Osmá noc

• Južná Kórea Je8ileui bam (viac)

V jedné ruce růženec a v druhé ostrá sekera. Tenhle mnich nahání tisíce let starého ducha, který ovládá lidi a rozpoutal na Zemi úplné peklo. (Netflix)

BlondJames

Buddhistický horor no, tak nečekejte, že se počůráte strachy, za mě to bylo parádní a díky buddhismu mě to samozřejmě oslovilo, takže jsem spokojená, protože film s nálepkou horor a thriller si představuju přesně takhle a nečekám že budu dělat bobky jako u hororového filmu :D (možná ostatním doporučuji najít si definici thrilleru) ()

dr.horrible

Rebríčku najkrajších žien sveta, za posledných 20 rokov, vždy vládla aspoň jedna z kórejských,  nadpozemských modelkoherečiek. Medzi pozitíva patrila viacžánrovosť JK mainstreamu, takže mimo romancí a doram, vždy hrali aj pokleslešie žánre s vysokými rozpočtami. A aj cez velikú (napriek Parazitovi, áno) krízu juhokorejského filmu, našťastie je tomu tak aj dnes. Možno Kim Yoo-jeong stále hľadá svojho Kwaka, a tu to úplne trefa do čierneho nebola, ale v rámci pokleslých žánrov je to sympatické; mám rád tieto malé, satanské krimi horory a la Deviata brána. Spracovaním príslušné skôr Koncu dní, miestami smiešne. Ale príjemne východne exotické a svojim spôsobom artové. Tých 42% neberte vážne, to hodnotili zase miestni hororokomedianti a fanúšikovia transformerov. Tri a pol. ()

Marze

Ma to svou nadprirozenou atmosferu a vizual, ale pribeh o uchvacujicich demonech je zmateny a nikak me neuchvatil. Prispivaji k tomu prekvapujici zvraty v zaveru. Je to tuctovy film,ktery bude mozna originalni v budoucnosti. ()

JASON_X

Pokud má být horror působivým, neměly by být jeho postavy groteskně zkarikované (mladý mnich, policajti), jeho stopáž přepálená, a jeho děj by měl být spíš přímočarý, než zašmodrchaný jako v nějakém poetickém artu. Takže tím jsem chtěl říct, že Osmá noc minimálně první dvě třetiny žádným pravověrným horrorem není. Ale atmosféru má přesto místy správně korejsky neradostnou a temnou, finále je uspokojivé a nudit se u něho asi taky nebudete, protože tvůrci namíchali scénář z takové spousty ingrediencí, že budete muset dávat setsakra majzla, abyste se v něm neztratili. Mě tedy ovšem nejvíc naštvalo, že pravda a láska zase zvítězila a svět nebyl spojením rudého a černého oka uvržený do pekla, na což jsem se celou dobu těšil. Eh, sakra, snad jsem teď toho příliš nevyzradil a nepokazil tak divácký zážitek někomu, kdo čte komentáře k filmu dřív, než se na film podívá. ()

M.i.k.e

nebylo to ani zdaleka tak špatné jak by se ze zdejších hodnocení mohlo zdát.Ano,Osmá noc je pomalejší,vzhledem ke stopáží má problémy s tempem,je tak trochu po korejsku divná a do hororu má daleko,ale nedá se jí upřít určité kouzlo a hlavně velmi slušná atmosféra.Samozřejmě,že ten kdo čeká standardní bubání,tak má smůlu,ale pokud divák zvládne přistoupit na režisérovu/scénáristovu hru,dá se na Osmou noc v pohodě koukat a nenudit se...60% ()

moviefreak

Príbehová, efektová, vizuálna, zahraná jednohubka, ktorá ani tak moc nevystraší, ani nevyľaká ale poteší svojou divnosťou a tým ako je to celé creepy, ale to je tak všetko... ()

VanTom

Buddhistická spirituální legenda o červeném a černém oku netvora působila zbytečně komplikovaně, v duchařských lekacích momentech zas nechtěně směšně (těch naštěstí bylo málo, do hororu zasáhla jen okrajově). Samotné "mnišské" pátrání se posléze dobře doplňovalo s policejním vyšetřováním a nabralo slušný spád s naléhavým napětím i atmosférou, jen aby se ke konci opět zdlouhavě zamotávalo a vysvětlovalo v podvyživeném předstupni pekla (= někde v lese). I tak za mě žánrově OK (samozřejmě JK exotický) kousek. ()

kklepkaa

Korejci umí natočit horor, ne že ne. Jen tady to bohužel moc nevyšlo. Příběhově slabší, strašidelných scén a lekaček pomálu. Zaujal mě mladíček Da-reum Nam, kterého jsem teď viděla i v jednom seriálu a který se do budoucna rozhodně neztratí :-) ()

Firebug

Jo, je to prostě těžké hodnotit Korejský (případně asijský) film. Kultura, náboženství, výrazové prostředky a mentální pochody protagonistů jsou zkrátka JINÉ. Pro Evropana možná těžko pochopitelné (navíc mám občas pocit, že se něco ztratilo v překladu...). Já mám tu "jinakost" fakt docela rád a oceňuji, že mě film dokáže překvapit. Herci, triky, příběhová linka vycházející z budhistických legend. Všechno se mi zdálo super. Nejde o horor ve smyslu "V zajetí démonů", chápu. Já jsem si tuhle podivnou jízdu dost užil a doporučuji tomu dát šanci. ()

bozka10

Rozprávanie starého páprdu o prastarom démonovy, ktorému budha vylupol oči aby nerobil kraviny, radšej mal vylupnúť oči mne.Prepálená brutálne nudná stopáž bez hororových prvkov a ked aj nejaké sú,tak sú pre prvý stupeň ZŠ.Nezaujímavé,obrazovo nijako atraktívne,dve hodiny strateného času. ()

Solverino

Celou dobu to celkem solidně buduje napětí, aby to poslední třetina totálně zabila. Podprůměr. Všechno jste už někde viděli.... ale jednou se to dá. ()

Accuphose

Melodramatický a přestřelený, začátek sliboval docela zajímavou podívanou, ale oproti například "Saja" film postrádá napětí i akci, nechybí v poslední dekádě mnohdy přítomný korejský kýč. Jednu hvězdu dám víceméně za pár hlubokých myšlernek na konci filmu. Život je rozkvetlá květina. ()

MichalZL

Odporúčal by som, ak máte skúsenosti s kórejským filmom. Ja nemám a myslím, že mi to spolu s prestrelenou stopážou dosť zhoršilo zážitok. Inak efekty sú cool ale zaslúžilo si to viac rozvinúť pre západ neznámu mytológiu. Pôsobilo to na mňa strašne sucho ()