Reklama

Reklama

Treadstone

(seriál)
Trailer 2
Akčný / Dráma
USA, 2019, 7 h 21 min (Minutáž: 43–53 min)

Tvorcovia:

Tim Kring

Hrajú:

Jeremy Irvine, Brian J. Smith, Omar Metwally, Tracy Ifeachor, Emilia Schüle, Michelle Forbes, Patrick Fugit, Michael Gaston, Tess Haubrich, Tzi Ma (viac)
(ďalšie profesie)

Epizódy(10)

Videá (2)

Trailer 2

Recenzie (15)

Kothy 

všetky recenzie užívateľa

Docela zajímavý nový seriál, který vychází z filmové série o Jamesi Bourneovi. Začátek v 70. letech v Německu mi trochu připomněl Atomic Blonde. Dost se cestuje po celém světě. Podíváme se na Aljašku, do Londýna, Severní Koreji, Paříže nebo do Ruska. Akční scény mají dost propracovanou choreografii. Cestuje se po celém světě a vše se komplikuje. Nevíte, kdo je na čí straně a kdo je vlastně agent. Ke konci se to dost zamotá. Další série zřemě nebude, takže me trochu štve otevřené finále. No co už.... "Najděte mou dceru." ()

dr.horrible 

všetky recenzie užívateľa (k tomuto seriálu)

Začiatok výborný, hlavne časť z KĽDR, a vydrží to niekoľko epizód, až po naháňačku v Paríži. Po nej to nejak pozvoľna začne upadať s logikou, aj zábavnosťou. Postupne kopia jednu akčnú scénu na druhú, až nič iné nezostane, a keď už tak šiesty raz niekoho akože nečakane zastrelia, je to skrátka už brnkanie na nervy. Pôvodne som nechcel spomínať, že autor bol asi fanúšik Sense8, ale to tú hudbu fakt vykradli, alebo bola len natoľko podobná? A keď v predposlednej epizóde chladnokrvní zabijáci slzia pri spomienke na Bajkalské jazero, a Brian J. Smith po povraždení dokopy aspoň dvoch tuctov ľudí dojato rozpráva, jak on neni vrah, padá to tým pomaly skoro pod priemer. Práve záver predposlednej časti to ale zase vytiahne (Han a jej fuckin + ten cliffhanger) a posledná časť už je takmer zasa späť. A má to svoje momenty; celá E01, dejová línia s Petrushkou v súčasnosti, k-pop fight... a hlavne som strašne rád, že Hyo-joo Han skúša preraziť v Hollywoode. Dobrá polka celého toho prostredného deja je ale strašne repetitívna a ubíjajúca. A do druhej série nech už sa prosím vykašlú na tú neustále napínavú hudbu a nervózne pohľady, pretože opakovať to ešte párkrát, budú na smiech už aj v Rusku. ()

Reklama

Enšpígl 

všetky recenzie užívateľa

I když se to odehrávalo ve dvou časových pásmech, postav tam bylo poměrně dost a hlavní postavy rovněž byly ve dvou časových pásmech a aby toho nebylo málo, destinací tam bylo víc jak má v nabídce Čedok, bylo to kupodivu přehledné, akční, nápadité a vůbec mě ta ochutnávka ze světa pana Bourneho dost bavila, jen s poledním dílem se dost neztotožnuji. ()

iXtr3m3 

všetky recenzie užívateľa

Nakoľko to uťali príliš skoro a v závere zostalo totálne všetko totálne otvorené, tak s vedomím, že druhá séria nevznikla a nevznikne, dávam o niečo vyššie hodnotenie. Seriózne by to bolo za tri hviezdy, ale musím priznať, že tento typ konšpiračných a špionážnych trilerov mám podvedome veľmi rád, napriek tomu, že navonok som väčší fanúšik sci-fi a komixov. Pozrel som si teraz v rýchlom slede počas PN druhú sériu Alexa Ridera, teraz Treadstone a nemôžem si sťažovať. Treadstone vyniká jednak v spletitosti dejov a postáv, keďže tu nie je jeden hlavný hrdina, ale dej sa odohráva v dvoch časových líniach a naviac s viacerými postavami na viacerých miestach sveta, je to jednoducho výborne spracované. Súboje sú maximálne efektné, dobre sa na ne pozerá, choreograf bol človek na mieste, hercom verím to, čo dokážu a má to aj svoje dramatické momenty, keď cikády zistia, že sú cikády a čo ich čaká, či s tým súhlasia alebo nie. Veľká škoda tohoto seriálového počinu, lebo naozaj bol pútavý. Jasné, nič, čo by vyslovene dvíhalo zo stoličky, ale udržať napätie, akciu, odhalenia a zvraty počas celej série, to sa tak často u seriálov nevidí, minimálne nie z takejto relatívne malej produkcie, keďže napriek cestovaniu po celom svete a multikultúrnom obsadení sa stále jednalo o maximálne civilný a pri zemi sa držiaci seriál. Za mňa za celkové spracovanie 75-80% a koniec musím prekusnúť podobne ako pri Rennerovom Bournovi. Teraz ma čaká Hanna, Jack Ryan a potom Reacher. Už sa nemôžem dočkať. ()

Morholt 

všetky recenzie užívateľa

Filmové bourneovky žeru, ale co si budeme povídat, s knihami mají společné jen amnézii a několik jmen. Od seriálu jsem čekal návarat k Ludlumovi a v úvodu ze 70.let to tak i vypadalo, ale celkem záhy se to celé zvrhlo v obyčejné špionážní béčko, ve kterém se agenti programují jako trošku sofistikovanější pračka. Co musím ocenit je akce, která je řádně našláplá a fanoušci rvaček i stříleček si přijdou na své. I některé pasáže z dob Železné opony mají něco do sebe, stjně jako korejské momenty. Ale v rámci celého seriálu jsou to právě jen momenty. Jako celek to úplně nefunguje. I herecky je to tak půl napůl. Hlavní mužské postavy jsou celkem snadno zaměnitelné a navíc jsem jim ty zabijáky příliš nevěřil. Na druhou stranu ženskou část ansámblu zvládli verbíři dobře a Petrušku v její mladší verzi jsem vyloženě žral. Nicméně celkově je to promarněná příležitost a Bourne tak na zpracování odpovídající románové předloze stále čeká. 50% ()

Galéria (97)

Reklama

Reklama