Keď sa teroristi snažia ovládnuť let Berlín-Paríž, tichý mladý americký druhý pilot sa snaží zachrániť životy cestujúcich a posádky a zároveň nadviazať prekvapivé spojenie s jedným z únoscov. (dixx)

Big Bear

No to jsou zase některé komentáře! Eh... Za mně super a že jsem na téma únosů katastrofickejch filmů z palub dopravních letadel něco viděl. Začátek je super, do zhaslého kokpitu letu do Paříže usednou dva piloti a začne před boardingem klasická předstartovní procedura, komunikace s osádkou i pozemním personálem. Už v této chvilce si milovník letectví začne spokojeně vrnět. Měl jsem to v super zvuku a tak rádiová komunikace, nahození systémů, cvakot přepínačí, výstražné signály i posléze hukot motorů skvěle podbarovovaly celé drama. Nebudu tu spoilerovat, ale byť je to samozřejmě jen  film - kupodivu to opět byli vyznavači toho mírumilovného náboženství, kteří teď běhají po dětských hřištích s noži a bodají děti. Nebo přejíždějí nevinné spoluobčany v autech na ulicích. Samozřejmě nic s ničím nesouvisí. Říká se jim mladíci a mají většinou psychické problémy. Tak to halt musíme chápat! Jednou bych chtěl vidět film, jak skupina militantních křesťanů unese letadlo a bude to se ho za drmolení Otčenáše snažit narvat na nějaké hustě obydlené arabské město... Samozřejmě, že nic takového nikdy neuvidím. Ale filmů o partičkách mladíků řvoucích na palubách letadel (nejen) Alláhu Akbahr, jsem už viděl kupy a bohužel ještě nějaké asi uvidíme a to i v reálu. Neříkám, že každý muslim je hned zlý člověk a schopen ubližovat jiným, ale těch černovlasých opálených mladíků běhá po evropských městech, která mnohdy velmi velkoryse přijala jejich prchající rodiče bez azylu až až... Multikulti prostě nefunguje - Du verstehst, Mama Merkel???? !!! . Film je dost solidní drama a prakticky mu není co vytknout. Snad až jen ten závěr, hádám že kdyby ten miláček přistoupil i k neotevřenému okénku našla by si ho podotýkám okamžitě včelka Mája ze snajperky nějakého pro tyto případy cvičeného borce jednotek SEK nebo GSG9... Každopádně tohle byla parádně natočená záležitost, prakticky celou dobu odehrávající se v kokpitu dopravního letadla plného cestujících. Snad jen ta záchrana teroristy... To se ten Stockholmský syndrom vytváří tak sakra rychle ? Já bych byl asi odolnější a s ohledem na události bych s tím hajzlem slitování neměl ani za mák. Dávám za 4 střepy z lahví. * * * * ()

TheEvilTwin

Někdy by člověk ani neřekl, že z tak podhodnoceného outsidera vzejde nakonec celkem dobrá věc. 7500 už od začátku tlačí na pilu a po původním seznámení s postavama se jde rovnou na únos. Plán teroristů je jasný a snaha o přežití pilota z jeho úhlu pohledu je ještě jasnější. Kamera jen z kokpitu mi tady sedla, záběry byly čisté, akce přehledná a napětí intenzivní jak blázen. Celý film stojí vlastně čistě na výkonu Joseph Gordon-Levitta, díky kterému mi srdce skákalo skoro celou dobu ven z těla a za tohle mu tleskám. A jo ačkoliv je to béčko a mělo to vcelku možná 20 minut slabších ukecaných míst, tak já se u filmu teda pěkně zapotil a rozhodně to na tu slabší čtyřku je. Experti si budou stěžovat, ale pustit si film do sluchátek, vcítit se do pilota a dávat pozor a zjistíte, že se ve filmu skrývá slušná kvalita. ()

JohnCZ

Klaustrofobické thrillery mám rád, stejně jako film United 93, takže jsem od 7500 vzhledem k Josephovi Gordon-Levittovi v hlavní roli očekával dost, byť jsem si byl vědom, že to je budgetový film. Důvodem pro nižší hodnocení, než jsem měl zprvu v plánu, je poslední třicetiminutovka. Natočené je to parádně, napínavé to je hodně, ale v posledních momentech stopáže, tedy kdy měl film gradovat, se začal naopak hrozně táhnout a namísto strhujícího finiše to celé tak nějak vyšumělo a působilo nedotaženě. ()

Aljak

Filmy z leteckého prostredia majú vždy veľký potenciál, a v tomto prípade Vollrath vsadil na populárnu tému teroristického vyčíňania. Trochu som sa obával, či to neskĺzne to nejakého absurdného akčného žánru, no napokon som rád, že film mal skôr psychologický rozmer a celé to pôsobilo celkom realisticky. Všetko sledujeme len z kabíny pilotov, takže nemáme vôbec predstavu, čo sa dialo v priestore medzi cestujúcimi - čo mi prišlo občas aj ľúto. Trochu nepochopiteľné mi príde to, že sa nikto z cestujúcich nechcel zahrať na hrdinu - obzvlášť, keď museli vidieť, že ich jediné zbrane sú kusy ostrého skla (čo im zvestoval aj samotný Tobias). Ale inak to bolo určite zaujímavé a nervydrácajúce. Čudujem sa však Tobiasovi, že mu prišlo ľúto hajzlíka, ktorý ho síce v jednom momente zachránil, no len pár minút predtým mu zabili partnerku. Osobne by som asi nemal zľutovania... Joseph Gordon-Levitt ako vždy skvelý! 4* ()

Adrii

Konec. Taková byla moje ironicka reakce na konci filmu. Druhe slovo bylo odpad. Dalsi nasledovaly slova jako ztrata casu, zbytecna prace se stazenim filmu apod. Nakonec jsem se preci jen uchylila alespon k jedné hvězdě, ale to pouze za pomerne dobry vykon Josepha Gordona Lewita. A taky proto, ze jsem viděla uz i horsi filmy. ()