Osmá noc

• Južná Kórea Je8ileui bam (viac)

V jedné ruce růženec a v druhé ostrá sekera. Tenhle mnich nahání tisíce let starého ducha, který ovládá lidi a rozpoutal na Zemi úplné peklo. (Netflix)

BlondJames

Buddhistický horor no, tak nečekejte, že se počůráte strachy, za mě to bylo parádní a díky buddhismu mě to samozřejmě oslovilo, takže jsem spokojená, protože film s nálepkou horor a thriller si představuju přesně takhle a nečekám že budu dělat bobky jako u hororového filmu :D (možná ostatním doporučuji najít si definici thrilleru) ()

VanTom

Buddhistická spirituální legenda o červeném a černém oku netvora působila zbytečně komplikovaně, v duchařských lekacích momentech zas nechtěně směšně (těch naštěstí bylo málo, do hororu zasáhla jen okrajově). Samotné "mnišské" pátrání se posléze dobře doplňovalo s policejním vyšetřováním a nabralo slušný spád s naléhavým napětím i atmosférou, jen aby se ke konci opět zdlouhavě zamotávalo a vysvětlovalo v podvyživeném předstupni pekla (= někde v lese). I tak za mě žánrově OK (samozřejmě JK exotický) kousek. ()

JASON_X

Pokud má být horror působivým, neměly by být jeho postavy groteskně zkarikované (mladý mnich, policajti), jeho stopáž přepálená, a jeho děj by měl být spíš přímočarý, než zašmodrchaný jako v nějakém poetickém artu. Takže tím jsem chtěl říct, že Osmá noc minimálně první dvě třetiny žádným pravověrným horrorem není. Ale atmosféru má přesto místy správně korejsky neradostnou a temnou, finále je uspokojivé a nudit se u něho asi taky nebudete, protože tvůrci namíchali scénář z takové spousty ingrediencí, že budete muset dávat setsakra majzla, abyste se v něm neztratili. Mě tedy ovšem nejvíc naštvalo, že pravda a láska zase zvítězila a svět nebyl spojením rudého a černého oka uvržený do pekla, na což jsem se celou dobu těšil. Eh, sakra, snad jsem teď toho příliš nevyzradil a nepokazil tak divácký zážitek někomu, kdo čte komentáře k filmu dřív, než se na film podívá. ()

Firebug

Jo, je to prostě těžké hodnotit Korejský (případně asijský) film. Kultura, náboženství, výrazové prostředky a mentální pochody protagonistů jsou zkrátka JINÉ. Pro Evropana možná těžko pochopitelné (navíc mám občas pocit, že se něco ztratilo v překladu...). Já mám tu "jinakost" fakt docela rád a oceňuji, že mě film dokáže překvapit. Herci, triky, příběhová linka vycházející z budhistických legend. Všechno se mi zdálo super. Nejde o horor ve smyslu "V zajetí démonů", chápu. Já jsem si tuhle podivnou jízdu dost užil a doporučuji tomu dát šanci. ()

M.i.k.e

nebylo to ani zdaleka tak špatné jak by se ze zdejších hodnocení mohlo zdát.Ano,Osmá noc je pomalejší,vzhledem ke stopáží má problémy s tempem,je tak trochu po korejsku divná a do hororu má daleko,ale nedá se jí upřít určité kouzlo a hlavně velmi slušná atmosféra.Samozřejmě,že ten kdo čeká standardní bubání,tak má smůlu,ale pokud divák zvládne přistoupit na režisérovu/scénáristovu hru,dá se na Osmou noc v pohodě koukat a nenudit se...60% ()