidět ani v blbý parodii natož ve filmu za 100milionů). Vadí mi, že ve filmu není prakticky žádná originalita!! Takovýto film by měl tvořit citace, úžasné scény a neopakovatelně chytlavé hlášky, ale ani jedno z toho se nekoná. Nechci dávat 2*, protože si myslím, že by to bylo příliš kruté, ale už tyto 3* se klepou jak stul bez jedné nohy ;-) ()

2Pac 

všetky recenzie používateľa

Prekvapilo ma nasadenie Tobey Maguire do ulohy superhrdinu.Podla mna sa vsak ulohy zhostil vyborne a svojim nespornym hereckym talentom dal pavuciemu muzovi ludskejsi charakter.Film na mna posobil tak nejak mdlym dojmom, uviazol niekde medzi dramou a akcnakom. S odstupom casu, ked uz som mal tu moznost vidiet pokracovanie musim povedat, ze to co v jednotke naskicovali (mam na mysli vnutorny zivot superhrdinu), je do detailov rozpiplane v dvojke a tak jednicka je pre mna len akousi rozletovou drahou k lepsiemu pokracovaniu. ()

Galéria (148)

Zaujímavosti (191)

  • Keď Peter (Tobey Maguire) v jednej scéne lezie na strechu, má na sebe čierne topánky. V ďalšom zábere, keď je už na streche, má topánky výrazne sivej farby. (Kub_ees)
  • Když Mary Jane (Kirsten Dunst) uklouzne po mokré skvrně na podlaze a Peter (Tobey Maguire) ji chytí i s tácem, tak skvrna není během Peterova odchodu již vidět. (wolfinek11)

Súvisiace novinky

Sam Raimi jedná o režii Doctor Strange 2

Sam Raimi jedná o režii Doctor Strange 2

06.02.2020

Kultovní hororový režisér Sam Raimi jedná o režii snímku Doctor Strange in the Multiverse of Madness pro studio Marvel. Nebyla by to pro něj samozřejmě první štace do komiksového světa, Raimi totiž… (viac)

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

21.03.2016

U Disneyho konečně pohnuli s Indiana Jonesem. Pátý díl půjde do kin 19. července 2019 a natočí ho Steven Spielberg, samozřejmě s Harrisonem Fordem v hlavní roli. George Lucas by se na pokračování… (viac)

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

01.03.2014

Americký filmový režisér, scénárista a výtvarník Tim Burton v Praze 25. března 2014 uvede koncert filmové hudby svého dvorního skladatele Dannyho Elfmana, Oba tvůrci se ojedinělé události osobně… (viac)

Hvězdné nábory i útěky

Hvězdné nábory i útěky

19.07.2009

Máme pro vás spoustu castingových novinek, tak se nezdržujme úvodními řečmi a přejděme rovnou k věci. Robert De Niro si prý zahraje v Rodriguezově krváku Machete, jehož natáčení startuje už 29.… (viac)

Reklama

Reklama