Ďáblovi běžci

• Česko Ďábelský obchod (viac)

Cesta kokainu vede od chudých pěstitelů po ty nejbohatší dealery, kteří ho pak pouštějí mezi lidi. Když se začnou ztrácet balíčky se značkou ďábla, musí šéf gangu cestovat spolu se zásilkou a hlídat všechny, kteří by se rádi obohatili cizím zbožím. Policie se snaží případy nové nebezpečné drogy řešit a kokain sledují... (TV Prima)

kingik

Drogy, prostopášný život a Laurence Fishburne. Leckdo se může podivit, že na úvod zmiňuji jiného herce než Nicolase Cage, který by měl hrát hlavní roli. Režisér a scenárista Jason Cabell hlavní hvězdu poněkud upozadil a něco zajímavého se s ní začne dít až v poslední třetině filmu. Do té doby jsou na scéně zajímavější akvizice. Po Fishburneovi, který propadl fetu, zaujme i jeho kumpán Adam Goldberg, v pěstírě kokainu navštívíme Cliftona Collinse a Natalii Reyes, v "pracovně" nás přivítá Barry Pepper, horkou stopu drog bude s buldočí zarputilostí sledovat dvojice uvědomělých federálních agentů Leslie Bibb a Peter Facinelli a občas se scénou mihne také Cole Hauser. To je na jeden film až moc kvalitních hvězd nižší svítivosti. A z tohoto hlediska je film i atraktivní. Stopáž je umírněná, ději vyloženě prospívá, že to nemá přes dvě natahované hodiny, tudíž se stále něco děje v rychlém sledu, herecké řady postupně řídnou nevybíravými úmrtími a režisér absolutně nemá ambici dělat z filmu realisticky pojednanou podívanou. Jeho snažení shledávám dynamicky zábavným, je protkané scénami drsnějšího rázu a Nick Cage si to svoje herecké umění urve až ve finální části, kdy už si prostě vydupal větší prostor na scéně. Tyhle balíčky kokainu se značkou ďábla jsou sice nefalšovaným béčkovým zbožím a diváci, co holdují filmům, které rychle utečou, nemusí litovat své časové investice. 9/10 ()

Lacike

Dlhý čas to vyzerá ako mozaika postáv, ktoré majú nejakým spôsobom niečo spoločné s drogami. Proste niečo ako skvelý Traffic. Lenže väčšina tých postáv, ktoré sa tu mihnú nemajú poriadny priestor, aby ich príbeh mal aj nejakú pointu. Nakoniec sa ukáže, že najdôležitejšou líniou je vzťah dvoch drogových parťákov. Zodpovedného Cagea a drogám oddávajúcemu sa Fishburnea, ktorý musia vyriešiť problém ohľadom drog, čo sa nakoniec zvrhne v komickú snahu sa vzájomne zabiť. Aspoň tieto scény ma vytrhli z totálnej letargie tohto nudného filmu. A záverečná zabíjačka mi svojou trápnosťou pripomenula finále z filmu The Departed s Markom Wahlbergom. Takže film by som odporučil jedine ľudom, ktorý snívali o tom, že uvidia ako si starý tučný sfetovaný Morpheus honí pred kamerou vtáka. Mňa to teda znechutilo. 2/10. ()

DEXTER099

Další kousek Nicolase Cage ,tentokrát ze světa pašování drog,Cage tu nemá úplně hlavní roli spíš se to tak dělí mezi něj a Larencem Fishburnem.Pokud,ale chcete nějakou akci či dobrý příběh tak to koukněte na jiný film,toto není úplně nejhorší,ale víc jak ukázka toho jak putují drogy z místa kde se vypěstují až tam kde se prodávají to celkově moc není.Za mě tedy 50% a tři hvězdy. ()

Wacoslav1

No pravda je, že Cage je tu naprosto zbytečnej. Exhibovat se tu snaží jiní zejména Fishburne, ale moc se to nedaří a často to sklouzává k trapnosti. Něco jako souvislý příběh tu neexistuje a tak jakž takž ušlo jenom to vyvražďovací finále, ale na víc než na tu 1* to nakonec stejně nedá ani náhodou.20% ()

mzss1 odpad!

(0%) Tak tohle teda ne! Nicolas Cage si poslední dobou opravdu nevybírá vhodné projekty, i když to asi jeho volba není. Zřejmě je rád za každou byť debilní roli. Zde až tolik prostoru nemá, v druhé půli filmu už více. Zde byl po herecké stránce absolutně nevýrazný, takže ho ani nemůžu nijak zkritizovat. Jeho role byla zcela bezvýznamná, stejně tak jako všichni herci. Laurence Fishbourne zde zahrál totálního idiota a ty jeho scény s děvkami – to bylo opravdu hrozné. Ostatní herce komentovat nebudu. Nikdo z nich mě nebavil. Celé to mělo spoustu postav. Film se evidentně snažil zapojit spoustu postav do nějakého celku, ale nějak to nevyšlo. Žádná scéna mě nebavila, našlo se tu i dost trapných pasáží. Nějaká akce, přestřelky atd – to zde bylo minimum a k tomu všemu nezáživné a působilo to do ztracena. Hudba ? Té jsem si ani nevšiml. Jako já nemůžu dát ani jedno procento. Tupý film o kreténských dealerech, zločincích, vrazích a já nevím co ještě. Nedávný Cageův film A Score to Settle byl rovněž sračka, ale tam byla aspoň Nicolasova snaha hrát, abych tu jednu 1* udělil. Zde z toho vidím ODPAD jak vyšitý! ()

• Natáčení začalo v Novém Mexiku 13. března 2018 a ukončeno bylo 18. dubna 2018 v Kolumbii. Natáčelo se v lokalitách Albuquerque (Nové Mexiko, USA), Bogota (Kolumbie) a Pittsburgh (Pensylvánie, USA). (GASTON73)