Majitel galanterie a příkladný řecký mamánek Eftyhios je až po uši zamilovaný do své pokladní Kiki a vše je na nejlepší cestě k svatbě. To se vůbec nelíbí jeho autoritativní matce, a tak látky a zákazníci denně létají vzduchem stejně jako facky a ostré výrazy. Kiki má v záloze ovšem ještě jednoho nápadníka, místního řezníka a velkého podporovatele filmu Panagiotise. Když ten neuspěje a Kiki se nakonec přeci jen provdá za kupce s látkami, spoluprodukuje alespoň film, do jehož hlavní role svou divu prosadí. Jenomže co by to bylo za budoucí hvězdu stříbrného plátna a sexsymbol všech fanoušků, kdyby už byla vdaná! (dopitak)

dopitak

Začátek je šílenej a dobře jsem si s řeckými titulky naběhl. Slovosled je asi jako kadence pověstného samopalu, takže nestíháte ani polovinu slov. Totální Itálie a nádherná ukázka toho, jak řecká tchyně pevně otáčí kormidlem rodinného štěstí. Pak se ovšem začne filmovat, já to přepl na anglické titulky a najednou jsem si začal ty dialogy užívat. Budu muset Kostase Voutsase začít sledovat, je přesnou řeckou kopií Normana Wisdoma, a je to neuvěřitelný hláškař. Martha byla opravdu kost. Výborná řecká komedie, a pro nepřátele starých filmů dodám - a barevná! ()